sisi6
07.02.06,13:37
:confused: Ahojte, mám otázku ohľadne DPH.
Naša spoločnosť vykonáva servis áut pre distribútora určitej značky.
Vykonané garančné opravy fakturujeme distribútorovi po odsúhlasení z ich strany, tak, že opravíme auto, pošleme údaje distribútorovi, on za nás vystaví NAŠU vyšlú faktúru, ktorú nám pošle, a na základe toho mi odvedieme DPH.
Je to "trošku" komplikované.
ALE! Problém je v tom, že zdaníme len tie opravy, ktoré oni uznajú, napr.oprava je 25.1.2006, uznajú len 2.3.2006, tak DPH odvedieme len v 3.mesiaci. Aký je Váš názor?
Lotarka
07.02.06,16:42
A s akým dátumom dodania Vám vystavia vyšlú faktúru?
Kedy Vám zaplatí klient za opravu?
Tweety
07.02.06,16:59
:confused: Ahojte, mám otázku ohľadne DPH.
Naša spoločnosť vykonáva servis áut pre distribútora určitej značky.
Vykonané garančné opravy fakturujeme distribútorovi po odsúhlasení z ich strany, tak, že opravíme auto, pošleme údaje distribútorovi, on za nás vystaví NAŠU vyšlú faktúru, ktorú nám pošle, a na základe toho mi odvedieme DPH.
Je to "trošku" komplikované.
ALE! Problém je v tom, že zdaníme len tie opravy, ktoré oni uznajú, napr.oprava je 25.1.2006, uznajú len 2.3.2006, tak DPH odvedieme len v 3.mesiaci. Aký je Váš názor?
Pozri zákon o dph:
§ 19
Daňová povinnosť
pri dodaní tovaru a služby


(1) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania tovaru. Dňom dodania tovaru je deň, keď kupujúci nadobudne právo nakladať s tovarom ako vlastník. Pri prevode alebo prechode nehnuteľnosti je dňom dodania deň odovzdania nehnuteľnosti do užívania, ak je tento deň skorší ako deň zápisu vlastníckeho práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností. Pri dodaní stavby na základe zmluvy o dielo alebo inej obdobnej zmluvy je dňom dodania deň odovzdania stavby.

(2) Daňová povinnosť vzniká dňom dodania služby. Ak je služba dodaná zahraničnou osobou z iného členského štátu alebo z tretieho štátu a osobou povinnou platiť daň v tuzemsku je príjemca služby podľa § 69 ods. 2 až 4, daňová povinnosť vzniká dňom vyhotovenia faktúry; ak faktúra nie je vyhotovená do konca tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná, daňová povinnosť vzniká posledným dňom tretieho kalendárneho mesiaca nasledujúceho po kalendárnom mesiaci, v ktorom bola služba dodaná.
sisi6
07.02.06,19:46
Lotarka, klient nám neplatí za služby, platí ich distribútor. Služba je vykonaná pre klienta, ale fakturujeme inému subjektu. Faktúry sú vystavené mesačne 2x, t.j. s dátumom dodania 15. a 30-31. dňa v mesiaci.