Denis@
20.03.12,18:17
Som liecena na kratkozrakost, poslednu dobu mam vsak problemy s ostrostou a rozdvojenym videnim (pri citani vidim mierne posunuty obraz - smerom dolu alebo nahor), co mi velmi prekaza najma pri citani textov. Musim velmi prizmurovat, ked pootvorim oko, rozleje sa obraz. Po poslednej uprave dioptrii (-7, -6,5), a zistenom astigmatizme (-0,5 obe oci), problemy nadalej pretrvavaju. Podla ocnej lekarky je vsetko OK, mam ziadanku na neurologicke vysetrenie. Problemy zacali poslednym zapalom oci, ktory bol 2x prelieceny (posledne kvapkami Oftaguix). Problem je v tom, ze nosenie okuliarov neznesiem pre ine problemy s ocami (palenie oci, pocit namahanych oci - pocity ako pri poslednom zapale) a preto nosim dlhodobo kontaktne sosovky. Tie vsak stale nemam s upravenymi cylindrami, nakolko ocny lekar stale nechce (pre mna z nepochopitelneho dovodu) mi tieto sosovky zabezpecit. Nosim teda povodne sosovky a musim velmi silit zrak aby som text videla ucelenejsie. Po vybrani sosoviek a naslednom nasadeni okuliarov uz s cylindrami, mam nadalej pretrvavajuci problem. Doteraz som nemala ziadne problemy tohto typu, az posledny zapal sposobil tento kolotoc. Dufam, ze keby som mala pretrvavajuci zapal, ocny lekar by to z vysetrenia videl (očny tlak, pozadie, rontgen v poriadku). Preco by som zrovna mala mat neurologicky problem, ked doteraz bolo vsetko OK? Vsetko je na dlhe lakte, a ja neviem na com som.
BXLmiami
20.03.12,18:20
Pýtaš sa,prečo by si mala mať neurologický problém,ked doteraz bolo všetko v poriadku?A ty si myslíš,že Tvoja stará mama mala vysoký tlak/alebo cukrovku alebo reumu/ od narodenia?Tieto darčeky prináša život.A to každému.