sisulasisa
21.03.12,14:42
Ak neplatca DPH kúpil v Madarsku hračky za 3500 eur a predával ich na Slovensku má faktúru z madarska/za tie hračky/,dáva ju celú do nákladov?
Dakujem pekne.
Je tu kopa príspevkov ale ani jednému celkom presne nerozumiem.
Ak táto faktúra bola len jednorázová vo výške 3500 eur takt sa dá dať cela do nákladov a netreba nič vybovovať na Du?
Žabinka
21.03.12,14:54
Asi máš na mysli § 7 ZoDPH

(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13 941,45 eura.
(2) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať osoba podľa odseku 1 aj v prípade, ak hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov nedosiahla v kalendárnom roku 13 941,45 eura.

(3) Daňový úrad je povinný osobu podľa odsekov 1 a 2 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň bezodkladne, najneskôr do siedmich dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň; tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.

Tento § sa ťa netýka, ak je nakúpený tovar v hodnote 3500€.
sisulasisa
21.03.12,14:57
Ano presne tento som myslela,lebo o ňom som sa tu veľa dočítala.Takže ak správne rozumiem tak tú faktúru dám celú do nákladov?Veľká vdaka za odpoved.
sisulasisa
21.03.12,15:02
Ano presne tento som myslela,lebo o ňom som sa tu veľa dočítala.Takže ak správne rozumiem tak tú faktúru dám celú do nákladov?Veľká vdaka za odpoved.