XStarecX
20.03.12,17:51
Aby bol môj problém jasný musím ho troška rozpísať:

Takže: ešte v júli 2010 som si kúpil ojazdené motorové vozidlo Felíciu cez autobazár AAA auto centrum Lučenec. Pri kúpe mi neboli odovzdané žiadne doklady od vozidla, len fotokópia veľkého osvedčenia o evidencii vozidla a plnomocenstvo k prepisu od banky, keďže som kupoval vozidlo čiastočne na úver cez banku. Ostatné doklady k vozidlu mi predávajúci mal doručiť do 14-tích dní. Doma po dôkladnejšej prehliadke vozidla som zistil, že má vážne technické nedostatky na ktoré ma predajca neupozornil a nikde neboli spomenuté v preberacom protokole, na dôvažok som ešte došiel k názoru, že som bol šikovne zmanipulovaní a nevýhodný úver som podpísal s bankou ktorí mi predávajúci sám navrhol. Po troch dňoch som osobne aj s kúpením vozidlom navštívil predajcu a žiadal zrušenie kúpnopredajnej zmluvy a chcel som vozidlo vrátiť. Žiaľ to už podľa nich nebolo možné a stal som sa pre nich jednoducho neželaním zákazníkom.
Nasledovala štvormesačná písomná komunikácia medzi mnou a vedením AAA auto centra a nakoniec to skončilo podaním návrhu na zrušenie kúpnopredajnej zmluvy na súde. Samozrejme neuspel som a ani odvolanie nedopadlo pre mňa dobre. Predajcovi sa podarilo úspešne všetko poprieť, prekrútiť a zatajiť. Takže kúpnopredajná zmluva je podľa zákona a vyjadrenia súdu platná a potvrdená aj rozsudkom krajského súdu zo dňa 14. 9. 2011.
Keďže do dnešného dňa mi potrebné doklady na prepis kúpeného vozidla neboli zaslané, tak s vozidlo do dnešného dňa nie je na mňa prepísané na DI, nemôžem ho riadne užívať a od kúpi, stojí zaparkovane v garáži, nejazdí sa s ním a zbytočne len hnije a plesnivie.
Pred pár dňami som sa telefonicky skontaktoval s bankou ktorá mi poskytla úver a informoval som sa čo mám robiť, nakoľko banka by mala byť fakticky majiteľom vozidla pokiaľ poskytnutí úver nebude splatený. Navrhol som im nech si prídu vozidlo zobrať a a zrušíme zmluvu o úvere, lenže oni ma odporúčali na predajcu, že to už nie je ich starosť, oni vozidlo len prefinancovali a ostatok už nie je ich starosť, nech si to vybavím s predajcom.
Prosím o radu ako mám postupovať voči spoločnosti AAA auto centrum. Či boli povinný doklady na prepis mi zaslať i keď sme boli v súdnom spore, prípadne po jeho ukončení, to jest po 14.9.2011 a či môžem od nich žiadať náhradu škody ktorá na vozidle vznikla dlhým státím. Totiž na vozidle od dlhého státia zahrdzaveli lanká na ručnej brzde, piesty na brzdách sa nevracajú, pravdepodobne tiež to všetko zahrdzavelo, celí interier, palubovka, sedadlá proste všetko chytilo plieseň.
Dopredu každému ďakujem za akúkoľvek radu.
laurin
21.03.12,08:17
Ked vidim tabulku z EC a na nej napisane AAA auto vzdy ma napadne ze dost ludi este kupuje auta u nich, napriek 99% negativnych ohlasov ktore sa daju jednoducho na internete najst...
XStarecX
23.03.12,16:43
No hej, ale čo ďalej, auto stojí a postupne hnije, úver platiť musím a prehlásiť na seba nemôžem.
AAA Auto
03.04.12,10:05
Aby bol môj problém jasný musím ho troška rozpísať:

Takže: ešte v júli 2010 som si kúpil ojazdené motorové vozidlo Felíciu cez autobazár AAA auto centrum Lučenec. Pri kúpe mi neboli odovzdané žiadne doklady od vozidla, len fotokópia veľkého osvedčenia o evidencii vozidla a plnomocenstvo k prepisu od banky, keďže som kupoval vozidlo čiastočne na úver cez banku. Ostatné doklady k vozidlu mi predávajúci mal doručiť do 14-tích dní. Doma po dôkladnejšej prehliadke vozidla som zistil, že má vážne technické nedostatky na ktoré ma predajca neupozornil a nikde neboli spomenuté v preberacom protokole, na dôvažok som ešte došiel k názoru, že som bol šikovne zmanipulovaní a nevýhodný úver som podpísal s bankou ktorí mi predávajúci sám navrhol. Po troch dňoch som osobne aj s kúpením vozidlom navštívil predajcu a žiadal zrušenie kúpnopredajnej zmluvy a chcel som vozidlo vrátiť. Žiaľ to už podľa nich nebolo možné a stal som sa pre nich jednoducho neželaním zákazníkom.
Nasledovala štvormesačná písomná komunikácia medzi mnou a vedením AAA auto centra a nakoniec to skončilo podaním návrhu na zrušenie kúpnopredajnej zmluvy na súde. Samozrejme neuspel som a ani odvolanie nedopadlo pre mňa dobre. Predajcovi sa podarilo úspešne všetko poprieť, prekrútiť a zatajiť. Takže kúpnopredajná zmluva je podľa zákona a vyjadrenia súdu platná a potvrdená aj rozsudkom krajského súdu zo dňa 14. 9. 2011.
Keďže do dnešného dňa mi potrebné doklady na prepis kúpeného vozidla neboli zaslané, tak s vozidlo do dnešného dňa nie je na mňa prepísané na DI, nemôžem ho riadne užívať a od kúpi, stojí zaparkovane v garáži, nejazdí sa s ním a zbytočne len hnije a plesnivie.
Pred pár dňami som sa telefonicky skontaktoval s bankou ktorá mi poskytla úver a informoval som sa čo mám robiť, nakoľko banka by mala byť fakticky majiteľom vozidla pokiaľ poskytnutí úver nebude splatený. Navrhol som im nech si prídu vozidlo zobrať a a zrušíme zmluvu o úvere, lenže oni ma odporúčali na predajcu, že to už nie je ich starosť, oni vozidlo len prefinancovali a ostatok už nie je ich starosť, nech si to vybavím s predajcom.
Prosím o radu ako mám postupovať voči spoločnosti AAA auto centrum. Či boli povinný doklady na prepis mi zaslať i keď sme boli v súdnom spore, prípadne po jeho ukončení, to jest po 14.9.2011 a či môžem od nich žiadať náhradu škody ktorá na vozidle vznikla dlhým státím. Totiž na vozidle od dlhého státia zahrdzaveli lanká na ručnej brzde, piesty na brzdách sa nevracajú, pravdepodobne tiež to všetko zahrdzavelo, celí interier, palubovka, sedadlá proste všetko chytilo plieseň.
Dopredu každému ďakujem za akúkoľvek radu.



Dobrý deň,
technický preukaz Vám bol v piatok 30.3.2012 zaslaný. Prosím o informáciu, či ste ho v poriadku obdržali. Vopred ďakujem.

S pozdravom Lucia Chovancová
olifo
03.04.12,16:36
Ja mám taky auto z AAA a doklady mi poslali asi za týždeň, takže si musel mať veľkú smolu. :-(

Celkovo som bol s aute z áčiek moc spokojný, to auto mám stále :-)
XStarecX
03.04.12,17:04
Vážený neznámi olifo : sorry ale mal som dojem, že toto je právna poradňa a nie diskusné fórum. Aj ja mám veľ známych čo s AAA-čkom sú spokojný, ale poznám už aj takých čo dopadli podobne ako ja.
Indeed
03.04.12,17:16
Čo máte proti "koktavému" autobazaru ??

Veď sa správajú kapitalisticky a trhovo :

za lacno nakupujú a za draho predávajú , všetko je absolutne O.K.

že niekomu sa nepáči,že dostal malo peńazí za svoje auto ?

Mal ho predať inde.
Indeed
03.04.12,17:18
Nevedel som že AAAauto ma aj odbor sledovania masmedialnej a internetovej komunikacie
Indeed
03.04.12,17:20
No hej, ale čo ďalej, auto stojí a postupne hnije, úver platiť musím a prehlásiť na seba nemôžem.

Na aute sa dá jazdiť pokiaľ ma doklady,že je sposobile premávky na pozemnych komunikaciach,

či vodíč je aj majiteĺ auta je druhoradé.
XStarecX
03.04.12,17:48
Vážená pani Chovancová: odpovedám na Váš krátky dialóg.
Áno potrebné doklady som 2.4 žiaľ už dostal. Žiaľ preto, lebo som na ne čakal od 27.7.2010 do 2.4.2012, to jest 20 mesiacov, čo považujem i keď nemám právne skúsenosti, za zvlášť hrubé porušenie obchodno právnych podmienok.
Žiaľ preto, lebo auto ktoré som 27.7.2010 kupoval malo 11 rokov, ale po skoro 2-ročnom stati je tak technicky znehodnotené, ako by momentálne malo aspoň 30 rokov. Nechcem tu rozoberať koľko ma prípadne teraz bude stáť auto ako tak dať do stavu aby, som z ním na rýchlo mohol absolvovať kontrolu STK a prehlásiť ho na OODI. Mám vážne obavy, že auto poputuje jednoducho do šrotu, lebo jeho spätné spojazdenie finančne nebude úmerne k hodnote vozidla.
Preto by som Vás prosil ak Vám len troška záleží na dobrom mene AAA-ka a doriešení celej tejto smutnej záležitosti, aby ste ma čím skôr, ak sledujete túto tému, kontaktovali na mail: niemiecz.frantisek(zavináč)centrum.sk, prípadne na tel: 0903 486841. Snáď ešte nie je neskoro sa rozumne dohodnúť.
misomiso
03.04.12,17:58
Dobrý deň,
technický preukaz Vám bol v piatok 30.3.2012 zaslaný. Prosím o informáciu, či ste ho v poriadku obdržali. Vopred ďakujem.

S pozdravom Lucia Chovancová


Vazena pani Chovancova,

je fajn, ze vyuzivate aj tento kanal na riadenie PR, tento samotny fakt moze byt uzitocny aj vam aj vasim zakaznikom. No naozaj mi neda, aby som sa neopytal na zakladnu vec. To sa naozaj nehanbite napisat, ze zaslanie dokladov k vozidlu zakupenemu vo vasom autobazare vam trvalo dva roky?
Indeed
03.04.12,17:58
Súkromne odkazy sa riešia v súkromnej správe /SS/,nie takto do príspevku.
XStarecX
03.04.12,17:59
Chech, a kde je splnomocnenie od orginál majiteľa, že ja auto môžem používať, čo v prípade nedajbože ak dôjde k dákej škodovej udalosti. Čo potom? To nieje, aby som si požičal auto na pár dní, ovšem aj tam je potrebné písomné splnomocnenie, že mi ho niekto dovolil používať
Indeed
03.04.12,18:00
Auto použiva ten kto má od neho kľúč, rovnako ako všetko ostatné..
misomiso
03.04.12,18:03
Zbytocne sa dohadujete, s fotokopoiu dokladov od auta sa aj tak neda legalne jazdit, to nie je ziaden doklad. Nezalezi tu ani tak na tom, kto sedi za volantom, ale akym dokladom sa vie preukazat. V tomto pripade nijakym.
Indeed
03.04.12,18:08
A kupna zmluva s autobazarom , nie je doklad ??
misomiso
03.04.12,18:53
Kupna zmulva je doklad o vlastnictve, no neopravnuje auto pouzivat v premavke bez TP. Ak by si mal original TP, hoci aj na predosleho majitela, tak by to bolo do prepisu v poriadku, ale aj tam su nejake lehoty na predpis.

Ved ani ked kupis nove auto, nemozes sa preukazovat policajtom fakturou. Auto je sice tvoje, ale bez osvedcenia s nim nemozes do premavky.
XStarecX
03.04.12,19:32
Samozrejme nikto tu nechce vyvolávať hádky, lenže som si myslel, že to tu je právna poradňa a dostanem dáke rady, ako a čo mám podniknúť, aby som konečne dostal doklady k vozidlu a nie rozoberať tu rôzne názory prečo-začo.
Takže doklady už mám, ale neviem pochopiť ako sa AAA-čko do toho zamiešalo cez túto web poradňu.
Keď sa to už tak vezme k dokladom mohli doložiť aspoň BÉ, alebo MÉ a nie tu priložiť oznam, že mi doklady boli doručené, ako to sem napísala pani Chovancová.

Neberte mi za zlé, ale teraz nastáva dilema, čo z vozidlom a dokladmi. Auto bolo v KE odhlásené 30.3.2012 a podľa zákona ho musí do iného okresu prehlásiť do 15 dní a ak by som to za ten čas neurobil, tak ma čaká tortúra z overovaním orginality a podobných nezmyslov. Mám obavy, že to jednoducho nestihnem, lebo vozidlo najprv musím na svoje náklady spojazdniť a k prepisu pristaviť.
Tak sa znova pýtam, je za týchto podmienok právna možnosť od kúpnej zmluvy odstúpiť, nakoľko AAA-čko hrubo porušilo obchodno právne podmienky tým, že nedodali včas doklady na prepis a tým pádom mi znemožnili riadne používať u nich zakúpene vozidlo.
Zároveň či AAA-čko je zodpovedné tým pádom za škodu ktorá dlhým statim na vozidle vznikla.
Prosím fakt radu len k veci, nie dáke dohady či polemiky.
Ešte raz Vám ďakujem.
obcan2012
15.04.12,18:30
Dobrý deň.

Táto téma aj mňa zaujíma nakoľko podobný problém mám aj ja s istým autobazárom v Nitre smer na Blavu.
Kto vie prosím nech sem napíše ,poradí ako vyriešiť túto vec .
tictac7
15.04.12,19:01
Vážený neznámi olifo : sorry ale mal som dojem, že toto je právna poradňa a nie diskusné fórum. Aj ja mám veľ známych čo s AAA-čkom sú spokojný, ale poznám už aj takých čo dopadli podobne ako ja.

mimotemyvážený XStarecX, toto nie je právna poradňa, neviem odkiaľ si zobral takúto informáciu. Tu si síce radíme, ale aj pridávame svoje názory a skúsenosti a teda aj diskutujeme. A radíme si na báze dobrovoľnosti. Treba si aj ETIKETU prečítať..... Skôr než sa niekam prihlásim, tak si pozriem, o čom to je....