Anka Ha
21.03.12,15:47
Dobrý deň,

rada by som prispela príspevkom alebo opýtala sa , čo robím zle...nemôžem si nájsť prácu, aj keď splňam požiadavky na danú pozíciu vôbec ma nevyberú na pohovor, ani sa neozvú...motivačný list somo už viac krát prepracovala, tak isto aj životopis...už fakt neviem čo im na mne nesedí a som z toho už úplne zúfalá a cítim sa dosť nepotrebná. Vonku je tak krásne a jediné, čo mi chýba ku šťastiu je práca, žiaľ neviem kedy ma už niekto konečne pozve na pohovor :(( z portálov práce sa nikto neozýva, tak už som začala posielať aj len tak do firiem žiadosti...no aj tak nič...:(( má niekto nejakú radu, čo ešte vyskúšať???
Indeed
26.03.12,06:19
Prečitaj si knihu " Akej farby je Tvoj padák ?"

Tam sa dozvieš aké su VŠETKY sposoby hľadania zamestnania aj percentualná úspešnosť jednotlivych sposobov.

A propos , o aké miesto sa uchádzaš ?

Možno je len s týmto problém,

ked formálna a administratívna stránka Tvojho hĺadania, je, ako vravíš, prepracovaná.
Zitulda
28.03.12,18:44
posúvam tému...
martina0203
01.04.12,12:06
o akú prácu máš záujem, keď nemôžeš nič nájsť???? chce to trpezlivosť....
marjankaj
01.04.12,12:10
Prečitaj si knihu " Akej farby je Tvoj padák ?"

Tam sa dozvieš aké su VŠETKY sposoby hľadania zamestnania aj percentualná úspešnosť jednotlivych sposobov.

A propos , o aké miesto sa uchádzaš ?

Možno je len s týmto problém,

ked formálna a administratívna stránka Tvojho hĺadania, je, ako vravíš, prepracovaná.

No najsamlepšie sú zlaté padáky.
Lenka*1
01.04.12,12:23
Anka a bola si na absolvenstkej praxi? ja som mala podobny problem po skonceni skoly. trvalo to asi rok, potom som sa dostala na absolventsku, a do par mesiacov som si nasla prvu pracu. mozno tym zamestnavatelom chybala nejaka vhodna prax, pracovny navyk, alebo to bola len nahoda, ale ja si myslim, ze prave kvoli tej praxi sa to obratilo.
drzim palce.
Indeed
11.06.12,06:32
Je treba si uvedomiť,že všetky životopisy vyhodnocuje nejaký personalista , a ten je tiež len človek
so svojou psychikou,predpojatými názormi a roznymi ľudskými obmedzeniami.

Tak ako sú nevhodní kandidáti na pracovné miesto,tak podobne sa stáva , že inak vyhovujúci kandidat
na pracovné miesto MOŽE byť ZAMIETNUTÝ ak do svojho C.V uvedie nepodstatné informácie a na základe
formy a obsahu životopisu,personalista takého uchadzača o prácu ZAMIETNE.

Pretože všade okolo nás vládne duch priemernosti , treba rešpektovať tento fakt a do životopisu
uvádzať len tie najnevyhnutnejšie informácie ktoré tam musia byť obsiahnuté,
teda o akú prácu sa uchádzate
/konkrétné pracovne miesto/ dosiahnutú kvalifikaciu,ktorá je podmienkou na vykonavanie práce, 2-3 predchádzajuce zamestnania a zdvorilostnú frázu na koniec ,niečo v tom zmysle ako : "Dúfam,že moju žiadosť kladne vybavíte."

Rozhodne tam netreba písať, že na svoj životopis OČAKÁVAM ODPOVEĎ , manažovať personalistu nie je Vaša uloha.

Ďalej sa treba v životopise vyhnuť spojeniam ako "nadštandardné platové ohodnotenie" alebo ,
"som presvedčený,že splňam všetky predpoklady pre výkon tejto práce", či "mám vynikajuce osobnostne predpoklady..."
či vytvarať dojem,že sa zvyknete agresívne presadzovať,
v dnešnej dobe jednotlivec ako taký je sam o sebe bezvýznamný, pracuje sa väčšinou v tíme.

Hlavne treba životopis frmulovať sucho a zdvorilo ak sa uchádzate o miesta na nížšich pozíciach pracovneho rebríčka,
a medzi vami a personalistom je veĺký vzdelanostný a karierny rozdiel,
vtedy sa o vašich osobnostných a zvláštnych kvalifikačných predpokladoch /ovládanie cudzieho jazyka/
vobec netreba v životopise zmieňovať, najmä ak tieto nesuvisia priamo s výkonom práce o ktorú sa uchádzate.

Tieto zvláštnosti treba mať na pamäti pri písaní C.V. aby ste svojim životopisom vyvolali presne ten dojem o sebe
aký je zo strany zamestnavateľa očakávany, žiadny narcizmus pri písaní C.V. nemá miesto.
zamborskyjan
11.06.12,10:08
Dobrý deň,

rada by som prispela príspevkom alebo opýtala sa , čo robím zle...nemôžem si nájsť prácu, aj keď splňam požiadavky na danú pozíciu vôbec ma nevyberú na pohovor, ani sa neozvú...motivačný list somo už viac krát prepracovala, tak isto aj životopis...už fakt neviem čo im na mne nesedí a som z toho už úplne zúfalá a cítim sa dosť nepotrebná. Vonku je tak krásne a jediné, čo mi chýba ku šťastiu je práca, žiaľ neviem kedy ma už niekto konečne pozve na pohovor :(( z portálov práce sa nikto neozýva, tak už som začala posielať aj len tak do firiem žiadosti...no aj tak nič...:(( má niekto nejakú radu, čo ešte vyskúšať???

Dobrý deň, ja mám takisto také skúsenosti, že už vyše polroka si nemôžem nájsť prácu, hoc chcem pracovať buď na živnosť, alebo na pracovnú zmluvu.Absolvoval som už asi 45 pohovorov, s nulovým výsledkom. Jedna nemenovaná firma ma chcela, no podmienky na prácu boli nevhodné, firma neseriozna. Takže skúšam ďalej a dúfam, že raz sa mi podarí získať prácu.
mattto
11.06.12,10:12
dôležité je sa nevzdávať a neupadať na mysli. Dnes to nemá nikto ľahké, treba byť aktívny, prispôsobovať sa a nebáť sa vyskúšať niečo nové...