Tunco
22.03.12,10:15
Dobrý deň prajem. Po vykonaní uzávierky som zistil, že suma nákladov uvádzaných v DP PO nesedí so sumou v hlavnej knihe. Avšak VH sedí aj s DP aj s výkazmi. Kde mohla byť chyba?
Dáša_
22.03.12,09:27
skús najskôr vyčíslit ten rozdiel a potom hľadať podľa toho

len pre istotu, ak si už zaúčtoval daň, tak to nebude sedieť nikdy
Tunco
22.03.12,09:41
práveže daň ešte zaúčtovaná nie je. Rozdiel je vysoký, vyše ´6000 €. Odpisy sú vo výške 6000 €, myslíš, že by to mohlo mať na to vplyv?
Dáša_
22.03.12,10:18
práveže daň ešte zaúčtovaná nie je. Rozdiel je vysoký, vyše ´6000 €. Odpisy sú vo výške 6000 €, myslíš, že by to mohlo mať na to vplyv?

mohlo aj nemuselo - treba to skontrolovať a zistiť, kde sú náklady správne. Najlepšie zobrať zostatky v hlavnej knihe a spočítať tie. To by malo byť správne číslo.
Tunco
22.03.12,10:27
mohlo aj nemuselo - treba to skontrolovať a zistiť, kde sú náklady správne. Najlepšie zobrať zostatky v hlavnej knihe a spočítať tie. To by malo byť správne číslo.

To som presne urobil, avšak ja nezistím , kde je rozdiel, pretože v daňovom priznaní sú náklady len sumárne, nie po položkách. Asi sa na to vykašlem, podstatné je, že sedí VH hospodárenia s výkazmi aj s DP .
Dáša_
22.03.12,12:54
To som presne urobil, avšak ja nezistím , kde je rozdiel, pretože v daňovom priznaní sú náklady len sumárne, nie po položkách. Asi sa na to vykašlem, podstatné je, že sedí VH hospodárenia s výkazmi aj s DP .

a si si tým pádom istý, že máš správne vyčíslenú daň????
Paula
22.03.12,13:13
To som presne urobil, avšak ja nezistím , kde je rozdiel, pretože v daňovom priznaní sú náklady len sumárne, nie po položkách. Asi sa na to vykašlem , podstatné je, že sedí VH hospodárenia s výkazmi aj s DP .


Skutočne "zodpovedný" prístup. Dúfam robíš to DP iba sám sebe.
Tunco
22.03.12,13:20
Daň je vyčíslená správne, lebo ten rozdiel vo výške 6336,12 € je aj na strane výnosov, aj na strane nákladov v DP. To znamená, že VH je taký istý, pretože sa ubralo na obidvoch stranách a rozdiel medzi N a V je stále taký istý. Fakt nerozumiem tomu, prečo je to tak :(
Braňo
22.03.12,13:32
vylúčil si rozdiel v skupine 59x? Nedal si náhodou do tabuľky F aj skupinu 59X?
Tunco
22.03.12,13:42
Prišiel som na to, že rozdiel zodpovedá presne sume nespotrebovaného materiálu. Firma účtuje spôsobom B, na konci roka som zaúčtoval zostatok 112/501. Presne o túto sumu sú však v daňovom priznaní menšie sumy, t. j. do DP túto sumu nepotiahlo,ale z akého dôvodu, to nechápem, pracujem v omege.
Katarína Cigánová
22.03.12,13:45
Prišiel som na to, že rozdiel zodpovedá presne sume nespotrebovaného materiálu. Firma účtuje spôsobom B, na konci roka som zaúčtoval zostatok 112/501. Presne o túto sumu sú však v daňovom priznaní menšie sumy, t. j. do DP túto sumu nepotiahlo,ale z akého dôvodu, to nechápem, pracujem v omege.
ved si si odpovedal .
ak je tovar / material / na sklade - nemože ist do nákladov ...

kam ti to malo "tahat" ????
hena22
22.03.12,13:56
Prišiel som na to, že rozdiel zodpovedá presne sume nespotrebovaného materiálu. Firma účtuje spôsobom B, na konci roka som zaúčtoval zostatok 112/501. Presne o túto sumu sú však v daňovom priznaní menšie sumy, t. j. do DP túto sumu nepotiahlo,ale z akého dôvodu, to nechápem, pracujem v omege.

Pozeráš skutočne zostatok účtovných tried a nie iba stranu MD pri nákladoch a DL pri výnosoch? Vtedy by Ti 501DL robilo šarapatu
Tunco
22.03.12,14:18
Pozeráš skutočne zostatok účtovných tried a nie iba stranu MD pri nákladoch a DL pri výnosoch? Vtedy by Ti 501DL robilo šarapatu Máš pravdu :)

Ospravedlňujem sa všetkým !

Náklady sedia s hlavnou knihou aj s daňovým priznaním, ja som pozeral omylom obrat MD pri nákladoch. Vo výsledovke to síce nesedí, ale to je preto, lebo zobrala iba obraty MD nákladov a D výnosov, t. j. náklady sú o 6000 € vyššie (vplyvom zaúčtovania 112/501) a výnosy o 6000 € vyššie, taktiež vplyvom zaúčtovania 112/501 pretože tú sumu potiahlo zo strany Dal 501 účtu.

Dúfam, že to je už teda naporiadku a vo výsledovke to prekážať nebude