Adika112233
20.03.12,17:11
Prosím Vás o odpoveď ešte na jednu otázku. Osoba s trvalým pobytom na Slovensku a so závislou činnosťou v Holandsku, neplatila zdravotné postenie v Holandsku ani u nás na SR (na SR je dobrovoľne nezamestnaná a odhlasená zo zdravotnej poisťovne), teda neplatila ani sociálne poistenie v SR ani v NL, dokonca ani v Holandsku neodviedla daň, zo závislej činnosti. Podľa ZDZ by mala daň a poistenia zaplatiť v Holandsku a moja otázka znie:
1. Je potrebné, resp. možné tento príjem zo závislej činnosti v NL, zdaniť na Slovensku? Alebo si to rieši Holandsko?
2. Môže slovenská sociálna poisťovňa vymáhať spätne poplatky za obdobie, kt. osoba mala pracovný pomer v NL? Alebo si to rieši NL?
3. Čo so zdravotnou poisťovňou? Môže slovenská zdravotná poisťovňa vyžadovať poplatky za obdobie, kt. osoba mala pracovný pomer v NL? Alebo si to rieši Holandsko, že tam osoba neuhradila zdravotné poistenie?
4. Hrozia nejaké sankcie zo slovenskej strany?
Prosím poraďte, nedočítala som sa ako postupovať v takomto prípade!
Marína
20.03.12,16:15
Prečo zakladáš novú tému s identickou otázkou ako tu http://www.porada.sk/t189949-rezident-nl.html#post2019212 , na ktorú si aj dostala odpoveď?
Adika112233
20.03.12,16:57
Prepáčte, ospravedlňujem sa. Nevšimla som si odpoveď, teda, že je tam druhá strana ups. Stále pohotovo reagujete, a tak som myslela že už keď dopíšem pod staršie príspevky, tak to nikto nevidí, ešte raz sa ospravedlňujem!
Marína
20.03.12,17:32
Adika, nič hrozné sa nestalo.;) Mne témy, v ktorých reagujem, vyskočia medzi sledovanými témami. Ak v nich niekto niečo napíše, ukážu sa mi v zozname sledovaných. Čochvíľa sa tu zorientuješ aj ty.