martina2310
21.03.12,12:04
Chcem sa opýtať v akom prípade sa podáva výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch. A keď ich podám tak do daňového priznania uvádzam 2 prílohy? Alebo tie výkazy nemajú nič spoločné s prílohami. Ďakujem
IVEB
21.03.12,12:08
Áno uvádzaš 2 prílohy do DP. Výkazy podávaš ak vedieš jednoduché účtovníctvo DP B.
Zita5
21.03.12,12:09
Uvediete toľko príloh, koľko k daňovému priznaniu podávate . Ak podávate DP + účtovné Výkazy (VoPaV+ VoMaZ) tak uvediete prílohy 2.
martina2310
21.03.12,12:11
Ďakujem Vám krásne.
Antonia1
21.03.12,12:12
Chcem sa opýtať v akom prípade sa podáva výkaz o príjmoch a výdavkoch a výkaz o majetku a záväzkoch. A keď ich podám tak do daňového priznania uvádzam 2 prílohy? Alebo tie výkazy nemajú nič spoločné s prílohami. Ďakujem
Výkazy podávaš keď uplatňuješ preukázateľané výdavky podľa § 6 odst.14 zákona DP čiže vedieš jed. účtovníctvo a uvedieš ich ako prílohy k DP. Ak uplatňuješ výdavky % príjmov podľa § 6 odst. 10 zákona DP a potom nepodávš výkazy
IVEB
21.03.12,17:12
Antonia1 podľa § 6 odst.14 zákona DP čiže vedieš jed. účtovníctvo -len s tým rozdielom , že §6 odst.14 zákona DP nie je o jednoduchom účtovníctve ale o daňovej evidencii a to je rozdiel
mondes
21.03.12,20:05
Antonia1 podľa § 6 odst.14 zákona DP čiže vedieš jed. účtovníctvo -len s tým rozdielom , že §6 odst.14 zákona DP nie je o jednoduchom účtovníctve ale o daňovej evidencii a to je rozdiel

Áno, súhlasím s tým, že pri príjmoch podľa § 6 odst. 14 zákona sa vedie daňová evidencia a vtedy sa výkazy k DP nedávajú.