RoSy
22.03.12,06:49
Ahojte,dufam ze tato otazka patri do tejto sekcie. Zaujimalo by ma nasledovne. Pridem rano do prace na 7:00 ( pracovisko - IT firma - open space - ( asi 350 stolov rozdelenych do cca 6 sekcii) na jednom poschodi. V priebehu 1,5 hodiny pride asi 10 kolegov z jedneho teamu. Vonku je jasna obloha ani mracik na oblohe slniecko svieti este dost nizko, t.j. nesvieti nam do okien, cize ani zaluzie nemusia byt zastrete. Vnutorne osvetlenie je vypnute, co mi absolutne vyhovuje, pretoze osvetlenie zvonku je dostatocne ( vidim na klavesnicu - :-)) Ale zrazu, sa vynori, moj nadriadeny, a iniciativne zapne svetlo. Moja poznamka, ze je tu dostatok svetla a nie je potrebne zapinat svetlo je ignorovana, a odbije ma poznamkou, ze je to v podmienkach BOZP mat dostatocne osvetlenie. Na druhej strane vie ,ze mam problem s lavym okom, ( vytvoril sa mi zakacek v sklovci) ale nie, proste, neberie na to ohlad. Akonahle zapne svetlo, zacnu ma stipat oci, pretoze si oko musi zvyknut na osvetlenie z dvoch monitorov, na svetlo zo stropu, ako aj prirodzene svetlo. V tomto momente mam po nalade, a nemam chut tu pracovat. Preto ma zaujima, ci musi v takychto open space priestoroch, ked je dostatok svetla aj z vonku, svietit cely den, alebo je to len o dohode medzi ludmi ktori tam pracuju. Dalsou vecou, ktora je zaujimava, ze vsade sa pise, ze treba setrit energiou, co je nalepene hned na vypinacoch . To si ale moj sef asi nevsimol. Dakujem za kazdu radu a odpoved. RoSy
bobino38
22.03.12,05:57
Je to možno problém aj ostatných, pretože nie každému môže osvetlenie bez svetla vyhovovať...ak nadriadený usúdi, že svetlo nie je dostatočné a ak to vie aj zmerať tak si myslím, že ak by svetlo nebolo zapnuté, mohli by sa ostatní sťažovať, že majú málo svetla na pracovisku...tebe ostáva nastaviť si pracovisko teda tak aby ti nevadilo osvetlenie z lampy alebo presunúť si pracovisko...iný stôl, bližšie pri okne, alebo inak...toť môj názor.
kopretinka
22.03.12,06:04
myara
22.03.12,06:06
s tymto mam problem aj ja, podla mna by sa to dalo riesit tak, ze ten kto ma malo svetla, nech si objedna stolovu lampu
ved kombinacia umeleho a prirodzeneho svetla je skodliva, tiez ma z toho stipu oci, a celkovo ma to unavuje