Radoslav123
19.03.12,11:18
Rád by som sa spýtal na sprostredkovateľa týchto služieb aké sú použité na doméne napr. bazos.sk
Overovanie kódov, prijímanie platieb, generovanie kódov.
Teda moja otázka je tá, že kto konkrétne tieto služby ponúka alebo ako to je urobené v skratke.
Ďakujem.
robo44
22.03.12,13:03
Dobrý deň,

momentálne riešim rovnaký problém. Potreboval by som nastavenie sms servisu na stranku aj pre zahraničie a podobne. Jediný na koho som narazil je platbamobilom . sk, skúste si napísať tam, pokiaľ by ste mal viacero informácií, poteším sa pokiaľ ich sem pridáte. ďakujem.
Branislav Blesaák
23.03.12,14:35
Dobrý deň,
dovoľte, aby som sa vyjadril v mene poskytovateľa www.PlatbaMobilom.sk (http://www.PlatbaMobilom.sk). Systém PlatbaMobilom.sk pracuje podobne ako napr. platba kartou, t.j. my poskytneme len samotné SMS platby a systémovú komunikáciu o uhradení platby. Partner si podľa tech. dokumentácie systém napojí na svoju službu, či už je to generovanie a overovanie kódu, prístup k obsahu a pod.

Partner mesačne na účet dostáva 75 % z mesačného obratu, čo je výrazne viac ako bolo doteraz možné pri tomto spôsobe platby. SMS platby sú momentálne prístupné zo sietí slovenských operátorov.

Ak máte ďalšie otázky, rád na ne odpoviem.
123michal123
12.09.12,11:39
Zdravím,
ako je to s fakturaciou? V podmienkach PM som sa docital, ze faktury som povinny vystavit ja. Na roznych inzertnych portaloch vystavuju fakturu len na vyziadanie zakaznika, pripadne pri objednavke sluzby si moze zakaznik zaskrtnut ci fakturu chce alebo nie. Ako potom vyrovnam rozdiel sumy vystavenych faktur (v pripade, povedzme, ze si fakturu da vystavit len kazdy druhy zakaznik) a sumou, ktoru vyfakturujem sluzbe patba mobilom? ... ako to spravne uctovat ?
Branislav Blesaák
13.09.12,10:50
Zdravím,
my obchodníkovi nestanovujeme povinnosť vystavovať faktúry, ale zo zákona je za to zodpovedný. Takže faktúru na SMS platbu môžete riešiť tak ako obvykle - ak si ju zákazník vyžiada, vystavíte mu ju a ostatné platby si zaúčtujete do tržieb a daňovej povinnosti interným dokladom.

Službe PlatbaMobilom.sk už faktúru nevystavujete. Prevod Vášho podielu (75 %) z platieb je len úhradou tržby, ktorá už nepodlieha dani. V princípe ide o rovnaký postup, aký sa uplatňuje pri každom platobnom systéme, v ktorom si prevádzkovateľ berie určitú províziu.
bodliak
13.09.12,11:21
Hm, takže všetko predražené o 25 %... To nie je marža, to je zlodejina.
Branislav Blesaák
13.09.12,12:36
Je to momentálne najlepší podiel, aký môžete získať pri SMS platbách. V prípade SMS platieb ide o spoluprácu mobilného operátora a prevádzkovateľa platobného systému, z ktorých si každý za svoju službu nárokuje určitú províziu.

Vyššia provízia operátora má niekoľko dôvodov:
- Operátor nesie kreditné riziko, že mu zákazník nezaplatí faktúru. Obchodník teda dostáva peniaze vždy bez ohľadu na platobnú disciplínu zákazníkov.
- Operátor musí vyplácať podiel z SMS platieb aj pred splatnosťou faktúr, ktorá môže byť aj 6 mesiacov po platbe.
- Zákazník môže prakticky celý dobitý kredit minúť na platby a za bonusový kredit, ktorý získa dobitím, telefonovať/surfovať. Operátorovi tým pádom zostane len malá časť peňazí od zákazníka, pričom štandardné služby poskytuje za bonusový kredit, teda prakticky zadarmo.

SMS platby sa typicky využívajú pre nízkonákladové, vysokoobrátkové služby, kde jednoduchosť a rýchlosť platby preváži nevýhodu nižšieho výnosu.
bodliak
13.09.12,12:52
Úžasné zdôvodnenie. A kde zostal zdravý rozum ?!?
blavaciko
13.09.12,17:35
bodliak, je to predrazene o 33% ;)
a co je na tom strasne? vies kolko stoji kava potrebna na urobenie jedneho espressa? max 30 centov, a to uz je HEJ Káva...
a stazujes sa v kaviarni ze to stoji euro, niekde az dve?

Cielom podnikania je zarobit a kazdy ma marze... aj v potravinach, aj na benzinke, aj na cigaretach, aj na novinach...
bodliak
13.09.12,18:48
Veeelmi zly priklad s tou kavou.
blavaciko
14.09.12,05:41
skus konkretizovat v com je zly ja ti rad vysvetlim, co presne som myslel
123michal123
15.09.12,11:12
Vďaka p. Blesaák. Ešte by ma zaujímalo ako je to s plátcovstvom DPH. Nie som platiteľ DPH ale všetky cenové hladiny sú uvádzané vrátane DPH. Akým spôsobom sa to rieši? Alebo ja ako neplátca budem mať tie cenové hladiny bez DPH, resp. pri vyúčtovaní mi budú odosielané provízie bez DPH?
Branislav Blesaák
19.09.12,17:16
Cenové hladiny sú pevne stanovené s DPH bez ohľadu na to, či partner je/nie je platca DPH. PlatbaMobilom.sk, resp. ELET (prevádzkovateľ) + operátor je platcom DPH, preto províziu vždy účtuje s DPH. Každopádne váš bude podiel za každých okolností 75 %.

Príklad účtovania:

NEplatca DPH:

Mesačný obrat partnera: 100 EUR s DPH = 83,33 Eur bez DPH
Provízia prevádzkovateľa 25% (z obratu bez DPH): 20,83 EUR + DPH 20% = 25 EUR s DPH
Faktúra na províziu prevádzkovateľa: 25 Eur s DPH
Podiel partnera 75% prevedený na jeho účet: 100 - 25 = 75 EUR

Platca DPH:

Mesačný obrat partnera: 100 EUR s DPH = 83,33 Eur bez DPH (DPH partner odvedie štátu)
Provízia prevádzkovateľa 25% (z obratu bez DPH): 20,83 EUR + DPH 20% = 25 EUR (DPH partnerovi vrati štát, prevádzkovateľ ho odvedie štátu)
Faktúra na províziu prevádzkovateľa: 25 Eur s DPH
Podiel partnera 75% prevedený na jeho účet: 62,50 EUR + DPH 20% = 75 EUR (s DPH)