igolki
21.03.12,08:53
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť:
Spoločnosť nakupuje materiál - železo a nakupuje služby - opracovanie železa. Mám to účtovať ako výrobu, alebo ako nákup a predaj tovaru? Spoločnosť nemá zamestnancov a nemá ani skladové priestory. Ďakujem za odpoveď.
Tweety
21.03.12,07:55
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť:
Spoločnosť nakupuje materiál - železo a nakupuje služby - opracovanie železa. Mám to účtovať ako výrobu, alebo ako nákup a predaj tovaru? Spoločnosť nemá zamestnancov a nemá ani skladové priestory. Ďakujem za odpoveď.AKo nákup materiálu a služby. A potom poskytuje službu, či?
igolki
22.03.12,16:43
Ďalej predáva materiál, ale v zmenenej podobe (na tom železe sú nejaké úpravy - napr. otryskovanie, narezanie...) Pri výrobkoch hovorí definícia o vlastnej výrobe (tu sa nakupujú služby), pri tovare hovorí definícia o nezmenenom stave tovaru (tu dochádza k určitej zmene).
Ešte raz ďakujem za odpoveď.
lenka_bodorova
29.05.12,11:23
Aj ja by som potrebovala radu, že keď kúpim materiál, opracujem ho obrúsim a predávam ako tovar alebo vlastný výrobok? Ďakujem
Tweety
29.05.12,11:31
Aj ja by som potrebovala radu, že keď kúpim materiál, opracujem ho obrúsim a predávam ako tovar alebo vlastný výrobok? Ďakujem
Druhá možnosť je správna.
SilMar Group
29.05.12,11:34
Aj ja by som potrebovala radu, že keď kúpim materiál, opracujem ho obrúsim a predávam ako tovar alebo vlastný výrobok? Ďakujem


Podľa mňa,ak to predávaš ďalej na pr. na faktúru, je to výrobok, ale ak máš vlastnú predajňu, kde to predávaš, malo by to ísť cez aktiváciu na tovar...
fof
25.06.12,18:56
Dobrý den,
prosím vas o názor, nakupujeme a predavame obkladový materál.. ide o rolky nieco podobne ako tapety..niektore ale rozrezeme na mensie vzorky, napr. 1 rolku na 30 vzoriek a tie potom predavame nasim zmluvnym partnerom...ide o nakup a predaj tovaru alebo nakup materiálu a predaj vyrobku?co si o tom myslite?dakujem.
Adiks
25.06.12,20:22
Ide o nákup a predaj tovaru. Nepoužívaj však termín vzorky, lebo vzorkami je buď vystavený obkladový materiál, ktorý je určený na predvádzacie účely, nie na predaj alebo ide o ukážky obkladového materiálu, zväčša menších rozmerov, ktoré sú určené na darovanie obchodným partnerom z dôvodu podpory predaja.
fof
26.06.12,05:09
dakujem za odpoved, a aky nazov by tam mal byt?napr. nazov toho tovaru a rozmer - "tapeta modra rozmer A4" nic ine ma nenapada...tie vzorky - vzorkovniky su vlastne na podporu predaja u obchodných partnerov, len si ich musia kupit nakolko ide o dost drahy material..