lukas18
20.03.12,06:58
Ahojte, v decembri som známemu požičal na zmluvu o pôžičke 6000 eur na jedno podujatie. Zmluva je postavená tak, že mi to mal vrátiť hneď po podujatí. To sa mu však nepodarilo tka ako si predstavoval a vrátil mi len 2500 eur s tým, že na zvyšok si vezme pôžičku a z toho mi to zaplatí. To som ale nevedel, že už má aj iné pôžičky a tak mu jednoducho niekto ďalší nechce požičať. Vraví, že ide pracovať do nemecka, aby mal na vyplatenie dlhov, lebo práca čo robí tu mu pokryje len náklady na iné pôžičky. Ako by som mal postupovať pri vymáhaní dlhu ? On nevlastní žiaden majetok ale pracuje a má príjem. je šanca, že by som to súdnou cestou vymohol ? Ak odíde do nemecka, zmení sa niečo na vymáhani ?Ďakujem
buchač
20.03.12,06:13
Ak sa vieš modliť , tak sa začni ....
Ak nie , tak sa začni učiť ...

...ale k meritu veci ,otázke ...

Nie , nič sa nezmení ...Nemecko a Slovensko sú predsa v EU , vzťahujú sa dohody na túto problematiku ...

Súdnou cestou vymôžeš , aj exekútor môže dôjsť.....no je otázne , či bude čo vôbec exekuovať ...
lukas18
20.03.12,08:28
OK, ďakujem ako mám teda postupovať? Mám to dať dákej firme, čo vymáha dlhy alebo ako ?
buchač
20.03.12,10:15
OK, ďakujem ako mám teda postupovať? Mám to dať dákej firme, čo vymáha dlhy alebo ako ?
Dlžoba mínus splátka = zostatok
6.000 - 2.500 = 3.500

Zostatok deleno 50 % = výsledná suma , ktorú dostaneš
3.500 : 2 = 1.750

...rozhodnutie je na Tebe......a nemáš zaručené , že sa to vôbec aj podarí...