dushom
21.03.12,09:05
Ahojte poraďáci,
potreboval by som pomôcť so zmenami v s.r.o. Konkrétne ide o tri zmeny. Firma má momentálne 4 spoločníkov (každý má 25%), kde sú súčasne dvaja spoločníci zároveň konatelia. Zmeny, ktoré chceme vykonať sú:

1. odstránenie dvoch spoločníkov s tým, že ich podiely sa prevedú na zvyšných dvoch bez vyplatenia podielov - takže ostanú už len dvaja spoločníci po 50%

2. jeden z odstránených spoločníkov bol aj konateľ, naďalej však už nebude ani konateľ ani spoločník - čiže firma už bude mať len jedného konateľa

3. zmena sídla spoločnosti

Keďže som sa s týmto ešte nestretol a na rôznych fórach som našiel len podobné situácie, bol by som rád keby ste mi vedeli poradiť postup krok za krokom, resp. ktoré formuláre a dokumenty treba dodať a kým by mali byť overené.

Za radu vopred ďakujem!
dushom
21.03.12,08:18
Ešte k zmene sídla spoločnosti, firma bude presťahovaná do iného mesta/kraju.

Dusho
sroservis
21.03.12,09:28
Dobrý deň,

v zásade potrebujete:

- rozhodnutie valného zhromaždenia o odvolaní konateľa, zmene sídla a udelení súhlasu na prevod obch. podielov na zostavájúcich dvoch spoločníkov (závisí od znenia spoločenskej zmluvy),
- 2x zmluvy o prevode obchodného podielu (podpisy overiť)
- úplné znenie spoločenskej zmluvy podpísané konateľom
- súhlas vlastníka nehnuteľnosti nového sídla

Listiny predložíte do obchodného registra spolu s návrhom na zápis zmien + uhradíte súdny poplatok 66 EUR (pri elektronickom podaní 33 EUR).

Živnostenskému úradu zmenu konateľa a sídla už nemusíte oznamovať.

Pekný deň.