Pukluš
21.03.12,05:23
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako postupovať v príprade, ak mi zamestnávateľ bez môjho vedomia, súhlasu, upozornenia zrazil z výplaty cca 200 Eur. Žiadne upozornenie, alebo napomenutie som nedostala, nič, len na účet mi prišla nižšia mzda. Veď to sa nesmie? Mám sa obrátiť na Inšpektorát práce? Alebo ako mám postupovať, lebo nie som si ničoho vedomá.
Veľmi pekne ďakujem
Tweety
21.03.12,04:36
Dobrý deň, chcem sa opýtať, ako postupovať v príprade, ak mi zamestnávateľ bez môjho vedomia, súhlasu, upozornenia zrazil z výplaty cca 200 Eur. Žiadne upozornenie, alebo napomenutie som nedostala, nič, len na účet mi prišla nižšia mzda. Veď to sa nesmie? Mám sa obrátiť na Inšpektorát práce? Alebo ako mám postupovať, lebo nie som si ničoho vedomá.
Veľmi pekne ďakujem
Prvý krok je oslovenie zamestnáv., on predsa najlepšie vie, prečo a začo takto postupoval.
Dáša_
21.03.12,04:39
nemáš náhodou rozdelenú mzdu na základný plat plus nejaké osobné ohodnotenie alebo prémie?
Pukluš
21.03.12,04:40
Mám to rozdelené, ale ani tú základnú mzdu som nedostala.
Dáša_
21.03.12,04:47
Mám to rozdelené, ale ani tú základnú mzdu som nedostala.

základnú v hrubom alebo v čistom?

A čo máš na výplatnej páske? Možno len firma nemala peniaze na výplaty
Pukluš
21.03.12,04:50
Firma má peniaze na výplaty, výplatnú pásku ešte nemám. Poslali mi 179 Eur, to nie je ani v čistom. To bude nejaký podraz, lebo som ochorela a išla na pn-ku. Ináč to nevidím.
Dáša_
21.03.12,04:53
Firma má peniaze na výplaty, výplatnú pásku ešte nemám. Poslali mi 179 Eur, to nie je ani v čistom. To bude nejaký podraz, lebo som ochorela a išla na pn-ku. Ináč to nevidím.

a odkedy si na maródke?
Pukluš
21.03.12,04:56
Len teraz od marca, to je výplata za február.
Dáša_
21.03.12,05:01
no tak to ti povie iba zamestnávateľ - musíš sa pýtať tam.
Mirrrka
22.03.12,12:21
Napadá mi nedoplatok na dani, ale keď máš tak malý príjem tak asi nie.
Kľúčom bude výplatná páska a položky v nej.