ANNAP
07.02.06,12:04
Účtujem v sro,kúpili sme nákladný skriňový automobil N1, PEUGEOT BOXER, zdvih.objem valcov : 2179,0 cm3, zdroj energie : NM. V technickom preukaze vozidla nie je uvedená spotreba paliva.
V zákone 283/2002 v znení neskorších predpisov v paragr. 7 ods. 6 sa píše, citujem:
"ak tech. preukaz motor.vozidla údaje o spotrebe neobsahuje, na výpočet sa použije spotreba podľa tech.preukazu cest.motor.vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a s rovnakým druhom pohonnej látky"
SRO nemá v majetku podobné vozidlo. Viete mi poradiť aký doklad / najlepšie mi ním poslúžiť / bude
zodpovedať daňovým účelom na určenie spotreby do daňových nákladov ?
dopredu vďaka:mad:
zuzi
07.02.06,11:18
Požiadajte leasingovú spoločnosť o doklad, na ktorom vám zašlú požadované technické údaje. Ak ste kupovali v hotovosti, požiadajte predajcu.
ecuch
07.02.06,11:26
Konkrétne to rieši zákon o dani z príjmov: ak sa spotreba PHM v technickom preukaze neuvádza, alebo ak sa vozidlo používa na iné účely ako sú uvedené v TP, tak je to iný preukázateľný doklad. /Tzn.v krajnom prípade aj vnútropodniková norma/.
Chobot
07.02.06,11:51
Účtujem v sro,kúpili sme nákladný skriňový automobil N1, PEUGEOT BOXER, zdvih.objem valcov : 2179,0 cm3, zdroj energie : NM. V technickom preukaze vozidla nie je uvedená spotreba paliva.
V zákone 283/2002 v znení neskorších predpisov v paragr. 7 ods. 6 sa píše, citujem:
"ak tech. preukaz motor.vozidla údaje o spotrebe neobsahuje, na výpočet sa použije spotreba podľa tech.preukazu cest.motor.vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a s rovnakým druhom pohonnej látky"
SRO nemá v majetku podobné vozidlo. Viete mi poradiť aký doklad / najlepšie mi ním poslúžiť / bude
zodpovedať daňovým účelom na určenie spotreby do daňových nákladov ?
dopredu vďaka:mad:

Prečo zakladáš dve témy pre tú istú otázku?

http://www.porada.sk/t19032-spotreba-phm.html