nikolino
21.03.12,10:23
Dobrý deň budem rada ak mi poradíte. Mojej známej matka má sro-čku v ktorej má dlhy a exekúcie a pri poslednej exekútor poslal jej zákazníkom príkaz aby všetky neuhradené faktúry čo jej ešte dĺžia v žiadnom prípade ani jej neuhrádzali ale posielali na exekútorský účet. Nakoľko moja známa u nej aj pracuje (je zamestnaná na TPP) navrhla jej aby si ona založila živnosť a prebrala od sro-čky zákazníkov s ktorými ona spolupracovala a ktorý jej ešte dlžia nejaké nezaplatené faktúry. Teda pokračovala v predaji toho istého tovaru čo sa predával v sro-čke. Známa má ale obavy či takéto kananie kedže sa v tom nevie orientovať nieje protizákonné. Poraďte ako by mala ďalej postupovať. Môže ona ako sro-čka jej vyfakturovať daný tovar aby ho ona mohla ďalej predávať? Napr. Mrkvička bral tovar z sro-čky ktorej dodnes dĺži 300€ známa odkúpi tovar z sro-čky a Mrkvičkovi ho predá už pod novým obchodným menom a samozrejme ho Mrkvička zaplatí na účet známej je to takto v poriadku? Neprejdu na ňu matkine dlhy? Čo s takouto sro-čkou ktorá nemá žiadny majetok len dlhy a niečo málo podľadávok. Ako by sa dala takáto firma zrušiť konkurzom alebo likidáciou? Budem vďačná ak má niekto takúto skúsenosť.