levika26
22.03.12,14:59
Dobrý deň. Chcem sa spýrať ako to vlastné je s prihlasovaním sa do EZU. zadala som heslo..ale ten identifikátor neviem odkial mám načítať.. mal mi prísť po podpísaní dohody a žiadosi ešte nejaky e-mail..? lebo mne nič neprišlo ..
KEJKA
22.03.12,15:44
áno, mal prísť, tak pourguj, bez toho to neaktivuješ.
levika26
23.03.12,08:32
no tak to je super.. ešte, že som tam už obla 6.3. a do teraz nič.. ani ma neinformovali o tom, že mi má pris nejaky e-mail.. tak dnes tam asi zajdem osobne odniesť prehľad a hlásenie a trošku ich pourguje. asi preto sa rozhodli povinnosť podávať všetko elektronicky až na 1.1.2013 ..
levika26
23.03.12,08:34
Inač dakujem za odpoved :)
Ivenka
23.03.12,08:59
Ešte záleží aku máš meilovú adresu, ak je to post, centruma pod. tak ani nečakaj, ja som vyhorela na post-e a urobila som si na g-mail, prešlo v pohode
levika26
23.03.12,09:41
ja mám stonline.sk,, no ale teraz som tam bola a povedali mi, že z ich strany je to všetko. o žiadno e-maily nevedia.. a že mam volať na call centrum.. už som zúfala stoho.. to znamená že SV môžem poslať ešte po starom ?
levika26
23.03.12,09:43
ešte, že ked som sa tam skúšala prihlášiť tak mi písalo, že môj certifikát je neplatiní či čo.. neviete čo to znamená ? Ked som vypisovala žiadosť tak sa mi do pc uložíl súbor PKI-FS.. má to niečo spoločné s prihlasovaním ?
Ivenka
23.03.12,09:46
ten súbor máš správny a mal Ti prísť na meil kľúč , ktorý si nakopiruješ do PKI-FS. Skús zavolať na Call ale asi Ti povedia čo mne, že či náhodou stonline nie je na čienej listine, držím palce
Olgica
23.03.12,09:50
Levika26, skúsme ešte raz a poporiadku. Keď si vypisovala Dohodu o elektr.doručovaní, si zadávala svoj e-mail a ti vygenerovalo aj protokol o generovaní identifikátora. Po podpísaní dohody na daňovom úrade ti ihneď v ten deň poslali na tvoj zadaný e-mail certifikát PKI-FS. Tento si si mala uložiť do svojho PC. Ak si tak urobila, tak sa jednoducho musíš dostať do EZU na stránke drsr.
levika26
23.03.12,09:52
no a tu je ten problém.. po podpísaní dohody a a žíadosti mi žiaden e-mail neprišiel.. e-mail mi prišiel iba počas toho ako som vypisovala žiadosť a dohodu.. ale tam bola iba ta žiadosť a dohoda nič viac..
Olgica
23.03.12,09:53
A bola si dohodu odniesť na DU?
Olgica
23.03.12,09:53
Tak asi bude problém so stonline, volaj cal centrum.
Ivenka
23.03.12,09:56
Cal centrum to neporieši, treba si založiť nový email s iným provaiderom, zrušiť starú dohodu - heslo na zrušenie máš, a urobiť novú, ja som dala g-mail a v pohode...
srska
23.03.12,09:58
v zložke PKI-FS musíš mať 2 súbory: 8xxxxxxxxx.ks (veľkosť cca 3kb)+ 8xxxxxxxxx (personal information exchange - veľkosť cca 7 kb ikona s kľúčikom)

ak nemáš ten druhý: urguj dú či ti poslali na mail, ktorý si zadala pri registrácii
levika26
23.03.12,10:00
tak skúsim to.. ale ked posunuli tú povinnosť na 1.1.2013 tak mi to ešte nesúri že ???
srska
23.03.12,10:00
Cal centrum to neporieši, treba si založiť nový email s iným provaiderom, zrušiť starú dohodu - heslo na zrušenie máš, a urobiť novú, ja som dala g-mail a v pohode...je to možné ale ja som nemal problém dať môj mail patriaci k mojej doméne www._-__.sk, na ktorú mi ten druhý súbor poslali
levika26
23.03.12,10:01
v zložke PKI-FS musíš mať 2 súbory: 8xxxxxxxxx.ks (veľkosť cca 3kb)+ 8xxxxxxxxx (personal information exchange - veľkosť cca 7 kb ikona s kľúčikom)

ak nemáš ten druhý: urguj dú či ti poslali na mail, ktorý si zadala pri registrácii


mám tam iba jeden súbor tan 8xxxxxxxxx.ks čo ma 3kb
Ivenka
23.03.12,10:02
Ja som mala na Post-e a na Call mi povedal, že to mám preveriť u nich, písala som a odpovede som sa nedočkala. Nič iné mi neostávalo, tot mi poradili aj tu na Porade a v pohode.
Ivenka
23.03.12,10:03
Chýba Ti presne kľúč - identifikátor
srska
23.03.12,10:03
mám tam iba jeden súbor tan 8xxxxxxxxx.ks čo ma 3kburguj dú - či poslali
levika26
23.03.12,10:04
no super.. tak potom nechápem prečo namna dnes pozerali ako na blázna ked som im tam hovirla o tom e-maile
srska
23.03.12,10:07
inak ani by som sa nedivil fs sr keby neakceptovali posielanie na post, centrum, .... to nie sú fazuľky
Ivenka
23.03.12,10:09
fazuľky to nie sú, ale keď sa všetci nacapíme na g-mail, aby sme nezačali zasa všetci vypisovať ručne
levika26
23.03.12,10:11
takže mam zrušiť tento identifikátor čo mám a znova vypísať žiadosť a dohodu na nový email ?
srska
23.03.12,10:11
neboj, ujo google má dostatočnú kapacitu a nakoniec to, že to tam príde nesúvisí s podpisovaním a odosielaním
srska
23.03.12,10:12
takže mam zrušiť tento identifikátor čo mám a znova vypísať žiadosť a dohodu na nový email ?veď najprv vytoč dú a opýtaj sa
levika26
23.03.12,13:30
Odpoved na môj problém z FS.. dúfam, že ešte niekomu pomôže

Riešenie:
Dobrý deň! Odporúčam Vám skontrolovať v pošte priečinok Nevyžiadaná pošta (SPAM), či mail z DU neprišiel tam. Ak ho nenájdete ani tam budete musieť použiť nasledovný postup:
1. Na https://pki.drsr.sk, je volba Sprava identifikatora. Su tam volby Zmena kontaktneho e-mailu a Zneplatnenie identifikatora. Je potrebne zneplatnit identifikator Heslom pre zrusenie identifikatora - vid. Protokol o generovani identifika. Mail Vam nepride.
2. Na lokalnom PC premenujte adresar C:\Users\\PKI-FS, napriklad na C:\Users\\PKI-FS_old
3. V prehliadaci vymazte docasne internetove subory a subory cookies (IE - Nastroje - moznosti siete Inetenetu ....alebo Mozilla - Nastroje - moznosti - sukromie ...)
4. Nanovo vypiste ziadost o vydanie identifikatora. Heslo zadavajte bez diakritiky a specialnych znakov (pouzite len male, velke pismena a cislice !!!). Mailova adresa sa pouzije taka, ktora taktiez bude dorucena na to iste PC, z ktoreho sa vypisuje Ziadost o vydanie identifikatora (dohody uz nie, tie ostavaju platne). Skontrolujte si po vytvoteni Ziadosti v adresari PKI-FS ci mate subor xxxxxxxxxx.ks. Ak nie skuste vytvorit novu Ziadost cez iny webovy prehliadac.
5. Ziadost treba dorucit na DU aby ju autorizovali - overili. (OUD sa nezmeni, takze ak uz mate autorizovane dohody, tieto ostavaju v platnosti nadalej, tie netreba nanovo vypisovat)
6. Na mail vam pride certifikat. Mail obsahuje link, na ktory treba kliknut, identifikator sa dotiahne do PC. Podmienkou je, ze sa toto musi zrealizovat na tom PC, kde bola vykonana ziadost o vydanie identifikatora. Heslo zadavate to, co pri registracii. Po tomto ukone budete mat identifikator v poriadku
7. Prihlaste sa do aplikacie EZU identifikatorom xxxxxxxxx.p12 (ktory si nainstalujete z linku a vyberiete z adresara PKI-FS) a heslom, ktore ste si zadavali pri ziadosti, teda tym istym ako sa pouzilo pri linku na import certifikatu. Na záver Vám odporúčam spraviť si zálohu celého priečinka PKI-FS napr. na USB kľúč, resp. na inom PC.
Technická podpora
haraximova
27.03.12,09:47
Ešte stale platí že elektronicky sa bude všetko podávať až od 1.1.2013? Totiž ešte som sa neregistrovala tak či mam na to ešte cas? Ďakujem za odpdoved
Anja111
27.03.12,10:44
Ešte stale platí že elektronicky sa bude všetko podávať až od 1.1.2013? Totiž ešte som sa neregistrovala tak či mam na to ešte cas? Ďakujem za odpdoved
Áno, povinnosť je až od 1.1.2013.
samuelina
25.10.12,08:35
Dobrý deň, vedel by mi niekto poradiť ako mám v systéme EZU zrušiť jeden z priradených daňových subjektov? Dańový subjekt
prechádza k inej účtovnej firme a ja musím zrušiť jeho dohodu
KEJKA
25.10.12,19:33
Treba zajst na DU