flodur
19.03.12,07:52
Príspevok na dochádzku sa občanovi podľa odseku 1opätovne poskytuje po uplynutí dvoch rokov od nástupu do ostatného zamestnania alebo od ostatného začatia prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti.

- Príspevok som bral asi jeden mesiac. Zamestnavatel neplatil mzdu tak som dal výpoveď a hľadal som nové zamestnanie. Našiel som si ho po cca dvoch mesiacoch, ale na UPSVaR mi vraveli ze na prispevok uz nemám nárok. predtým som bol nezamestnaný 5 mesiacov. Ako chápať zákon viď. vyššie hrubo zvýraznené ? Čo je myslené tým : od nástupu do ostatného zamestnania ?
Vie mi to niekto vysvetliť ?
Ďakujem - flodur
Tweety
19.03.12,06:56
Príspevok na dochádzku sa občanovi podľa odseku 1opätovne poskytuje po uplynutí dvoch rokov od nástupu do ostatného zamestnania alebo od ostatného začatia prevádzkovania alebo vykonávania samostatnej zárobkovej činnosti.

- Príspevok som bral asi jeden mesiac. Zamestnavatel neplatil mzdu tak som dal výpoveď a hľadal som nové zamestnanie. Našiel som si ho po cca dvoch mesiacoch, ale na UPSVaR mi vraveli ze na prispevok uz nemám nárok. predtým som bol nezamestnaný 5 mesiacov. Ako chápať zákon viď. vyššie hrubo zvýraznené ? Čo je myslené tým : od nástupu do ostatného zamestnania ?
Vie mi to niekto vysvetliť ?
Ďakujem - flodur Je to jednoduché, ostatné-posledné zamestnanie je to tvoje posledné. Nárok teda vznikne až po uplynutí dvoch rokov od nástupu do tohto posledného.
flodur
19.03.12,07:37
To sa mi nezdá. Od tej doby som bol totiž zamestnaný už najmenej 3x po 3 - 4 mesiace s prestávkami 1 -2 mesiace. Alebo je to tak, že od nástupu do posledného zamestnania v ktorom som ten príspevok na dochádzku poberal? Veď príspevok som poberal iba mesiac a mohol som 5 mesiacov - ak by som nemusel dať výpoveď ...
angela85
29.08.12,07:09
ja som prispevok poberala od septembra 2009, dostavala som ho asi pol roka, uz som si neni ista, robila som tam do septembra 2011 potom som bola registrovana na urade prace od januara 2012 do augusta 2012, teraz od konca augusta mam pracovnu zmluvu. budem mat narok na prispevok na dochadzku do zamestnania? dochadzam autom tam je potrebna kopia technicaku, nevadi, ze auto neni pisane na mna, mam ho pozicane na neurcito? dalej je tam napisane "Nákupné bloky musia byť nalepené na čistom papieri od 1. dňa po posledný deň v kalendárnom mesiaci spolu s fotokópiou takto uložených lístkov." dúfam, že to neznamená, že mám každý deň tankovať na danú cestu, stačí dajme tomu natankovať plnú nádrž za mesiac?
ďakujem vopred za trpezlivoť a za zodpovedané otázky.