eviana
20.03.12,16:18
Dobry den,
chcela by som vas poprosit o radu. Pripravujem uctovnu zavierku za r 2011. Rok 2010 viedla uctovnictvo ina uctovnicka a ja som doteraz od nej nedostala vsetky pozadovane podklady (hlavnu knihu analytiku, denniky...), neurobila ani poznamky (maju cca 1,5 strany). Z tych nekompletnych udajov, ktore za 2010 mam je zrejme, ze boli chyby aj v uctovani a tiez v UZ bola v suvahe s.r.o. chybne vykazana pozicka od spolocnikov ako ZI (pozicka bola totiz uctovana na 491).
Okrem nezostavenych poznamok, zle uctovanej pozicky a par 2x zauctovanych faktur spolu cca 100e by v r.2010 nemali byt ine zavaznejsie nedostatky. Kedze vsak nemam k dispozicii HK analytiku, nemohla som spravne vyplnit bezprostredne predchadzajuce u.obd. v poznamkach.
Prosim poradte, ci mam podat DP a UZ teraz, alebo ci mam poziadat o odklad, spravit rekonstrukciu r.2010 a az nasledne podat DP. Nemam skusenosti ako by DU postupoval v pripade danovej kontroly a teda sa bojim, ci mozem teraz podat DP(UZ) aj s nekompletnymi info v poznamkach za predch.obdobie. Firme robim uctovnictvo popri zamestnani a teda sa nemam s kym poradit (a nie tiez zatial nie som ziadny expert :)

Vopred velmi pekne dakujem.
KEJKA
20.03.12,17:52
ak vieš aspoň zostaviť správne a reálne DPPO, tak podaj všetko teraz, na odklad je už neskoro - bolo treba oznámiť do 15.3.2012.
Vieš vyplniť minulé obdobie z minuloročných výkazov- tie firma hádam má......?
takže vieš v zásade vyplniť aj minulé obdobie v Poznámkach - aspon v sumárnych číslach.
Ak by mala byť chyba iba v Poznámkách, tak by som sa vôbec netrápila, všeobecne panuje názor, že Poznámky nikto na DU nečíta.
apríl-jún využiješ na prípadné doplnenie informácií, a ak by si došla k nejakým závažným údajom, ktoré by v Poznámkach mali byť, prípadne zmeníš výkazy, tak tieto definitívne-opravené predložíš na schválenie VZ a ako schválené pošleš ešte raz na DU.
škrtám, čo neplatí, medzičasom som si to ujasnila
mmmm1
20.03.12,17:57
prečo je neskoro? oznámiť stačí do 2.4.2012.
eviana
20.03.12,18:11
Dakujem velmi pekne! tak to bude veru najlepsie, do juna si poriadne pozriem r.2010 a ak budu nejake zavazne chyby, vsetko opravim a poslem na DU. Vykazy za r.2010 mam, takze udaje do vykazov za 2011 som vedela doplnit, horsie to bolo s poznamkami, tie neboli zostavene a nemam ani HK, tak sa mi tazko vyplnali udaje za predch. obdobie. DP za 2011 by malo byt tiez v poriadku. Mozem sa este spytat ohladom tej pozicky spolocnikov - myslite ze staci ak som k 1.1.2011 preuctovala z 491/479AE ? Este raz dakujem!
KEJKA
22.03.12,07:53
prečo je neskoro? oznámiť stačí do 2.4.2012.
áno, máš pravdu, ked bolo treba žiadať, tak tam ten termín bol stanovený, ale teraz iba oznámiš.