Danuľa365
19.03.12,19:54
Milí poraďáci, marec je za chviľu za nami a ja akosi nič nestíham, tak Vás chcem poprosiť o rady.

Neviem ako sa už rozdeľuje majetok dlhodobý , krátkodobý, hmot....., aká je čiastka pre nákup ak taký pojem ešte existuje pre DHIM, ktorý sa nemusí odpisovať??? a dá sa odpísať v roku nákupu.

Je daň z príjmov zaplatená v roku 2011 za rok 2010 výdavkom ovplyvňujúcim základ dane?

Môže si SZČO, ktorá nemá mob. telefón zaradený v podnikaní uplatniť nejaké percento výdavkov OZD ak ich preukáže vo výpisoch?
Mila123
19.03.12,18:59
1/ 1700 €
2/ nie je ani nikdy nebola!!!!!
3/ keď nemá mobil čo a na akých výpisoch chce dokazovať????:eek:
Danuľa365
19.03.12,19:06
mobil má ako súkromná osoba, len ho nemá zaradený do majetku firmy, a tie výpisy s číslami hovorov mu chodia pravidelne internetom.
prosím ťa ešte mi trošku priblíž čo sa pod DHIM asi tak rozumie, takže môžem odpísať za jeden rok od sumy 1700EUR to je celkom pekné
Kristina27
19.03.12,19:10
krátkodobý hmotný majetok sa neodpisuje, KHM /počítač, stôl, kancelársky nábytok/ ktorého nákup bol do 1700eur/ks sa účtuje do nákladov na účet 501xxx-spotreba materiálu,
fa za telefónne hovory by som odporúčala napísať na SZČO, prepísať u operátora na firmu: IČO, DIČ
tictac7
19.03.12,19:11
mobil má ako súkromná osoba, len ho nemá zaradený do majetku firmy, a tie výpisy s číslami hovorov mu chodia pravidelne internetom.
prosím ťa ešte mi trošku priblíž čo sa pod DHIM asi tak rozumie, takže môžem odpísať za jeden rok od sumy 1700EUR to je celkom pekné

marec je čo chvíľa za nami....teda tento rok máme termín "až" 2. apríl, no a keď Ti to nie je jasné, tak máš možnosť podať do tohto termínu aj oznámenie o odklade a máš čas do 30.6. si všetko naštudovať a pekne krásne porobiť v kľude a bez pokuty.

...fakt sorry, živíš sa tým a nemáš ani poňatia?! ...dedukujem podľa Tvoje reakcie na odpoveď, kde si mala všetko, čo si chcela v pôvodnom zadaní....
marjankaj
19.03.12,19:19
prosím ťa ešte mi trošku priblíž čo sa pod DHIM asi tak rozumie, takže môžem odpísať za jeden rok od sumy 1700EUR to je celkom pekné
To si predsa napísala ty, tak by si to mala vedieť najlepšie. V teraz platných úpravách sa takýto termím nevyskytuje.
Danuľa365
19.03.12,19:20
no neživím sa tým som na materskej rpi detičkoch takže nestíham sledovať rôzne zmeny počas roka a k vyplneniu DP sa dostávam až teraz keď mi horí za pätami, ale dakujem
tictac7
19.03.12,19:36
no neživím sa tým som na materskej rpi detičkoch takže nestíham sledovať rôzne zmeny počas roka a k vyplneniu DP sa dostávam až teraz keď mi horí za pätami, ale dakujem

akože sa tým neživíš?! ....sa tu prezentuješ ako účtovník-živnostník....
....595/2003 má účinnosť od 1.1.2004 - to je už dosť dlhá doba.....