ruzenaj
19.03.12,20:33
Môže živnostník - poskytovanie služieb vedenie cudzieho motorového vozidla", uplatniť si paušálne výdavky za rok 2012.
Anik
19.03.12,19:57
za rok 2012 či 2011 a samozrejme môže ak je to preňho výhodnejšie
batorek
26.11.12,09:30
Dobrý deň.
Poprosím o informáciu ohľadne SZČO poskytovanie služby vedenie cudz.mot.vozidla -taxi
aké povinnosti má voči osobe, ktorá mu poskytuje mot. vozidlo. Koncom mesiaca urobiť faktúru podľa čoho ???????
Obaja sú živnostníci. Ďakujem vopred
Mila123
26.11.12,09:34
fa podľa dohody, na základe kt., máte MV prenajaté....

má to prenajímateľ v predmete živnosti ?
batorek
26.11.12,10:01
ano teraz si otvoril živnosť na poskytovanie služby vedenia cudzieho motor. vozidla.

Ešte jedna otázočka tí čo mali doteraz osobnú prepravu do 9 miest čo už neexistuje
musia niečo meniť na živnosť. liste vykonáva vlastne taxislužbu. to sa netýka hornej otázky.
Mila123
26.11.12,10:13
myslela som vlastníka MV, má oprávnenie na prenájom?
batorek
26.11.12,12:16
Myslím že ano lebo má štyri autá a len vodičov prenajíma.
driver100
26.11.12,18:19
Dobrý deň.
Poprosím o informáciu ohľadne SZČO poskytovanie služby vedenie cudz.mot.vozidla -taxi
aké povinnosti má voči osobe, ktorá mu poskytuje mot. vozidlo. Koncom mesiaca urobiť faktúru podľa čoho ???????
Obaja sú živnostníci. Ďakujem vopred

Od 1.3.2012 vodič taxi musí mať vlastnú koncesiu,alebo byť zamestnaný na TPP. "Vodič cudzieho motorového vozidla" v taxíku je práca načierno.Zákon 56/2012,§8 ods.1.
driver100
26.11.12,18:26
ano teraz si otvoril živnosť na poskytovanie služby vedenia cudzieho motor. vozidla.

Ešte jedna otázočka tí čo mali doteraz osobnú prepravu do 9 miest čo už neexistuje
musia niečo meniť na živnosť. liste vykonáva vlastne taxislužbu. to sa netýka hornej otázky.

Musia si vybaviť koncesiu na taxi.Taxislužba od 1.7.2010 už nie je živnosťou ale podnikaním podľa osobitných predpisov.Všetky info na Kraj.úrade dopravy.
batorek
28.11.12,13:51
Dobrý deň
Zase som tu a ešte ničomu nerozumiem. Predošlých temach som sa pýtala že podľa čoho bude fakturovať služby.
No opýtala som sa konkrétne pána že aku dohodu uzavrel s prenájímateľom. Zatiaľ žiadnu a povedal mu že čo denne zarobí dá mu z tohom nejaké percento /prenajímateľovi/ a ostatné je jeho. No ale šofer ako preukáže že koľko zarobil veď musí dávať nejaké príjmové doklady. Podľa tohoto si on bude kupovať aj PHM a čo s knihou jázd že koľko spotreboval.
Ešte som také neúčtovala ale ani neviem ako mám začať. Prosím pomôžte.
Melnick
28.11.12,14:01
Keď sa mám vyjadriť úplne presne, je to závislá činnosť ako vyšitá. Bohužiaľ viacerí budeme riešiť tento problém v čase najkrutejšom - v marci 2013.
Tvoj taxikár, vzhľadom k tomu, že nevlastní MV mal by mať s majiteľom vozidla zmluvu o nájme MV a v nej dohodnúť , aká bude výška nájmu. Ostatné €čka za poskytované služby ľuďom, budú potom jeho, rovnako ako aj náklady na spotrebované PHM.
Každú jazdu musí vyúčtovať, zákazníkovi predsa.
batorek
28.11.12,17:59
Ja viem že si cesty musí zákazníkovi vyúčtovať a nakoľkomnemá taxameter tak
musí vystaviť si myslím príjmový doklad, čo bude slúžiť pre účely príjmu DP
lenže moja mienka je, že tých dokladov bude veľmi málo.
ďakujem za vydiskutovanie môjho problému.
Melnick
28.11.12,19:37
Ale taxameter musí mať. Teda aspoň moji taxikári (ktorých účtujem) majú všetci do nohy taxametre.
driver100
28.11.12,22:24
Ja viem že si cesty musí zákazníkovi vyúčtovať a nakoľkomnemá taxameter tak
musí vystaviť si myslím príjmový doklad, čo bude slúžiť pre účely príjmu DP
lenže moja mienka je, že tých dokladov bude veľmi málo.
ďakujem za vydiskutovanie môjho problému.
Neviem ako to napísať,ale vozidlo taxislužby musí splňovať určité veci.Riadne namontovaný taxameter od certifikovanej firmy,overený a opatrený značkou metrologického úradu je prvým a najdôležitejším predpokladom.Bez taxametra to je všetko iné,len nie taxi.Zákon 56/2012 a vyhláška 124/2012.