andrea1309
23.03.12,13:37
Dobrý deň,

vedel by mi niekto poradiť ako mám ďalej postupovať s poisťovňou, ktorá che odo mňa aby som po viacej ako 6 rokov zaplatil poistné za miliónovú ochranu sedadiel?
Pred pol mesiacom mi prišiel Posledný pokus o zmier, na ktorý som odpovedal takto:

Týmto sa odvolávam a oznamujem, že nevidím dôvod na Vami poslaný Posledný pokus o zmier, nakoľko som začiatkom septembra 2006 zaslal výpoveď o zrušení poistnej zmluvy číslo 4100299589 podľa občianskeho zákonníka § 800 odst.1 ešte na spoločnosť Kontinuita. Nakoľko som od danej spoločnosti viacej nedostala žiadnu výzvu, pokladal som moju výpoveď za vybavenú a tým ukončený aj poistný vzťah. Žiadam Vás, aby ste moju výpoveď hľadali v archíve.

Za dva týždne mi prišlo oznámenie o ukončenie poistnej zmluvy z dôvodu neplatenia a zaplatenie dlžnej čiastky za uplynulé obdobie (od roku 2006).
Na to som volal do poisťovne, kde mi oznámili, že mám poslať doklad o tom že som im posielal výpoveď. Nakoľko premlčacia doba je 4 roky, som po piatich rokoch všetky doklady o danej poistke znehodnotil. Mám doma niekolko nových i starých poistiek, každý rok robím poistku na dve autá, ak by som si mal dlhšie ako 5 rokov odkladať veci od každej poistky, potreboval by som na to celú skrinu.

Vopred ďakujem za radu. Juraj