katrenkab
22.03.12,19:18
Dobrý den , prosím o radu, manželova firma za minulý rok nevykázala žiaden zisk,momentalne sa pracuje na jej zrušení. Chcem sa spýtať, ci je treba podavat danove priznanie, alebo staci nejaké cestne prehlasenie. Firma mala jedneho zamestnanca.

ďakujem moc za radu.
Hladala som,ci tu niekto nepisal podobnú otázku, ale nenasla som....
Katka
srska
22.03.12,18:25
Dobrý den , prosím o radu, manželova firma za minulý rok nevykázala žiaden zisk,momentalne sa pracuje na jej zrušení. Chcem sa spýtať, ci je treba podavat danove priznanie, alebo staci nejaké cestne prehlasenie. Firma mala jedneho zamestnanca.

ďakujem moc za radu.
Hladala som,ci tu niekto nepisal podobnú otázku, ale nenasla som....
Katkaak nepodá firma dp - správca dane vás vyzve na podanie dp - a to sú pre firmu len nepríjemnosti
xzuzikx
22.03.12,19:41
Ja som riesila podobny problem a na DU mi tiez nevedeli povedat. Jedna pani mi povedala, ze ak nevznikla povinnost, tak netreba a druha mi povedala, ze mam podat nulove so spievodnym listom (s vysvetlenim). Priklonila som sa k druhej variante pre pokoj v dusi - podala som len prazdne DP bez vykazov a poznamok a prilozila sprievodny list a poslala :-)
avalik
22.03.12,20:24
§ 41
Daňové priznanie a zdaňovacie obdobie

(1) Daňové priznanie za predchádzajúce zdaňovacie obdobie je povinný podať daňovník v lehote podľa § 49. Daňovník, ktorý nie je založený alebo zriadený na podnikanie, Národná banka Slovenska a Fond národného majetku Slovenskej republiky nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43. Občianske združenia nemusia podať daňové priznanie, ak majú iba príjmy, ktoré nie sú predmetom dane, príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, a príjmy oslobodené od dane podľa § 13 ods. 2 písm. b). Rozpočtové organizácie a príspevkové organizácie nemusia podať daňové priznanie, ak majú okrem príjmov, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43, len príjmy oslobodené od dane. Rovnako nemusí podať daňové priznanie daňovník, ak má príjmy len podľa § 13 ods. 2 písm. a) a príjmy, z ktorých sa daň vyberá podľa § 43.

z vyssie uvedeneho, mam za to, ze DP podava sro aj v pripade, ze nemala prijem
danove priznanie sa podava aj v pripade straty
KEJKA
22.03.12,21:46
ide o s.r.o. samozrejme že je potrebné podať kompletnú RUZ, sro nikdy nemá nulové výkazy.