Peter SVK
20.03.12,20:40
Dobrý večer , chcel by som len pár stručných informácii či som všetkému poriadne porozumel a či nebudú opletačky na živ.úrade. Predmety mám takéto

uskutočňovanie stavieb a ich zmien
prípravné práce k realizácii stavby
dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov
demolačné a zemné práce
maliarske a natieračské práce
reklamné a marketingové služby
prenájom hnuteľných vecí
prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
faktoring a forfaiting
poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod)
sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
veľkoobchod v rozsahu voľných živností
maloobchod v rozsahu voľných živností
skladovanie
realizácia a úpravy plôch verejnej zelene
upratovacie služby
marketing a prieskum trhu a verejnej mienky
predaj pohonných hmôt
zemné a prípravné práce pre stavbu
Reklamná činnosť
reklama, propagácia, inzercia
prenájom reklamných plôch a zariadení
prenájom hnuteľných vecí v rozsahu voľnej živnosti
podnikateľské poradenstvo v rozsahu voľnej živnosti
sprostredkovateľská činnosť v rozsahu voľnej živnosti
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) v rozsahu voľnej živnosti
čistenie budov
reklamné činnosti
kúpa tovaru na účely jeho predaja iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) v rozsahu voľnej živnosti
sprostredkovanie obchodu
obchodná činnosť v rozsahu voľných živností

__________________________

Pri týchto som si neni moc istý

činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov
sprostredkovanie obchodu
uskutočňovanie stavieb a ich zmien - Niekde hovoria ze treba osvedcenie , niekde že netreba , kamarát neni murár ma sro a ma to tam ... teda aký rozsah mám teda chápať ? bolo mi povedané že do max.200m2 by mala mat stavba.


Ako som tak behal po internete všetky tieto činnosti okrem "uskutočňovanie stavieb a ich zmien" su voľné živnosti . Na ŽU za každú voľnú živnost 5€ avšak ak sa podáva elektronicky sú zdarma vid. tu :
http://zivnost.sk/zalozitzivnost.html

Oplatí sa to tam založit ? teda rsp.nechať to všetko na nich ??? lebo takto by som ušetril asi cca 200€ a čo je celkom peniaz. Sú doveryhodny ???

Ked toto všetko vybavím čo všetko budem potrebovať ? nejaké pokladničné knihy? alebo niečo také ? viesť nejakú historiu objednávok alebo dačo podobne ? ... Učtovníčku mám avšak ešte som sa u nej nezastavil a nerozobral to preto sa pýtam popredu.
Čo by som si mal odkladať ? (napr.bločky od benzinu/nafty ? )


Vrelá vďaka každému čo mi pomôže, neskutočne si cenním každú radu .

Vdaka :)
sroservis
20.03.12,20:50
Dobrý deň,

ja len k tým predmetom podnikania - vyznačili ste ich v celku 32, časť z nich je však v neaktuálnom znení alebo sú duplicitné.

Váš predmet podnikania by mal znieť:

uskutočňovanie stavieb a ich zmien
prípravné práce k realizácii stavby (zahŕňajú aj demolačné a zemné práce)
dokončovacie stavebné práce pri realizácii exteriérov a interiérov (zahŕňajú aj Maliarske, natieračské, sklenárske a tapetovacie práce)
reklamné a marketingové služby
prenájom hnuteľných vecí
prenájom nehnuteľností spojený s poskytovaním iných než základných služieb spojených s prenájmom
faktoring a forfaiting
poskytovanie úverov alebo pôžičiek z peňažných zdrojov získaných výlučne bez verejnej výzvy a bez verejnej ponuky majetkových hodnôt
kúpa tovaru na účely jeho predaja konečnému spotrebiteľovi (maloobchod) alebo iným prevádzkovateľom živnosti (veľkoobchod) - zahŕňa aj predaj pohonných hmôt
sprostredkovateľská činnosť v oblasti obchodu
skladovanie
Poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradníctve
Čistiace a upratovacie služby
Prieskum trhu a verejnej mienky
sprostredkovateľská činnosť v oblasti služieb
sprostredkovateľská činnosť v oblasti výroby
činnosť podnikateľských, organizačných a ekonomických poradcov

Elektronické podanie sa vo Vašom prípade určite oplatí u nás už od šiestich voľných živností a vy ich máte celkom 17.
http://www.sroservis.sk/elektronicke-ohlasenie-zivnosti.html

Pekný deň.
JankaV
20.03.12,21:00
No teda to je sila. A to fakt budeš robiť všetko čo si uviedol?
Peter SVK
21.03.12,08:30
Priorita je reklama, potom staveb.firma, a nakoniec upratovacie prace (tie ostatné poradenstva do buducnosti mozno) Asi sa opriem o sroservices... Vdaka budem vás kontaktovať :)