aluska2
23.03.12,12:15
Dobrý den,
mam takyto problem. Pred rokom som uzavrela dohodu o vykonani prace v jazykovej skole, dohodli sme sa na tom, ze oducim 6hodin tyzdenne (3x2hod), kedze mam aj stalu pracu. Zamestnavatel mi vsak pridal hodiny navyse a teraz ucim 10-12 hodin tyzdenne, co znamena, ze mam pracovnu dobu od 7.00 do 20.00. Z tejto situacie som zufala, kedze som velmi unavena a zacina to vplyvat aj na moje zdravie. Problem vsak je, ze dohoda je uzavreta az do juna roku 2012 a odstupenie od zmluvy je trestane zmluvnou pokutou 500 eur. Chcem sa preto spytat, ci je mozne od dohody odstupit takym sposobom, aby som pokutu platit nemusela. Alebo ci ma zamestnavatel pravo mi urcit hodiny nad ramec, ktory bol stanoveny v dohode. Za odpoved vopred dakujem.
mmmm1
23.03.12,11:44
Keď je v dohode 6 hodín, prečo učíš 10-12 hodín? Dohoda je od slova dohodnúť sa. Teda obe strany musia súhlasiť. Teda základom je komunikácia. Už ti povedali, že ti naparia 500 € pokuty, či si len myslíš? Najprv sa snaž dohodnúť na riešení vzniknutého problému. Teda či chceš svojich 6 hodín alebo úplný koniec práce. Zase do 6/2010 je už len apríl a máj, resp ešte aj jún, ak to je myslené do konca 6/2012.Tak by som tých zmluvne dohodnutých 6 hodín týždenne možno vydržala.Trvaj na dohodnutých 6 hodinách. Zdravie je len jedno.