ANNAP
07.02.06,12:05
Účtujem v sro,kúpili sme nákladný skriňový automobil N1, PEUGEOT BOXER, zdvih.objem valcov : 2179,0 cm3, zdroj energie : NM. V technickom preukaze vozidla nie je uvedená spotreba paliva.
V zákone 283/2002 v znení neskorších predpisov v paragr. 7 ods. 6 sa píše, citujem:
"ak tech. preukaz motor.vozidla údaje o spotrebe neobsahuje, na výpočet sa použije spotreba podľa tech.preukazu cest.motor.vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a s rovnakým druhom pohonnej látky"
SRO nemá v majetku podobné vozidlo. Viete mi poradiť aký doklad / najlepšie mi ním poslúžiť / bude
zodpovedať daňovým účelom na určenie spotreby do daňových nákladov ?
dopredu vďaka:mad:
Chobot
07.02.06,11:34
Účtujem v sro,kúpili sme nákladný skriňový automobil N1, PEUGEOT BOXER, zdvih.objem valcov : 2179,0 cm3, zdroj energie : NM. V technickom preukaze vozidla nie je uvedená spotreba paliva.
V zákone 283/2002 v znení neskorších predpisov v paragr. 7 ods. 6 sa píše, citujem:
"ak tech. preukaz motor.vozidla údaje o spotrebe neobsahuje, na výpočet sa použije spotreba podľa tech.preukazu cest.motor.vozidla rovnakého typu, s rovnakým objemom valcov motora a s rovnakým druhom pohonnej látky"
SRO nemá v majetku podobné vozidlo. Viete mi poradiť aký doklad / najlepšie mi ním poslúžiť / bude
zodpovedať daňovým účelom na určenie spotreby do daňových nákladov ?
dopredu vďaka:mad:

Tu nájdeš technické parametre Boxerov:

http://www.peugeot-nutzfahrzeuge.de/ihr_peugeot/modelle/daten.php?ppdb_id=42
len musíš vybrať presný model, ktorý máš (sú tam krátke, dlhé, skriňové,...).
blondy
08.02.06,07:11
Chcem sa Vás opýtať ako počítate spotrebu náklad. auta s hydr.rukou?
V TP má uvedenú spotrebu paliva len počas jazdy, ale predsa keď stojí a vykladá-nakladá, musí tiež míňať palivo.:confused:
blondy
09.02.06,08:16
nikto neporadí?
Marína
09.02.06,09:01
Možno niekomu pomôže:
kattka.c
12.02.06,12:15
Ahojte,tiez nemam v technicaku uvedenu spotrebu PHM.
Ani na internete to neviem najst, ani auto rovnakeho typu.

Prosiim pomozte, co mam robit?

Ide o Audi A3 1,8 20V rok vyroby 1996 automaticka prevodovka.

Vopred DAKUJEM
kattka.c
12.02.06,21:39
Prosiim pomozte, ako to vyriesit?
mozem tam dat spotrebu octavie? vraj to je take iste auto, ten isty motor, aj podvozok, co myslite? :confused:
pongo
12.02.06,22:33
STRELEC
12.02.06,22:40
Ahojte,tiez nemam v technicaku uvedenu spotrebu PHM.
Ani na internete to neviem najst, ani auto rovnakeho typu.

Prosiim pomozte, co mam robit?

Ide o Audi A3 1,8 20V rok vyroby 1996 automaticka prevodovka.

Vopred DAKUJEM
Určite si skúsila pozrieť v starom veľkom TP v strede (zhruba) medzi technické špecifikácie a výnimky, či to tam nie je?
Inak - uznáva sa potvrdenie o priemernej spotrebe, ktoré si písomne (mailom by Ti mohla prísť len mailová odpoveď) vyžiadaš od autorizovaného predajcu alebo dovozcu AUDI. V PO je to firma PO CAR. Skús u nich.
A niekedy napíš ako to dopadlo.
kattka.c
12.02.06,23:04
Dik, to na stranke audi.sk som nasla, ale neviem... lebo tam nie je presne 1,8 a kedze ma automaticku prevodovku ma vyssiu spotrebu ako keby malo manual.
Do technicaku som pozerala. Nie je to tam. Problem je v tom, ze to auto je dovezene zo Svajciarska a tam im je asi jedno aka je spotreba, lebo som pozerala aj do povodneho technicaka (kopie) a tam na to ani nemaju kolonku.
Tak to asi skusim s PO Cars. Uvidime... dam vediet.