danulkka
21.03.12,21:40
Dobry den,
som riadne zamestnana, momentalne na rodicovskej dovolenke.
Syn dovrsi tri roky 22.juna t.r.. Kedze do skolky ho prijimaju od septembra, pricom mesiac trva adaptacny proces, do roboty by som rada nastupila az od oktobra t.r. Zamestnavatela som o uvedenom ustne upovedomila.
Chcem vas poziadat o radu
1. kde a s akymi potrebnymi podkladmi je potrebne vybavit si predlzenie rodicovskej dovolenky /syn je zdravy, cize neplatenej/ a
2. akym sposobom /o co konkretne a po pravnej stranke spravne/ poziadat o uvedne zamestnavatela tak, aby so mnou nerozviazal pracovny pomer resp. aby mi nezanikol /co predbezne ustne prislubil/ aby som ostala nadalej evidovana ako zamestnanec az do oktobra t.r.?
Dakujem
veronikasad
21.03.12,20:44
Zamestnávatel nie je povinný vyhovieť tvojej žiadosti o predlženie rodičovskej dovolenky. Pošli žiadosť písomne, do nástupu do zamestnania budeš mať u zamestnávatela neplatené volno, treba vyriešiť v zdr.poisťovni platenie preddavkov - ako poistenec štátu, aby si ich nemusela platiť ako samoplatitel.
danulkka
28.05.12,11:05
dobry den, dakujem za vasu reakciu.
so zamestnavatelom mam uz dohodnute neplatene volno.
chcem vas este poprosit :
1. v zdravotnej positovne ziadam teda o to aby som bola poistencom statu? akou formou? ci sa je potrebne na neico odvolat - napr. ze ostavam v starostlivosti o dieta do 6 rokov abo neico podobne?
2. je potrebne zajst a nahlasit sa aj na socialnej positovni kvoli odvodom abo to riesi automaticky zametsnavatel?
3. je potrebne ist nahlasit sa aj na UPSVaR?
ivka70
28.05.12,11:14
dobry den, dakujem za vasu reakciu.
so zamestnavatelom mam uz dohodnute neplatene volno.
chcem vas este poprosit :
1. v zdravotnej positovne ziadam teda o to aby som bola poistencom statu? akou formou? ci sa je potrebne na neico odvolat - napr. ze ostavam v starostlivosti o dieta do 6 rokov abo neico podobne? pojdes sa prihlasit v ZP ako osoba starajuca sa o dieta do 6 rokov, v oktobri sa pojdes odhlasit (do 8 dni je povinnost zo zakona)
2. je potrebne zajst a nahlasit sa aj na socialnej positovni kvoli odvodom abo to riesi automaticky zamestnavatel? nie je potrebne, zamestnavatel ta odhlasi a poistenie v SP nie je povinne
3. je potrebne ist nahlasit sa aj na UPSVaR? nie

v texte
danulkka
28.05.12,11:16
dakujem velmi pekne zarady
pekny den