Dada
07.02.06,13:03
Ešte v prvej polovici roka 2005 sme zasielali na zverejnenie do zbierky listín účtovnú závierku za rok 2004. Ide o Košice. Dnes pozerám a ešte stále to tam nie je zapísané. Za aký čas to tam zverejnia?
alušik
07.02.06,12:07
Ja som to posielala až v 9/2005 a už to tam zapísané mám. Takže by som im asi skúsila zavolať, či im to bolo doručené.;)
vieroslava
07.02.06,12:17
Ešte v prvej polovici roka 2005 sme zasielali na zverejnenie do zbierky listín účtovnú závierku za rok 2004. Dnes pozerám a ešte stále to tam nie je zapísané. Za aký čas to tam zverejnia?
Ani ja to tam nemam. Jedna sa o Bratislavu. Hoci zmenu, co sme robili v decembri, tu sme mali za 5 dni.
Anonymka
22.03.06,12:23
Ja by som sa chcela opýtať: to je povinnosť zasielať účt.závierku do zbierky listín, alebo to zasiela len tá obch.spol., ktorá má povinnosť auditu???!!! My sme s.r.o. a nemáme audit. Musíme ju zaslať? A aké písomnosti sa tam posielajú ešte?
Dík. :confused:
Tweety
22.03.06,12:25
Ja by som sa chcela opýtať: to je povinnosť zasielať účt.závierku do zbierky listín, alebo to zasiela len tá obch.spol., ktorá má povinnosť auditu???!!! My sme s.r.o. a nemáme audit. Musíme ju zaslať? A aké písomnosti sa tam posielajú ešte?
Dík. :confused:
Do ZL na registrový súd zasiela údaje aj tá účtovná jednotka, ktorá nemá povinnosť auditu. po 1 x Súvaha, Výkaz ziskov a strát, Poznámky.
Anonymka
22.03.06,12:39
Dík. A to sa tam posilajú originály?

A zápisnica o zasadnutí valného zhromaždenia z dôvodu schválenia účt.záv. sa zasiela tiež? Zasielajú sa aj iné zápisnice? Čo všetko treba a aký je termín na ich zaslanie?

Zistila som, že naša fy vôbec nezasiela nič do ZL. :eek:
Tweety
22.03.06,12:41
Dík. A to sa tam posilajú originály?

A zápisnica o zasadnutí valného zhromaždenia z dôvodu schválenia účt.záv. sa zasiela tiež? Zasielajú sa aj iné zápisnice? Čo všetko treba a aký je termín na ich zaslanie?

Zistila som, že naša fy vôbec nezasiela nič do ZL. :eek: Ja tieto výkazy tlačím priamo zo softu, také dám aj na DÚ aj do ZL.
§ 21
Zverejňovanie údajov
(1) Účtovná jednotka, ktorá je obchodnou spoločnosťou, Exportno-importná banka Slovenskej republiky, družstvo alebo štátny podnik sú povinné uložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku a výročnú správu do zbierky listín obchodného registra do 30 dní po schválení účtovnej závierky, pričom účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy.
Anonymka
22.03.06,12:42
No ale stačia tam kópie určite ... lebo ani poznámky nebudem prepisovať :eek:
lenkak
22.03.06,14:44
Stačia kópie.
1xzápisnica z VZ o schválení účtovnej závierky za rok 2004 - v origináli
1 x účtovná závierka spoločnosti za rok 2004 - vo fotokópii
Anonymka
23.03.06,07:15
Aha. Dakujem. A pokial sa fy rozhodla použiť časť nerozdeleného zisku na vysporiadanie neuhradenej straty min.rokov, a je o tom zápisnica, aj tá sa má poslať?
evina
23.03.06,07:28
Aha. Dakujem. A pokial sa fy rozhodla použiť časť nerozdeleného zisku na vysporiadanie neuhradenej straty min.rokov, a je o tom zápisnica, aj tá sa má poslať?
Podľa zákona o OR sa do zbierky listín v prípade s.r.o., ktorá nemá povinnosť auditu ukladá závierka-t.j. Súvaha a Výkas ZaS plus Poznámky. Zápisnice z VZ nie je potrebné predkladať.
Paragraf 2, ods. 1:
g) účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov,
.
.
.

(5) Ak ide o listiny podľa odseku 1 písm. g) a odseku 2 písm. a), do zbierky listín sa ukladá kópia listiny.
ajacik
24.03.06,19:59
Ak bola spoločnosť regisrovan na Okr. súde Ba I, tak to pošlem na túto adresu?

Môžem na Súvahu, V ZaS rovno zaškrnúť zostavená aj schválená, alebo musia byť dve? Závierka už je schválená.
evina
24.03.06,20:27
Ak bola spoločnosť regisrovan na Okr. súde Ba I, tak to pošlem na túto adresu?

Môžem na Súvahu, V ZaS rovno zaškrnúť zostavená aj schválená, alebo musia byť dve? Závierka už je schválená.

Môžeš rovno zaškrtnúť zostavená aj schválená ak je schválená a pošleš to na Okr. súd BAI
ajacik
24.03.06,20:36
dakujem ;)

a aj na DU môžem dať iba po jednom výkaze: zostavený aj schválený? Myslím, že áno.
Anonymka
05.05.06,10:52
Ahojte. Nemáte náhodou nejaký vzorový sprievodný list na zaslanie týchto dokumentov do zbierky listín? :confused: To len tak náhodou... :o :o :o
Tweety
05.05.06,10:54
Ahojte. Nemáte náhodou nejaký vzorový sprievodný list na zaslanie týchto dokumentov do zbierky listín? :confused: To len tak náhodou... :o :o :o
Jednoducho na hlavičkovom papieri. V prílohe tohoto listu Vám zasielame to a to.
KEJKA
05.05.06,18:35
Ahojte. Nemáte náhodou nejaký vzorový sprievodný list na zaslanie týchto dokumentov do zbierky listín? :confused: To len tak náhodou... :o :o :o
myslím že toto je to "pravé orechové", príspevok č. 2 od Janky (týka sa síce Vestníka, ale zjednodušené je použiteľné aj pre OR - zbierku listín)
http://www.porada.sk/showthread.php?t=12349&highlight=v%FDro%E8n%FA+spr%E1vu