vikuš
23.03.12,07:39
Dobrý deň, prosím vás chcela by som sa spýtať známa mala nízky príjem zo živnosti nakoľko bola väčšiu časť roka PN po operácii, Zaplatila asi za tri mesiace zdrav. poistné ale doklady o zaplatení nemohla nájsť, nakoľko má príjmy nízke nevychádza jej platiť daň, tak ich do DP neuviedla. v DP označila v oddiely VI: príjmy podľa §6 odst. 1 a 2 percentom podľa§6 odst. 10 zák. a na Daňovom úrade jej DP vrátila, že nemá uvedené poistné. Čo má zaznačiť aby jej DP zobrali.

Ešte by som sa chcela spýtať Dôchodca pri príjmoch z Osobnej asistencie má uviesť SK Nace, keď je tam písané, že iba pri príjmoch zo živnosti?

Ďakujem Vám.
Kristina27
23.03.12,07:46
Dobrý deň, prosím vás chcela by som sa spýtať známa mala nízky príjem zo živnosti nakoľko bola väčšiu časť roka PN po operácii, Zaplatila asi za tri mesiace zdrav. poistné ale doklady o zaplatení nemohla nájsť, nakoľko má príjmy nízke nevychádza jej platiť daň, tak ich do DP neuviedla. v DP označila v oddiely VI: príjmy podľa §6 odst. 1 a 2 percentom podľa§6 odst. 10 zák. a na Daňovom úrade jej DP vrátila, že nemá uvedené poistné. Čo má zaznačiť aby jej DP zobrali.

V ZP jej vydajú doklad o zaplatení počas roka 2011, nech tam zájde osobne.
vikuš
23.03.12,07:51
Musí byť uvedená táto suma, mala príjem len 2200 Eur a momentálne je dosť chorá, asi by to nedokázala vybaviť.
Zita5
23.03.12,07:54
Musí byť uvedená táto suma, mala príjem len 2200 Eur a momentálne je dosť chorá, asi by to nedokázala vybaviť.

Však nech jej to za zdravotnej poisťovni vybaví niektorý rodinný príslušník .Jednoducho požiada o výpis platieb a to mu vydajú .
Braňo
23.03.12,07:56
tak to vybav Ty za ňu. je hlúposť prísť minimálne o 130 EUR.
veronikasad
23.03.12,08:01
tak to vybav Ty za ňu. je hlúposť prísť minimálne o 130 EUR.
ako si prišiel k tej sume ? Príjem je nižší ako NČZD, problém je len v neprevzatí DP ...
vikuš
23.03.12,08:03
Ďakujem a pri osobnej asistencii sa uvádza SK NAce
Zita5
23.03.12,08:04
ako si prišiel k tej sume ? Príjem je nižší ako NČZD, problém je len v neprevzatí DP ...

On to skôr myslel Veronika, že aby sa tento údaj pre zdravotnú poisťovňu nestratil, nie pre účtovanie výdavku .Tak som to pochopila ja .Však si určite prečítal zadanie .
avalik
23.03.12,08:13
Ďakujem a pri osobnej asistencii sa uvádza SK NAce

Riadok 03 vypĺňa len daňovník s príjmami z podnikania (§ 6 ods. 1 zákona) alebo inej samostatnej zárobkovej činnosti (§ 6 ods. 2 zákona)


Podľa § 6 ods. 2 písm. b) zákona č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov sa odmena, ktorú dostáva osobný asistent za výkon činnosti osobnej asistencie od fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím, považuje za príjem z inej samostatnej zárobkovej činnosti a podlieha dani z príjmu fyzických osôb. To platí i v prípade, ak osobný asistent túto činnosť nevykonáva ako svoju živnosť.

88.10.0 -Sociálna práca bez ubytovania pre staršie osoby a osoby so zdravotným postihnutím

zdroj: http://unss.sk/sk/poradna/2012-zdanovanie-osobna-asistencia.php
Braňo
23.03.12,11:04
Nevidím, komplet čísla, ale si povedala, že zaplatila tri mesiace poistné.