vanessa2
20.03.12,06:24
neviem,či niekto mal prípad ako ja,lebo sa mi zdá dosť komplikovaný. fyzická osoba zo SR 8 mesiacov pracovala v čechách na pracovnú zmluvu, a 4 mesiace si v čechách založila živnosť, Keby,že nema českú živnosť, tak to je jednoduché, ale teraz neviem,či aj príjmy,vydavky zo živnosti a počet mesiacov zo živnosti mu dať do danového priznania. Keby že občan slovák pracuje v čechách na zmluvu, zrobím dan.priznanie typ A, vyjmem príjmy. ale kedže mal českú živnosť, tak asi musím urobiť danove priznanie typ b, uvedeiem príjmy,vydaje zo živnosti, počet mesiacov živnosti? vôbec neviem čo s tou českou živnosťou.
druhá vec je žena je na neplatenej 6 ročnej predlženej rodi.dovolenke, môže si tato osoba uplatniť bonus na dve deti za minulý rok aj ked tie 4 mes.mal českú živnosť. v roku 2010 robil len na zmluvu v čechach, tak bonus som mu vyžiadala bez problemov. teraz ma aj živnosť a ja som na pochybách čo sním. budem vdačná ak sa nájde niekto kto robil danové priznanie tohto typu a usmerní ma.dakujem pekne.
vanessa2
20.03.12,09:46
nevie mi nikto poradiť?