Candice
20.03.12,09:54
Dobry den poradaci, momentalne som na rodicovskej dovolenke a zaroven tehotna, cize za par mesiacov nastupim znovu na matersku dovolenku, priamo z RD s prvym dietatom, bez navratu do prace. Mam pracovny pomer na dobu neurcitu, ktory stale trva a zamestnavatel ani nema dovod ho z jeho strany ukoncovat.
Manzel dostal pracovnu ponuku v zahranici (CR) a planujeme sa tam odstahovat. Trvaly pobyt mi ostane na Slovensku, ale budem si musiet v CR zahlasit prechodny pobyt kvoli povinnemu zdravotnemu poisteniu a lekarskej starostlivosti.
Viete mi poradit, ake mam v tomto pripade povinnosti voci svojmu zamestnavatelovi? Nevieme ako dlho bude nas pobyt v CR trvat, je ale aj mozne ze do konca rodicovskej dovolenky s druhym dietatom uz budeme naspat na Slovensku. Predpokladam, ze musim zamestnavatelovi nahlasit zmenu prechodneho pobytu? Je aj moznost, ze mi zamestnavatel da kvoli odstahovaniu do ineho statu vypoved, aj ked som na RD?
Dakujem.
Candice
31.05.12,08:24
Dobry den este raz, asi mi nikto nevedel poradit, skusim to teda znova. Najde sa niekto, kto sa bude vyznat v tom, ake su moje povinnosti voci zamestnavatelovi pri (zatial predpokladame ze docasnom) prestahovani do ineho statu pocas rodicovskej dovolenky? Ak si zmenim prechodny pobyt (nie trvaly), moze pracovny pomer do skoncenia rodicovskej dovolenky pokracovat? Alebo je nutnostou dat aj vypoved?
Dakujem
Tweety
31.05.12,08:26
Dobry den este raz, asi mi nikto nevedel poradit, skusim to teda znova. Najde sa niekto, kto sa bude vyznat v tom, ake su moje povinnosti voci zamestnavatelovi pri (zatial predpokladame ze docasnom) prestahovani do ineho statu pocas rodicovskej dovolenky? Ak si zmenim prechodny pobyt (nie trvaly), moze pracovny pomer do skoncenia rodicovskej dovolenky pokracovat? Alebo je nutnostou dat aj vypoved?
Dakujem
Áno, samozrejme,prečo by nemal. Len tú zmenu zamestnávateľovi oznám.