Iva Grejtakova
23.03.12,07:33
Prosíím pekne o radu...viem,ze tu bolo ohladom PHM popísané vela,ale akosi som sa tam nenašla......manžel je živnostník,máme auto na lízing a tiez je majetkom firmya mame zaplatenu aj cestnú dan.Do VOZD davam mesacne splatky lizingu,potom rocný danovy odpis ,a čo este???Knihu jazd nevediem,mam len bločky od nakupu PHL.Neviem,poradte...
Iva Grejtakova
23.03.12,07:42
prosííím,poradte...:confused:
Iva Grejtakova
23.03.12,08:03
prosííím,poradte...:confused:
Zita5
23.03.12,08:12
Prosíím pekne o radu...viem,ze tu bolo ohladom PHM popísané vela,ale akosi som sa tam nenašla......manžel je živnostník,máme auto na lízing a tiez je majetkom firmya mame zaplatenu aj cestnú dan.Do VOZD davam mesacne splatky lizingu,potom rocný danovy odpis ,a čo este???Knihu jazd nevediem,mam len bločky od nakupu PHL.Neviem,poradte...

http://www.porada.sk/t112941-pokyn-drsr-k-financnemu-prenajmu-ju.html skúste si preštudovať Pokyn k hrubo vyznačenému .
Iva Grejtakova
23.03.12,08:12
Mozem si uplatnit zakl.nahradu za kazdy km jazdy??Prosim odpovedzte mi....
Xanti
23.03.12,08:17
Nie nemôžeš, to sa dá len na OMV ktoré nie je v majetku spoločnosti.
Zita5
23.03.12,08:18
Mozem si uplatnit zakl.nahradu za kazdy km jazdy??Prosim odpovedzte mi....

http://www.akopodnikat.sk/index.php?option=com_content&task=category&sectionid=8&id=36&Itemid=66
Iva Grejtakova
23.03.12,09:25
Dakujem pekne,pomohlo mi to......prepacte,asi primitivna otazka,ale som zaciatocnik v JU.....vydavky na spotrebovane pohonne latky-to su doklady o tankovaní? Kedy pouzijem cenu,ktora bola platna v case jazdy podla stat.uradu?
avalik
23.03.12,09:31
Dakujem pekne,pomohlo mi to......prepacte,asi primitivna otazka,ale som zaciatocnik v JU.....vydavky na spotrebovane pohonne latky-to su doklady o tankovaní? Kedy pouzijem cenu,ktora bola platna v case jazdy podla stat.uradu?

ano vydavok dokladujes blockom

cena podla statistickeho uradu len pri zamestnancoch

§7 ZCN
(5) Cenu pohonnej látky preukazuje zamestnanec dokladom o kúpe pohonnej látky, z ktorého je zrejmá súvislosť s pracovnou cestou (ďalej len "doklad o kúpe"). Ak zamestnanec preukazuje cenu pohonnej látky viacerými dokladmi o kúpe, cena pohonnej látky sa môže vypočítať aritmetickým priemerom preukázaných cien. Ak zamestnanec nepreukáže cenu pohonnej látky dokladom o kúpe, na výpočet sa použije cena pohonnej látky, ktorá platila v čase nástupu na pracovnú cestu zistená Štatistickým úradom Slovenskej republiky (ďalej len "štatistický úrad").

SZCO nema postavenie zamestnanca na ucely zakona o cestovnych nahradach - teda doklad je jedine blocek/faktura o cerpani PHM
Iva Grejtakova
23.03.12,09:35
Dakujem pekne,pomohlo mi to......prepacte,asi primitivna otazka,ale som zaciatocnik v JU.....vydavky na spotrebovane pohonne latky-to su doklady o tankovaní? Kedy pouzijem cenu,ktora bola platna v case jazdy podla stat.uradu?