anka-s
22.03.12,11:49
Dobry den,
chcela by som poprosit o radu - slovenska firma platca DPH v SR bude mat velku zakazku v CR pre platcu v CR. Kedze pojde o dodanie tovaru s montazou, pojde o prenos danovej povinnosti do CR. My budeme fakturovat bez DPH. Ale ak niektore sluzby si chceme zabezpecit inymi firmami (slovenskymi alebo ceskymi) a miestom dodania bude CR, tieto firmy nam budu fakturovat s ceskou DPH. A kedze pojde o dost vysoke ciastky, zvazujeme registraciu pre DPH v CR, kvoli odpoctom DPH. Moze mi niekto aspon v skratke popisat, ako sa podava priznanie v CR? Viem, ze cesku DPH budem uctovat na inu analytiku, ale ako bude prebiehat samotne podanie danoveho priznania do CR? Robi niekto taketo nieco v OMEGE? Ide mi aj o evidenciu k ceskej DPH - ci to zvladne program, alebo to budem musiet robit rucne, napr. v Excely.
Dakujem.
_Zuzana
06.04.12,07:42
Dobrý den,

přiznání k DPH se podává na tiskopise ministerstva financí buď v papírové podobě nebo elektronicky s elektronickým podpisem (tiskopis najdete na stránkach cds.mfcr.cz). U stavebně montážních činností, které spadají do kódu klasifikace produkce CZ-CPA 41-43 (tj. většina stavebních prací) platí od 1.1.2012 novela zákona, podle které dochází k přenosu daňové povinnosti z poskytovatele stavebně montážních prací na příjemce. Příjemce tedy vždy odvádí DPH na výstupu a zároveň DPH na vstupu nárokuje. Je to poměrně složitá úprava a důvodem mělo být zabránění velkých daňových úniků. Kromě daňového přiznání je jak poskytovatel stavebně montážních prací tak příjemce povinen podávat v elektronické podobě s elektronických podpisem výpis z evidence pro daňové účely. Příslušný tiskopis je na stránkách ministerstva financí (stejně jako tiskopis k přiznání). Pokud byste poptávala služby českého daňového poradce, určitě se mi ozvěte na email: danova.priznani@seznam.cz

Zuzana