Tunco
23.03.12,10:05
Zdravím. Je nutné vytvoriť pri podnikateľskom úvere nový - úverový účet? Alebo stačí pri splátkach účtovať o znížení záväzku a úrokov ?
Pretože pri tvorbe úverového účtu by sa to účtovalo cez priebežné položky, následne ako príjem na úverovom účte + úroky. To mi príde dosť komplikované, myslíte, že je v poriadku, ak tento úverový účet nevytvorím?
Ďakujem
Tunco
23.03.12,11:28
Nikto s tým nemá skúsenosti?
tictac7
23.03.12,11:43
....ako budeš vedieť, koľko máš zostatok úveru? ...z banky asi máš aj výpis z úverového účtu, teda musíš účtovať aj o ňom....
Tunco
23.03.12,11:46
....ako budeš vedieť, koľko máš zostatok úveru? ...z banky asi máš aj výpis z úverového účtu, teda musíš účtovať aj o ňom....

Veď úver zaúčtujem ako záväzok, a splátku istiny budem účtovať ako úbytok záväzku. Myslíš, že to tak nie je správne?
tictac7
23.03.12,11:56
Ak naozaj nemáš k úveru úverový účet, môžeš to tak robiť. Ak však k úveru banka zasiela aj výpisy k úverovému účtu, tak to tak nemôžeš robiť. Ty predsa účtuješ o tom, čo je na tom výpisy uvedené, či Ty si účtuješ o čom chceš?
Tunco
24.03.12,12:07
Ako môžem účtovať o tom, čo chcem? Veď výšku úveru zaevidujem do záväzkov, splátky vidím na bežnom účte, pretože to z neho odchádza - t.j. zaúčtujem poníženie záväzku. Úroky odchádzajú taktiež z podnikateľského účtu, čiže tie zaúčtujem do réžie spolu s poplatok za úverový účet.
erika343
19.03.15,12:44
tak akurát po tom pátram na nete aj ja,mesačnú splátku uveru odúčtujem zo záväzkov , ale ako sa dopracujem , aby mi sedel aj úverový účet?
Tunco
24.03.15,07:59
úroky splácaš tiež mesačne ?
erika343
24.03.15,13:56
ano
fortunka
24.03.15,14:01
Presne takto to uctujem ja... zavazok = cely uver, bez urokov.. nasledne oductovavam uver, uroky a poplatky rovno do nakladov, to sa mi tam vobec nezobrazuje. A koncove stavy musia sediet, ved istina sa splaca...