MacB
21.03.12,14:54
Dobry den, som registrovany nezamestnany vo VB, kde je urcena podpora v nezamestnanosti spolocne pre mna, aj moju terajsiu manzelku vo vyske 410 libier mesacne. Na Slovensku mam vyzivovaciu povinnost voci 4 maloletym nezaopatrenym detom, ktore ziju v spolocnej domacnosti s exmanzelkou. Podal som navrh na znizenie vyzivneho, nakolko tento stav trva uz takmer rok. Ziadost bola zamietnuta z dovodu, ze mam prijem 400 libier mesacne a som povinny platit 300 eur na deti mesacne, vraj mam dostatocny prijem. Ako sa mam odvolat? Prijem je urceny ako zivotne minimum vo VB pre mna a moju manzelku spolocne, teda moj prijem - zivotne minimum - je 200 libier mesacne, co sud nechce zobrat na vedomie. Co mam robit, aby sud uznal, ze zivotne minimum vo VB je 200 libier na osobu a ze nie som schopny platit 300eur mesacne na deti? Aky zakon, resp. paragraf urcuje zivotne minimum pre rodica? Moja vyzivovacia povinnost predsa nemoze ovplyvnovat zivotne minimum mojej terajsej manzelky...ci? Dakujem za pomoc
Mila123
21.03.12,14:27
spočítaj životné minimá pre tvoje 4 deti a ex......
netuším koľko tvoja exmanželka zarobí, ale nie je sranda vyživovať 4 deti z jedného platu...
MacB
23.03.12,11:49
Platil som na deti nadstandardne vyzivne, kym som pracoval. Brani mi v kontakte s nimi, uz takmer rok som s nimi v kontakte nebol. V papieroch zo sudu je, ze moja ex zaraba okolo 380 EUR. Nebranim sa plateniu vyzivneho, deti mam rad. Robim vsetko pre to, aby som nasiel legalnu pracu, ale ten, kto je v zahranici nemusi logicky zarabat....
Chcem len vediet, ci zivotne minimum mojej terajsej manzelky, ktore je urcene pre nas oboch rovnym dielom, moze brat sud do uvahy ako zdroj prijmov na uhradzanie vyzivneho mojich deti = deti z prveho manzelstva. Nie som umyselne nezamestnany, dokonca som bol nejaky cas z dovodu podvodu najomcu bytu aj bezdomovec... som naozaj v hmotnej nudzi.