Jana Kazárová
19.03.12,18:03
Dobry den...pred nedavnom mne a sestre zomrel otec a zanechal dlhy a mi sme sa ich vzdali. Lenze tym padom to padlo na nase malolete deti a nasi manzelia sa stali porucnikmi svojich deti a zanedlho bude sud.Tak sa chcem spytat ci je to spravodlive, aby nase deti trpeli tymi dlhmi, ked ani stareho otca nepoznaju a ja ako druhorodena dcera ho tiez nepoznam vobec.
Tweety
19.03.12,17:39
Dobry den...pred nedavnom mne a sestre zomrel otec a zanechal dlhy a mi sme sa ich vzdali. Lenze tym padom to padlo na nase malolete deti a nasi manzelia sa stali porucnikmi svojich deti a zanedlho bude sud.Tak sa chcem spytat ci je to spravodlive, aby nase deti trpeli tymi dlhmi, ked ani stareho otca nepoznaju a ja ako druhorodena dcera ho tiez nepoznam vobec. Vzdať sa môžete len dedičstva po poručiteľovi, teda aktív aj pasív. Nemôžu teda dlhy prejsť na vaše deti.
marjankaj
19.03.12,17:48
Vzdať sa môžete len dedičstva po poručiteľovi, teda aktív aj pasív. Nemôžu teda dlhy prejsť na vaše deti.

To som si aj ja myslel. Ale je to inak


Druhá hlava
DEDENIE ZO ZÁKONA

§ 473
(1) V prvej skupine dedia poručiteľove deti a manžel, každý z nich rovnakým dielom.

(2) Ak nededí niektoré dieťa, nadobúdajú jeho dedičský podiel rovnakým dielom jeho deti. Ak nededia ani tieto deti alebo niektoré z nich, dedia rovnakým dielom ich potomci.

http://www.porada.sk/t187037-odmietnutie-dedicstva-postihne-moje-dieta.html#post1981005
Mária27
19.03.12,21:01
Ak sa vzdávali rodičia dedičstva, prechádza dedičstvo na deti (akoby tu rodičia neboli). Treba, aby sa vzdali aj potomci. Je už na to neskoro?
Druhá vec: dedičia sú zodpovední za dlhy poručiteľa len do výšky hodnoty zdedeného majetku.