miruka
21.03.12,12:41
Dobrý deň, spravila som v januári na december DPH priznanie, daň som aj zaplatila, avšak došla potom ešte ďalšia faktúra a musela som dať dodatočné daňové priznanie na decembrovú DPh-ku.Vyšla mi nižšia daňová povinnosť ako v riadnom priznaní.Chcem sa opýtať čo mám spraviť s tým rozdielom ktorý mi vznikol medzi riadnym daňovým priznaním a dodatočným daňovým priznaním.Napísať nejakú žiadosť o vrátenie rozdielu, alebo teraz zaplatiť o túto čiastku nižšiu daň?
Silvia-EY
22.03.12,15:17
ahoj,

dan za aktualne priznanie musis zaplatit v plnej vyske. Na vyziadanie preplatku za DP DPH za 12 2011 je potrebne podat žiadosť o vrátenie DPH. Ja davam obycajne takyto text, samozrejme si ho uprav podla potreby. A k ziadosti pripajam kopiu daneho priznania - ale to nie je povinnost.

Žiadosť o vrátenie preplatku z podaného DDP DPH za 12/2011

V zmysle § 63 odseku 4 Zákona o správe daní a poplatkov Vás prosíme o vrátenie preplatku vzniknutého z podaného dodatočného daňového priznania dani z pridanej hodnoty, ktoré bolo doručené elektronicky so zaručeným elektronickým podisom:


DDP DPH za 12/2011 125,41 EUR

Preplatok prosíme zaslať na bankový účet č. 11111/5555 našej spoločnosti vedený v xxx banke.
miruka
22.03.12,18:57
Ďakujem pekne.
iveska
30.09.13,07:33
Ahojte, práve riešim otázku vrátenia DPH po odoslaní dodatočného priznania DPH. Vznikla nižšia daň ako bola uvedená v riadnom priznaní. Takže jediná možnosť vrátenia DPH z dodatočného priznania je podať žiadosť o jej vrátenie? Neexistuje možnosť započítania rozdielu v nasledovnom priznaní? Čiže za tento kvartál bude vlastná daňová povinnosť 500Eur, rozdiel z dodatočného priznania za minulý kvartál 50Eur, uhradím 450Eur???
vopred ďakujem za odpoveď tým, ktorí s tým majú skúsenosť
tictac7
30.09.13,07:43
zadaj si riadnu otázku. Otázka sa nezadáva ako komentár