matej37
23.03.12,12:30
1.) Aké sú ročné udržiavacie náklady na s.r.o.? Či nie sú žiadne? Urobím si s.r.o. a môže čučať potichu aj bez zisku?



2.) Kedy sa likviduje s.r.o.? Keď narobím dlhy?
Tweety
23.03.12,11:31
1.) Aké sú ročné udržiavacie náklady na s.r.o.? Či nie sú žiadne? Urobím si s.r.o. a môže čučať potichu aj bez zisku?



2.) Kedy sa likviduje s.r.o.? Keď narobím dlhy?
A na čo by si zakladal, keď chceš čučať?
Kristina27
23.03.12,11:45
S tou likvidáciou pomaly, známa likvidovala s.r.o. /podniká ďalej ako SZČO/, ťahalo sa to ako ..... navyše jej meno ako konateľa a spoločníka bolo na www.orsr.sk dlho a pri jej mene svietilo s.r.o. v likvidácii, trapas, každý si myslel, že krachuje a veľmi jej to poškodilo meno a podnikanie. Potom sme to riešili cez právnika.
matej37
23.03.12,12:55
Tak načo sa potom likviduje s.r.o.?
KEJKA
23.03.12,14:38
Tak načo sa potom likviduje s.r.o.?
skús najskôr odpovedať na našu otázku, načo sa zakladá sro, ak má potom "čučať" - tvoje zadanie.

likviduje sa, ked skončí činnosť, spoločník už nechce byť spoločníkom a nevie napr. firmu predať.
prípadne firma krachuje a majiteľ nevie, ako to rozbehnúť..........
matej37
24.03.12,15:28
No nato si zakladám, aby som nemusel platiť odvody do sociálnej poisťovne od 1.7. V s.r.o. nebudem zamestnanec, a preto nemusím platiť odvody do sociálnej poisťovne od 1.7., všakže?

Inak môžem len prerušiť napr. na 3 roky moju existujúcu živnosť? Či ju musím zrušiť, keď to idem tak urobiť ako popisujem vyššie?
KEJKA
24.03.12,18:01
ak si ju zakladáš na to, na čo píšeš, tak nebude čučať, ale bude činná, budeš mať tržby, náklady, zisk a platiť daň z príjmu. Nemusíš byť v nej zamestnaný, sro teda nebude platiť odvody, ale ak nebudeš nikde zamestnaný, tak budeš sa musieť registrovať v ZP ako samoplatiteľ.
preto je lepšie ak nie si inde poistený, predsa len sa v sro zamestnať aj ked na hodinu denne a vyriešiť si tak povinnosť voči ZP zo zákona.
Aljok
24.03.12,18:06
No nato si zakladám, aby som nemusel platiť odvody do sociálnej poisťovne od 1.7. V s.r.o. nebudem zamestnanec, a preto nemusím platiť odvody do sociálnej poisťovne od 1.7., všakže?

Inak môžem len prerušiť napr. na 3 roky moju existujúcu živnosť? Či ju musím zrušiť, keď to idem tak urobiť ako popisujem vyššie?
Odpovede máš predsa tu :
http://www.porada.sk/t185637-urobenie-s-r-o-cky-a-zaroven-pozastavit-cinnost-zivnosti.html
matej37
24.03.12,19:05
Takže, keď sa zamestnám v s.r.o. na 1 hodinu do dňa, tak nemusím platiť odvody do ZP? Ale zase do SP musím platiť.
avalik
24.03.12,19:19
Takže, keď sa zamestnám v s.r.o. na 1 hodinu do dňa, tak nemusím platiť odvody do ZP? Ale zase do SP musím platiť.

je tu na porade dost tem, ktore rozoberaju tuto problematiku ... staci vyhladat
Aljok
24.03.12,20:23
Ten link v príspevku 8 je na tému, ktorú založil a má tam aj odpovede.
Aljok
24.03.12,20:28
je tu na porade dost tem, ktore rozoberaju tuto problematiku ... staci vyhladat

Napr. táto :http://www.porada.sk/t183299-sro-aj-zivnost.html