dani.b
22.03.12,10:47
Dobrý deň poraďáci!

So zamestnankyňou sme v týchto dňoch podpísali dohodu o ukončení pracovného pomeru z dôvodov uvedených v § 63 odst. 1 písm b). Na jej žiadosť je dátum skončenia PP 31.03.2012.
Zamestnankyňa si chce čerpať "paragraf" z dôvodu hľadania nového prac. miesta. Môžete mi vysvetliť, či na to má nárok aj v prípade, že jej nezačala plynúť výpovedná doba? § 141 ods 2 písm. i) znie: "vyhľadanie nového miesta pred skončením pracovného pomeru: pracovné voľno bez náhrady mzdy sa poskytne na nevyhnutne potrebný čas, najviac na jeden poldeň v týždni počas zodpovedajúcej výpovednej doby; v rovnakom rozsahu sa poskytne pracovné voľno s náhradou mzdy pri skončení pracovného pomeru výpoveďou danou zamestnávateľom alebo dohodou z dôvodov uvedených v § 63 ods. 1 písm. a) až c); pracovné voľno možno so súhlasom zamestnávateľa zlučovať".

Nie je mi jasné, či má nárok na náhradu mzdy alebo nie, nakoľko nevyužíva výpovednú dobu.:confused:

Ďakujem za odpovede!
veronikasad
22.03.12,10:08
Zamestnankyňa dostala výpoveď a požiadala o skončenie prac.pomeru dohodou pred začiatkom plynutia výpovednej doby ?
terezamaria
22.03.12,10:21
Nie, nemá nárok, nakoľko jej nezačala plynúť výpovedná doba, ale skončila pracovný pomer dohodou.
dani.b
22.03.12,10:28
My sme ju ústne informovali o tom, že bude musieť odísť a ponúkli sme jej výpoveď dohodou k 30.06.2012 alebo potom výpoveď zo strany zamestnávateľa. Povedala, že odíde dohodou, ale len k 31.03.2012 - inú výpoveď že neberie. Tak sme sa s ňou dohodli na tejto variante. Do ruky výpoveď zo strany zamestnávateľa nedostala.
myara
22.03.12,10:30
My sme ju ústne informovali o tom, že bude musieť odísť a ponúkli sme jej výpoveď dohodou k 30.06.2012 alebo potom výpoveď zo strany zamestnávateľa. Povedala, že odíde dohodou, ale len k 31.03.2012 - inú výpoveď že neberie. Tak sme sa s ňou dohodli na tejto variante. Do ruky výpoveď zo strany zamestnávateľa nedostala.

ako moze napisat mzdarka, ze vypoved dohodou? ved nic take neexistuje...
dani.b
22.03.12,11:00
ako moze napisat mzdarka, ze vypoved dohodou? ved nic take neexistuje...

ospravedlňte môj "slangový" výraz... neriešime tu hádam takéto hlúposti! Jasné, že sme jej ponúkli ukončenie pracovného pomeru dohodou podľa §60 ZP s uvedením dôvodu § 63 odst. 1 písm. b

Ak viete, poraďte mi radšej, či má nárok na pracovné voľno s náhradou mzdy z dôvodu hľadania si nového pracovného miesta.
Ďakujem
veronikasad
22.03.12,11:01
ospravedlňte môj "slangový" výraz... neriešime tu hádam takéto hlúposti! Jasné, že sme jej ponúkli ukončenie pracovného pomeru dohodou podľa §60 ZP s uvedením dôvodu § 63 odst. 1 písm. b

Ak viete, poraďte mi radšej, či má právo na náhradu mzdy za hľadanie si práce.
Ďakujem
v tomto prípade nemá.
dani.b
22.03.12,11:07
Ďakujem, myslela som si to, no chcela som si overiť, či myslím správne, aby som niekomu nepoškodila. :)