Daniela12345
23.03.12,13:49
Prosím poradiť s nasledovným - mám písať jazdy na auto BMW X5, v tech.preukaze mám spotrebu 8,2 l/100 km , ale neviem túto spotrebu zaradiť - norma pre výpočet spotreby PHM . V TP je pod ktorým bodom zaradená ? ( spotreba v meste, mimo mesta, kombinovane ) Alebo mám použiť 8,2 l na všetky cykly? Ďakujem.
avalik
23.03.12,13:48
je to kombinovana spotreba

V osvedčení o evidencii časť II sa v súlade s Prílohou č. 5 vyhlášky č. 169/2010 Z. z. o osvedčení o evidencii časť I, osvedčení o evidencii časť II a technickom osvedčení vozidla v položke č. „51.7 V.7 CO2“ uvádza len hodnota emisií CO2 kombinovaného cyklu v jednotkách „g/km“ podľa údajov z osvedčenia o zhode vozidla COC a v položke č. „51.8 V.8 Spotreba paliva“ len hodnota kombinovanej spotreby paliva v jednotkách „l/100 km“ podľa údajov z osvedčenia o zhode vozidla COC, pričom v položke „Ďalšie úradné záznamy“ sa môže uviesť poznámka, podľa akej metodiky bola spotreba paliva a emisie CO2 merané.
napr.: *51.7, 51.8: merané podľa 80/1268/EHS*2004/3/ES
alebo: *51.7, 51.8: merané podľa EHK č. 101
V osvedčení o evidencii časť II sa neuvádzajú hodnoty CO2 a spotreby paliva namerané a vypočítané pre mestský a mimomestský cyklus, iba hodnoty pre kombinovaný cyklus.

zdroj: http://www.telecom.gov.sk/index/open_file.php?file=doprava/cesta/sdu/Spotreba_paliva_v_dokladoch_realna_spotreba_paliva .pdf

ja mam v uctovnictve zalozenu aj kopiu COC, kde je uvedena aj spotreba mesto a mimomesto od vyrobcu
Daniela12345
23.03.12,18:19
Ďakujem za radu. Pomohlo mi to.
Daniela12345
24.03.12,04:42
Nemá ešte niekto výšku spotreby pre auto MITSUBISHI L200 4WD TD GLS ?
avalik
24.03.12,06:40
Nemá ešte niekto výšku spotreby pre auto MITSUBISHI L200 4WD TD GLS ?

nema uvedenu v TP?
truch
09.08.12,06:59
Tiež mám problém so spotrebou. V TP je napísaná spotreba len jedna 7,9 l/100 km, v servisnej knižke bola spotreba rozpísaná na mesto, mimo a kombi, tak som si ju prefotila a používam ju. Keď je auto plne naložené /99% jázd/ má spotrebu vyššiu ako je v TP. Mohla by som dať viac km na mesto, len neviem nájsť, ktoré trasy sa za mesto počítajú. My sídlime v dedine pri ZA, veľa jázd máme práve do ZA. Celá trasa do ZA ide cez dediny, okrem jedného úseku cca 1 km, kde je povolená rýchlosť 90 km/hod. Keby som dávala viac km na spotrebu-mesto, nemala by som takú nadspotrebu:(
1/ Môžem dať z 12 km: 11-spotreba mesto a 1km kombi?
2/ Nie je nejaký predpis, ktorý hovorí, že naložené auto má vyššiu spotrebu?
truch
10.09.12,16:04
Napísala som dotaz na DRSR, prikladám:
Dobrý deň,

Kompetenčné centrum finančných operácií Banská Bystrica Vám na základe Vašej žiadosti oznamuje nasledovné:
Uvedenú problematiku upravuje znenie § 19 ods. 2 písm. l) bod 1/ z.č. 595/2003 Z.z. o dani z príjmov v platnom znení za bodkočiarkou. Tu zákon uvádza, že ak ide o nákladné automobily, pri ktorých sa spotreba PHL v osvedčení o evidencii alebo v technickom preukaze NEZHODUJE so skutočnou spotrebou PHL alebo sa tam neuvádza, náklady na spotrebované PHL sú daňovými výdakami podľa preukázanej spotreby vrátane spotreby preukázanej vlastným vnútorným aktom riadenia, ktorý preukázateľným spôsobom určuje a odôvodňuje spôsob výpočtu spotreby PHL.
To znamená, že pre účely uznania týchto nákladov do daňových výdavkov sa preukazným dokladom rozumie tzv. prelitrovanie (vykonané organizáciou na to oprávnenou), resp. interná smernica vypracovaná daňovníkom (pričom sa akceptuje spôsob výpočtu uvedený v Oznámení MF SR č. 8029/200-72 zverejneným vo Fianančnom spravodajcovi č. 12/2000, ktorý sa odvoláva na už zrušenú STN č. 300515 zo dňa 2.2.1987).

S pozdravom Ing. Valková
KCFO B. Bystrica
oddelenie podpory a služieb pre verejnosť

Váš dopyt:

Dobrý deň,
naša spoločnosť vlastní nákladné vozidlo kategórie N1, Renault Trafic, ktoré používa na prepravu vlastných výrobkov. Spotreba pohonných hmôt uvedená v TP vozidla nezodpovedá skutočnej spotrebe vozidla. Vozidlo naložené tovarom má podstatne vyššiu spotrebu. Je možné stanoviť reálnu spotrebu v internej smernici spoločnosti? Je takto stanovená spotreba daňovo uznaným nákladom?