andrej757
22.03.12,08:30
Idem kupovat pozemky od 3 surodencov. Kazdy ma svoj pozemok na samostatnom LV. Len jeden spolocny pozemok maju v podielovom spoluvlastnictve po 1/3 na dalsom LV. Da sa dat vsetko na jednu kupnu zmluvu alebo musime urobit tri kupne zmluvy na kazdeho zvlast? Usetril by som tym poplatky za zmluvy a kolky. Dakujem
bubkoch
22.03.12,07:37
Idem kupovat pozemky od 3 surodencov. Kazdy ma svoj pozemok na samostatnom LV. Len jeden spolocny pozemok maju v podielovom spoluvlastnictve po 1/3 na dalsom LV. Da sa dat vsetko na jednu kupnu zmluvu alebo musime urobit tri kupne zmluvy na kazdeho zvlast? Usetril by som tym poplatky za zmluvy a kolky. Dakujem

preco by sa nedalo ? ako predavajuci budu v zmluve uvedení vsetci traja, ako predmet kupy budu vyspecifikovane vsetky 4 pozemky a tiez sposob vysporiadania kupnej ceny (kolko ktory z 3 surodencov dostane) bude tiez presne urcene ...
ty neusetris nic, na katastri zaplatis 4x 66e poplatok, t.j. rovnako ako keby si uzavrel 4 samostatne zmluvy (zvlast na kazdy pozemok so samostatnym LV) ... oni usetria na overovani podpisov
s.renka
22.03.12,10:43
Na katastri budeš platiť poplatok LEN 1x 66 eur v kolkoch. Je to jedna zmluva, ktorá neobsahuje viac foriem právnych úkonov (napr. okrem prevodu nehnuteľností formou predaja aj zriadenie vecného bremena - vtedy by bol poplatok 2x 66 eur).
s.renka
22.03.12,11:30
Veľmi sa mýliš. Celý prevod od všetkých troch predávajúcich bude riešený jednou zmluvou. K nej bude jeden návrh na vklad (66 eur). Jeden vklad = jedno konanie o povolení vkladu. Nie je podstatné, o aký počet nehnuteľností sa jedná, koľko parciel je predmetom zmluvy.
bubkoch
22.03.12,13:18
Veľmi sa mýliš. Celý prevod od všetkých troch predávajúcich bude riešený jednou zmluvou. K nej bude jeden návrh na vklad (66 eur). Jeden vklad = jedno konanie o povolení vkladu. Nie je podstatné, o aký počet nehnuteľností sa jedná, koľko parciel je predmetom zmluvy.
mozes svoje tvrdenie niecim dolozit ?
Erzebeth
22.03.12,21:05
Pri jednej kúpnej zmluve bude platiť 1 krát 66 eur bez ohľadu na to, koľko je účastníkov zmluvy a koľko nehnuteľností sa prevádza. to však len v prípade, ak sa v zmluve bude jednať len o kúpu. Tak ako písala s.renka. Túto informáciu podá i kataster.
s.renka
23.03.12,04:25
Áno. Ja s tým totiž robím už vyše 20 rokov.
olgaduri
23.03.12,05:10
poplatok sa vybera za kazde konanie o povolení vkladu práva k nehnuteľnosti do katastra nehnuteľností ...
je jedno ci to bude jeden navh na vklad, pojde o 4 konania o povoleni vkladu k 4 nehnutelnostiam ...

NEMÁŠ PRAVDU - 1 kúp.zmluva - jeden poplatok ....robím kúpne zmluvy a vkladám ich na kataster
andrej757
23.03.12,06:52
Dakujem vsetkym. Pomohli ste mi.