bublinka541
22.03.12,11:37
Neviete niekto prosím vás o bezplatnej právnej pomoci, hlavne v Prievidzi alebo v blízkom okolí? Mám známu, ktorej včera odrezali 4 prsty, dva na jednej a dva na druhej.Úraz, alebo ako to mám vlastne nazvať sa stal ešte v zime, počas tuhých mrazov, kedy bolo celé Slovensko pod snehom. Moja známa má 37 rokov, je v hmotnej núdzi a podarilo sa jej nájsť si prácu len ako Verejno-prospešný pracovník a vedúca ich počas týchto mrazov poslala do ulíc upratovať, aj keď bol výslovný zákaz púšťať týchto pracovníkov von do mrazu. Známa mala rukavice, aj bola dobre oblečená ale bohužiaľ jej omrzli obe ruky, v nemocnici ju ošetrili, dva týždne aj ležala v nemocnici,m lekári jej napísali posudok v jej prospech, ale mesto aj vedúca od celého prípadu dávajú ruky. Keď bola jej mamina na mestkom úrade, ktorý je vlastne jej zamestnávateľom, že či s tým aj hodlajú niečo robiť, tak sa im do očí vysmiali, že ani nie, ale že keď majú na právnika, nech sa s mestom súdia... Nemáte niekto skúsenosti s bezplatnou právnou pomocou alebo sa niečo podobné nestalo vám? budem vďačná za každú radu :)
tictac7
22.03.12,10:53
...v tomto nie som doma, takže Ti veľmi nepomôžem. Viem, že pre "nemajetných" existuje bezplatná právna pomoc, ale ozaj netuším, kam treba ísť a ako sa to dokladuje....

občas Ti sem nakuknem, či už niekto odpovedal, a aspoň Ti to vytiahnem, aby Ti to prachom nezapadalo....
luja5
22.03.12,10:56
Na stránke http://www.legalaid.sk/ nájdeš informácie ohľadom bezplatnej právnej pomoci, konzultačné pracovisko Centra právnej pomoci je aj v Prievidzi.
bublinka541
22.03.12,12:05
Ďakujem veľmi pekne :)))