kikuskkka
21.03.12,11:14
Dobrý deň, potrebovala by som kúsok poradiť - t. č. som na materskej dovolenke, mám 21rokov, v novembri mi táto materská končí. Dosiaľ som nemala žiadne pracovné skúsenosti, keďže som na materskej hneď v podstate od maturity. Chcela by som sa teda opýtať ako postupovať po novembri - do 26rokov mám nárok na absolventskú prax, pri tej však treba byť na ÚP registrovaný aspoň 3 mesiace, a dovtedy čo? To budem bez príjmu, či môžem ísť na nejakú brigádu? Je vlastne tá absolventská prax povinná? Čo keď si nájdem prácu na trvalý pracovný pomer? Mám v tom trošku chaos, tak dúfam, že mi poradíte. Vopred vďaka!!) :-)
Xanti
21.03.12,10:20
Dobrý deň, potrebovala by som kúsok poradiť - t. č. som na materskej dovolenke si na rodičovskom príspevku
, mám 21rokov, v novembri mi táto materská končí rodičovská
. Dosiaľ som nemala žiadne pracovné skúsenosti, keďže som na materskej hneď v podstate od maturity. Chcela by som sa teda opýtať ako postupovať po novembri - do 26rokov mám nárok na absolventskú prax, pri tej však treba byť na ÚP registrovaný aspoň 3 mesiace, a dovtedy čo? po skončení poberania rodičovského príspevku, sa môžeš zaevidovať na UP do 8 dní alebo môžeš požiadať o neplatené voľno ale štát bude za teba platiť odvody nadalej.
To budem bez príjmu, či môžem ísť na nejakú brigádu? môžeš ísť na brigádu, max. mesačne môžeš zarobiť 139,90 eur
Je vlastne tá absolventská prax povinná? nie je povinná, kto chce si ju vybaví alebo sa o nu zaujíma, počas práce na absolventskej praxi dostávaš odmenu vo výške životného minima cca 180 eur mesačne , praca je na 4 hodiny denne
Čo keď si nájdem prácu na trvalý pracovný pomer? tak sa odhlásiš z UP , a budeš pracovať na TPP.
Mám v tom trošku chaos, tak dúfam, že mi poradíte. Vopred vďaka!!) :-)v texte modrým
Katy a R
21.03.12,10:32
No a najlepšie by bolo - nájsť si prácu sama . Veď registrovať sa na UPSVaR nie je povinnosť - len možnosť ;)
kikuskkka
22.03.12,10:37
Jasné, do novembra času dosť, dovtedy som na rodičovskej dovolenke:-) Mám absolvovanú obchodnú akadémiu, hádam sa niečo pre mňa nájde. Aj tak aktívne hľadám každý deň, veď čo keď motyka vystrelí trošku skôr:-) To by som bola asi úplne najradšej.