bublinka541
19.03.12,10:02
Momentálne pracujem ako majsterka odborného výcviku na strednej škole, mám 4 roky prax, ale mam maturitu v odbore mechanik počítačových sieti. Momentálne končím Bc. štúdium na vysokej škole v odbore Učiteľstvo praktickej prípravy, plánujem študovať ďalej a mala by som záujem pracovať v materskej škôlke alebo ako vychovávateľka v družine. Mám známu, ktorá má vysokú školu, nie z pedagogiky, ako Ing. a v škoôlke v pohode pracuje. Chcem sa opýtať, či mi takéto vzdelanie stačí, alebo musím mať aspoň pedagogické minimum?
zdenka131
19.03.12,15:13
Vaše vzdelanie Vám nebude stačiť na to, aby ste mohli robiť učiteľku v MŠ. Tu sú uvedené kvalifikačné požiadavky:

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/Vyhlasky/437_2009.pdf

Pozrite Časť I. Učiteľ materskej školy
brontosaurus
19.03.12,18:55
Ja viem tak, že ju môžu prijať ako nekvalifikovanú a následne si doplní vzdelanie, aby bola kvalifikovaná.
Samozrejme, nie je to ideálne, ale zákon to umožňuje.
zdenka131
19.03.12,19:24
Ja viem tak, že ju môžu prijať ako nekvalifikovanú a následne si doplní vzdelanie, aby bola kvalifikovaná.
Samozrejme, nie je to ideálne, ale zákon to umožňuje.

Odpovedala som na to, na čo sa menovaná pýtala, či jej Učiteľstvo praktickej prípravy stačí na to, aby mohla učiť v MŠ. Nestačí. Musí si doplniť vzdelanie.

Okrem toho ako nekvalifikovaná nemôže získavať kredity a prihlásiť sa na atestáciu. Musela by si najskôr doplniť požadované vzdelanie podľa 437/2009.



Napísala som jej odkaz, kde si môže pozrieť, aké vzdelanie potrebuje, aby mohla robiť učiteľku v MŠ.

Pokiaľ má zamestnávateľ možnosť prijať kvalifikovanú učiteľku, nemal by prijať nekvalifikovanú.