anita999
20.03.12,10:06
Dobrý deň,
možno je to hlúpe ale neviem si už rady... Mám kolegu. Nikto ho tu nemá rád, ľudí ponižuje a robí si z nich poskokov... Môj (jeho) problém je ten že som prestala fajčiť pred vyše rokom pribrala som maximalne 4 kila čo vôbec nie je veľa. Aj on veľmi dobre vie že som prestala fajčiť ale napriek tomu sa ma pýta či som tehotná alebo či som nepribrala nááhodou. Ja viem že je to hlúpe ale je to veľmi frustrujúce až do takej miery že som veľakrát aj plakala a tak isto som schopná to riešiť s nadriadenými alebo aj na súde s obťažovaním. Ale neviem či by som obstála... Prosím poraďte či to náhodou ja nepreháňam... či nie som ja tá precitlivelá? :confused:
lujza.j
20.03.12,09:16
nechcem ti napísať, že si precitlivelá to nie, každá sme iná a reči ostatných aj takéhoto charakteru "nasávame" a filtrujeme inak....;)
treba ho proste slovne "odpáliť" najlepšie aj pred svedkami aby mu spľasol hrebienok, aspoň ja by som to tak.... ale každá sme iná ako som už napísala....
ja ťahám 23r v jedne dosť chlapskej "firme" a ver mi že som si toho vypočula toľko, že keby som to neriešila "jedným uchom dnu a druhým von" tak som urazená na xy životov a to nehovorím o rečiach som sexuálnym podtónom....;)
GabiZ
20.03.12,09:34
Je to určite veľmi nepríjemné, pretože s psychikou to urobí svoje. Bolo by potrebné situáciu v prvom rade riešiť so zamestnávateľom, ktorý by ho mal upozorniť na nevhodné správanie sa voči kolegom a ak hovoríte, že ponižuje viacerých, na základe sťažností by ho mal v prvom rade riešiť nadriadený. Treba trvať na pohovore s ním za prítomnosti nadriadeného (ak budú súhlasiť aj ostatní, tým lepšie) a nadriadený by mal prijať také opatrenia, aby k takémuto správaniu viac nedochádzalo. Ak to nebude nadriadený riešiť, tak vyzvať kolegu k tomu, aby vysvetlil svoje správanie (niekde to bolo aj písomnou formou, ktorá slúžila neskôr ako dôkaz). Pokiaľ nedôjde k náprave a ostatní budú ochotní to dosvedčiť, je možné riešiť to súdnou cestou. Ale......naša legislatíva bohužiaľ takéto veci rieši len veľmi povrchne, takže celý ten proces by bol možno aj komplikovaný a neúspešný. Preto skúste najskôr veci riešiť priamo na pracovisku, priamo s dotyčným. To súdne konanie je už však viac extrém, možno by pomohla najskôr ignorácia, alebo protiútok a až potom pristúpiť k tomu, čo som uviedla vyššie.
mattto
20.03.12,09:47
keďže nie sme v USA, súdnou cestou nepochodíš. Musíš mu to začať vracať a nečupieť v kúte ako zmoknuté kura. Začni spomínať jeho nadváhu, začínajúcu plešinu, mastnú pleť, neúspechy u žien, zápach z úst atď. :D
anita999
20.03.12,09:49
ďakujem Vám obom za rady... bola som vždy radšej ticho, radšej som si kusla do jazyka ale to nebolo správne. Dala som si ultimátum, že ešte raz tak mu poviem zoči voči a taktiež mu poviem že to budem riešiť so zamestnávateľom nabudúce.
anita999
20.03.12,09:53
Mattto diki za radu, to sa mi páči asi to tak skusim nabuduce :D lebo naozaj sa asi nijak inak nedá...
mattto
20.03.12,09:56
ďakujem Vám obom za rady... bola som vždy radšej ticho, radšej som si kusla do jazyka ale to nebolo správne. Dala som si ultimátum, že ešte raz tak mu poviem zoči voči a taktiež mu poviem že to budem riešiť so zamestnávateľom nabudúce.

za zamestnávateľom by som s tým určite nešiel, ako budeš vyzerať? Žalobaba, ktorá si nevie poradiť s hlúpymi rečami hlúpeho kolegu. Zamestnávateľ kolegu upozorní, možno vyhodí a o tebe si bude myslieť svoje, ktoré sa prejaví jednak v kolektíve, jednak pri povyšovaní, odmeňovaní a pod.
anita999
20.03.12,10:01
No ono je to trošku inak, my máme odlišných šéfov takže tak isto ako jeho šéf mi nie je nikto, tak aj tento kolega mi nie je nikto... a ostatní o jeho správaní vedia a stoja za mnou, a tiež ho majú za k..ota takže v tomto problem nebude... :cool:
GabiZ
20.03.12,10:04
za zamestnávateľom by som s tým určite nešiel, ako budeš vyzerať? Žalobaba, ktorá si nevie poradiť s hlúpymi rečami hlúpeho kolegu. Zamestnávateľ kolegu upozorní, možno vyhodí a o tebe si bude myslieť svoje, ktoré sa prejaví jednak v kolektíve, jednak pri povyšovaní, odmeňovaní a pod.


V tejto fáze je možno na mieste počkať s tým, aby to riešila so zamestnávateľom, ale ak sa proti nemu nedokáže brániť a bude vo svojom konaní pokračovať, určite by som to nezľahčovala. Nejde len o ňu, ale aj o ostatných kolegov, prečo by sa mali nechať ponižovať niekym, koho to zjavne baví? Je mnoho prípadov, kedy agresor doviedol niektorých do takého stavu, že to malo nielen zdravotné následky. Takže skúsiť najskôr to, čo vám poradil mattto, ale ak to nepomôže zvážiť aj úlohu zamestnávateľa. Poznám prípady, kedy to začalo len nevinným vysmievaním, podpichovaním a nakoniec to skončilo psychickým terorom. Nepoznáme túto osobu, nikto z nás nemôže vedieť, či nepatrí aj do tejto kategórie. Možno zaberie vami kladený odpor a budete mať pokoj.
mattto
20.03.12,10:19
V tejto fáze je možno na mieste počkať s tým, aby to riešila so zamestnávateľom, ale ak sa proti nemu nedokáže brániť a bude vo svojom konaní pokračovať, určite by som to nezľahčovala. Nejde len o ňu, ale aj o ostatných kolegov, prečo by sa mali nechať ponižovať niekym, koho to zjavne baví? Je mnoho prípadov, kedy agresor doviedol niektorých do takého stavu, že to malo nielen zdravotné následky. Takže skúsiť najskôr to, čo vám poradil mattto, ale ak to nepomôže zvážiť aj úlohu zamestnávateľa. Poznám prípady, kedy to začalo len nevinným vysmievaním, podpichovaním a nakoniec to skončilo psychickým terorom. Nepoznáme túto osobu, nikto z nás nemôže vedieť, či nepatrí aj do tejto kategórie. Možno zaberie vami kladený odpor a budete mať pokoj.

ok beriem, ale toto by bol ideálny stav, ktorý v živote málokedy nastane. Koľko bolo prípadov na Slovensku, kedy sa človek zachoval správne a miesto uznania dostal "facku" od reality? Takýto ľudia síce majú morálne uznanie malej skupiny ľudí, ale zároveň sú bez práce a dostávajú ocenenia typu Biela vrana :D

Čo si z hlavy spomeniem, pani z migračného úradu na východe Slovenska nevydržala sexuálne narážky svojho nadriadeného, dobre nedopadla. Advokátka oznámila TČ iného kolegu, Slovenská advokátska komora ju vylúčila z komory, lebo advokát nemôže vystupovať ako agent. Štúdijná referentka na UK oznámila "zvláštne" prijímanie žiakov, dostala vyhadzov a predávala v McDonald´s hranolky. Možno po medializácii týchto prípadov sa im dostalo určitého zadosťučinenia, ale bohviečo to nebolo.

Najlepšie si tieto veci riešiť sám a nespoliehať sa iného, že to za mňa vyrieši
lujza.j
20.03.12,10:31
keďže nie sme v USA, súdnou cestou nepochodíš. Musíš mu to začať vracať a nečupieť v kúte ako zmoknuté kura. Začni spomínať jeho nadváhu, začínajúcu plešinu, mastnú pleť, neúspechy u žien, zápach z úst atď. :D
toto som chcela aj ja napísať aj kde s tým nemám problém /aj povedať /......trošku som sa miernila;)
buchač
20.03.12,10:34
Dobrý deň,
možno je to hlúpe ale neviem si už rady... Mám kolegu. Nikto ho tu nemá rád, ľudí ponižuje a robí si z nich poskokov... Môj (jeho) problém je ten že som prestala fajčiť pred vyše rokom pribrala som maximalne 4 kila čo vôbec nie je veľa. Aj on veľmi dobre vie že som prestala fajčiť ale napriek tomu sa ma pýta či som tehotná alebo či som nepribrala nááhodou. Ja viem že je to hlúpe ale je to veľmi frustrujúce až do takej miery že som veľakrát aj plakala a tak isto som schopná to riešiť s nadriadenými alebo aj na súde s obťažovaním. Ale neviem či by som obstála... Prosím poraďte či to náhodou ja nepreháňam... či nie som ja tá precitlivelá? :confused:


treba ho proste slovne "odpáliť" najlepšie aj pred svedkami aby mu spľasol hrebienok,


keďže nie sme v USA, súdnou cestou nepochodíš. Musíš mu to začať vracať a nečupieť v kúte ako zmoknuté kura. Začni spomínať jeho nadváhu, začínajúcu plešinu, mastnú pleť, neúspechy u žien, zápach z úst atď. :D


Mattto diki za radu, to sa mi páči asi to tak skusim nabuduce :D lebo naozaj sa asi nijak inak nedá...
...ale dá ...a ešte viac , ako si asi myslíš .....

To červeným zvýraznené je dôležité v mojom prípade .......ale nie je po 22,00 hodine , tak sa nehodí , čo by som Ti doporučil ......
No ak by si mu to pred svedkami zadrela do ksichtu , snáď by sa všetci pooblievali kávou a poondiali do gatí od smiechu ...dotyčný by vypálil z miestnosti jedna radosť...
Samozrejme , že narážky by sa museli stupňovať ....že aký požičaj , taký vráť ...
lujza.j
20.03.12,10:45
aby si v tom nebola sama, momentálne mám tiež podobného kolegu.....myslí si že narážky nato že som tlstá sú smiešno-zaujímavé /podľa neho/JA:eek: a tlstá:confused: ja som iba "krv a mlieko":--- už dávno nič nezadrel, lebo keby tak už "pohár pretiekol" tak by som si to vychutnala ako píšem pre svedkami asi takto " ja s mojím zadkom ešte niečo môžem spraviť, ale ty stým brontových ksichtom od chlatu už nie":D:---
a ešte pridám moje obľúbené "radšej trošku väčší zadok....ako vráskavý ksicht";)
najdi si nejaké cvičko a kilá budú hneď fuč..... a to že si prestala fajčiť je sssssssssuper.....:)
GabiZ
20.03.12,10:46
keďže nie sme v USA, súdnou cestou nepochodíš. Musíš mu to začať vracať a nečupieť v kúte ako zmoknuté kura. Začni spomínať jeho nadváhu, začínajúcu plešinu, mastnú pleť, neúspechy u žien, zápach z úst atď. :D

Tento tvoj príspevok som myslela, že treba určite skúsiť reagovať takto a pridávam sa aj k verzii Lujzy.


ok beriem, ale toto by bol ideálny stav, ktorý v živote málokedy nastane. Koľko bolo prípadov na Slovensku, kedy sa človek zachoval správne a miesto uznania dostal "facku" od reality? Takýto ľudia síce majú morálne uznanie malej skupiny ľudí, ale zároveň sú bez práce a dostávajú ocenenia typu Biela vrana :D

Čo si z hlavy spomeniem, pani z migračného úradu na východe Slovenska nevydržala sexuálne narážky svojho nadriadeného, dobre nedopadla. Advokátka oznámila TČ iného kolegu, Slovenská advokátska komora ju vylúčila z komory, lebo advokát nemôže vystupovať ako agent. Štúdijná referentka na UK oznámila "zvláštne" prijímanie žiakov, dostala vyhadzov a predávala v McDonald´s hranolky. Možno po medializácii týchto prípadov sa im dostalo určitého zadosťučinenia, ale bohviečo to nebolo.

Najlepšie si tieto veci riešiť sám a nespoliehať sa iného, že to za mňa vyrieši

Súhlasím s tebou, preto som aj písala, že naša legislatíva je povrchná alebo lepšie nedostatočná na to, aby riešila takéto prípady a často sa z obete stáva ešte viac potupený chudák. Výnimka však potvrdzuje pravidlo, hoci neboli prípady zmedializované, poznám aj také, kedy zamestnávateľ radikálne zasiahol, ale tiež až vtedy, keď už situácia a dotyčný bol neudržateľný (preto som na ne poukázala). Toto však ešte nie je ten prípad. Určite by si to nedovolil proti nejakému chlapovi, ktorý by si s ním poradil raz a navždy, skôr vyhľadáva tých slabších. Preto mu treba ukázať, že sa ho nikto nebojí a spraviť z neho "chudáka". Myslím, že ak je kolektív tiež za, nemal by byť problém. A čo sa týka fajčenia, gratulujem, už to nech ti zdvihne sebavedomie, že máš dostatok pevnej vôle, ktorú nemá hocikto, takže hlavu hore.
GabiZ
20.03.12,10:55
Obdivujem takých ľudí, ktorým prídu na jazyk v pravej chvíli pravé slová, nie každý je taký a preto má možno aj zadavateľka problém. Nájsť vhodné slová je tiež pre niekoho umenie, ale tie tvoje nemajú chybu.
anita999
20.03.12,10:56
Akože ja nemám problem povedať do tváre niekomu, nesom taka tichučka čo iba v kúte sedí. Chcela som ostať ja tá inteligentnejšia a radšej ustúpiť. Ale čoho je vela, toho je moc. Moj pohár trpezlivosti už pretiekol, nech si zdvíha svoje malé ego na niekom inom.
Indeed
20.03.12,10:59
Patria TAKÉTO témy vobec na Poradu ??
witch
20.03.12,11:06
Patria TAKÉTO témy vobec na Poradu ??

:confused:
čo sú TAKÉTO??? je to riešenie situácie v zamestnaní, takže je to adekvátne. Téma neporušuje etiku porady a keď ti vadí, nečítaj! Mať nepríjemné ho kolegu je fakt problém, čo vie znepríjemniť život, buď rád, že také neriešiš!
buchač
20.03.12,11:07
Patria TAKÉTO témy vobec na Poradu ??
...a ešte ako !!!!!!!!

...zažil si mobbig ???????

Ak nie , Indy , potom nevieš , čo to obnáša .....
buchač
20.03.12,11:09
Akože ja nemám problem povedať do tváre niekomu, nesom taka tichučka čo iba v kúte sedí. Chcela som ostať ja tá inteligentnejšia a radšej ustúpiť. Ale čoho je vela, toho je moc. Moj pohár trpezlivosti už pretiekol, nech si zdvíha svoje malé ego na niekom inom.
...ďalšie slová do skladačky ....;) :--- :D...
expeeert
20.03.12,12:50
Ako tu už bolo písané, na takýchto ľudí zaberá len to ak im to vrátite, takí ktorí si radi uťahujú z druhých totiž nemajú radi, keď si niekto uťahuje z nich... A hlavne mu to treba vrátiť s úsmevom, nie s hnevom :)
Hlavne sa netreba urážať a dávať najavo že ste urazený alebo pod. to ich ešte viac vyhecuje k provokovaniu, na druhej strane ak vidí že ho máte v paži, tak ho to po čase možno aj prestane baviť.
expeeert
20.03.12,12:55
a druhej strane zase byť tak puritánsky ako v amerike, keď tam zažalujú za každú blbosť, tak to by asi nebolo ono.. tak ako dokážu mať chlapi narážky, myslím že niektoré ženy ich dostatočne predbehnú a vrátia im to aj s úrokmi :)
buchač
20.03.12,13:32
Ako tu už bolo písané, na takýchto ľudí zaberá len to ak im to vrátite, takí ktorí si radi uťahujú z druhých totiž nemajú radi, keď si niekto uťahuje z nich... A hlavne mu to treba vrátiť s úsmevom, nie s hnevom :)
Hlavne sa netreba urážať a dávať najavo že ste urazený alebo pod. to ich ešte viac vyhecuje k provokovaniu, na druhej strane ak vidí že ho máte v paži, tak ho to po čase možno aj prestane baviť.
...a ešte akým :--- :D...poprípade iróniu pridať ako jahôdku na šlahačku , tá sa vždy hodí...;)
Zitulda
20.03.12,13:37
Plne súhlasím s expertom ani ja by som to neriešila tým, že poukazovať na jeho nedostatky, ale ani by som s prosbou k zamestnávateľovi nešla. Skôr naopak, z jeho posmeškov si urob srandu. Mám z mladosti pár vtipných aj nie skúseností:) Anita, na ten jeho výrok-citujem" či som tehotná alebo či som nepribrala nááhodou", by som mu odpovedala, ale pred svedkami vetou" jéééj vari si už na všetko zabudol?"...alebo " no nechcela som tomu veriť, že čo Tebe dobrého z hlavy ubudlo, ja z toho priberiem" a zasmiať sa, smelo mu pozrieť priamo do očí, aby videľ, že Tebe sú jeho narážky na smiech. Určite po čase sklápne.
Zitulda
20.03.12,14:11
V práci sme mali takého ktorému nielen huba, ale aj ruky náhodou chodili. Každá sa ho bála, mala z toho mindráky ale nakoľko bol jeden z vedúcich tak boli ticho. Viem, že nie každému hneď napadne dobre mierená trefná odpoveď, s ktorou obťažovateĺa dostane do úzkych až sa mu od prekvapenia (nie urážky) ústa otvoria. Hlavne sa netreba zľaknúť, ukázať, že to bolíí a určite nerozplakať sa. Mať vlastnú istotu, sebaúctu a hrdosť no a naozaj sa nebáť ani šéfa:) Je to len osoba, čo má pozíciu alebo kolega.
buchač
20.03.12,15:37
Plne súhlasím s expertom ani ja by som to neriešila tým, že poukazovať na jeho nedostatky, ale ani by som s prosbou k zamestnávateľovi nešla. Skôr naopak, z jeho posmeškov si urob srandu. Mám z mladosti pár vtipných aj nie skúseností:) Anita, na ten jeho výrok-citujem" či som tehotná alebo či som nepribrala nááhodou", by som mu odpovedala, ale pred svedkami vetou" jéééj vari si už na všetko zabudol?"...alebo " no nechcela som tomu veriť, že čo Tebe dobrého z hlavy ubudlo, ja z toho priberiem" a zasmiať sa, smelo mu pozrieť priamo do očí, aby videľ, že Tebe sú jeho narážky na smiech. Určite po čase sklápne.
...skladačka kompletná...:--- :D

... jéééj vari si už na všetko zabudol ? ...veď si spomeň , keď sme boli tam a tam ...chcel si " pofajčiť " . no to Tvoje malé ego sa nejak k činu nemalo ....;)

...toto zaberie ( čomu verím ...) určite a pôjde s plačom vonku ...

To , čo nie je vidno , pred smajlíkom , je čitateľné iba za určitých podmienok ....:rolleyes:
Kto vie , ten vie a prečíta si , kto nie ...nech sa učí ...;)