rimbaba
23.03.12,14:10
Dobry den,

chcem sa opytat, mam znameho, ktory poberal prijem v SR, kde si uplatnoval nezdanitelnu polozku. Poberal i prijem v CR, kde ti tiez uplatnoval nezdanitelnu polozku. Je to spravne, ze si moze zamestnanec pracujuci vo viacerych statoch EU, uplatnovat nezdanitelnu polozku dane v kazdom state, v ktorom pracuje? Alebo to, ze moze mat vyhlasenie o nezdanitelnej polozke podpisane iba u jedneho zamestnavatela, plati i pre vykon prace v roznych statoch EU? Cize iba v jednom state uplatnim nezdanitelnu polozku, o ostatnych uz musim platit dan z celkovych prijmov?

Ide totiz o tom, ze znamy podaval danove priznanie, kde uviedol prijmy zo SR aj prijmy z CR, v pripade oboch si uplatnovat nezdanitelnu cast dane, cize neplatil dan, tak v danovom priznani mu vyslo zaplatit dan, ked spocital prijmy zo SR aj prijmy z CR...Je to spravne? Nemala byt danova povinnosti v danovom priznani nula? Nevie niekto, ci si takyto zamestnanec moze uplatnovat nezdanitelnu polozku aj v SR aj v CR?

Dakujem za info..
veronikasad
23.03.12,13:21
Aká bola celková výška príjmu z ČR a SR (po odpočítaní poistného)?
Tweety
23.03.12,13:21
Dobry den,

chcem sa opytat, mam znameho, ktory poberal prijem v SR, kde si uplatnoval nezdanitelnu polozku. Poberal i prijem v CR, kde ti tiez uplatnoval nezdanitelnu polozku. Je to spravne, ze si moze zamestnanec pracujuci vo viacerych statoch EU, uplatnovat nezdanitelnu polozku dane v kazdom state, v ktorom pracuje? Alebo to, ze moze mat vyhlasenie o nezdanitelnej polozke podpisane iba u jedneho zamestnavatela, plati i pre vykon prace v roznych statoch EU? Cize iba v jednom state uplatnim nezdanitelnu polozku, o ostatnych uz musim platit dan z celkovych prijmov?

Ide totiz o tom, ze znamy podaval danove priznanie, kde uviedol prijmy zo SR aj prijmy z CR, v pripade oboch si uplatnovat nezdanitelnu cast dane, cize neplatil dan, tak v danovom priznani mu vyslo zaplatit dan, ked spocital prijmy zo SR aj prijmy z CR...Je to spravne? Nemala byt danova povinnosti v danovom priznani nula? Nevie niekto, ci si takyto zamestnanec moze uplatnovat nezdanitelnu polozku aj v SR aj v CR?

Dakujem za info..
VeĎ v DP si NČZD uplatní len raz, tak kde je problém?
rimbaba
23.03.12,13:27
3384,38 eur v SR (praca na dohodu) + 84 000 CZK v CR (tiez dohoda)
rimbaba
23.03.12,13:29
oprava: 3384,38 EUR v SR + 35 000 CZK v CR
veronikasad
23.03.12,13:30
3384,38 eur v SR (praca na dohodu) + 84 000 CZK v CR (tiez dohoda)
Príjem zo SR aj ČR zahrnieš do DP typu A, uplatníš si ročnú NČZD a pre príjem z ČR použiješ metodu vyňatia.

(na celkovú výšku príjmu som sa pýtala z dôvodu, či ti náhodou nevznikne krátenie NČZD z titulu milionárskej dane - nie je to tvoj prípad).
rimbaba
23.03.12,13:33
Dakujem Ti, Veronika...

Takze je to zle, DP podane, dan zaplatena, ax,,,no co uz..
Tweety
23.03.12,13:35
Dakujem Ti, Veronika...

Takze je to zle, DP podane, dan zaplatena, ax,,,no co uz..
Ešte máš stále možnosť podať opravné DP.
veronikasad
23.03.12,13:45
Dakujem Ti, Veronika...

Takze je to zle, DP podane, dan zaplatena, ax,,,no co uz..
čo je zle ? Pri metode vyňatia príjmov z ČR ti daň zaplatenú v ČR na Slovensku nevrátia.
V DP si môžeš uplatniť vrátenie dane zaplatenej na Slovensku, ak ti bola zrazená (nemal podpísané vyhlásenie k zdaňovaniu príjmov).

Ako si robil DP na Slovensku ?
obecbracovce
24.03.12,17:55
Sused ma požiadal,aby som mu urobila DP -FO typ A- pracuje iba v ČR. Ako som sa dobre dočítala, tak jeho mzdu treba prepočítať kurzom na €. Počítam správne kurz 1 € = 25,787 Kč ?; A ešte sa chcem opýtať, či aj on má právo na nezdaniteľnú časť vo výške 3559,30 €, keď pracuje iba v čechách? Taktiež odvody na r. 33 do SP a ZP uvediem vo výške 12,5 % z riadku 32 ? (Len neviem z potvrdenia vyčítať, koľko to bolo do ZP a koľko do SP- iba že vypočítam tých 12,5 % na r. 33 a riad. 33a a 33b nevyplním).
Anik
24.03.12,18:21
priemerný ročný kurz v ČR 24,590
odvody sú 11 %
má právo na celú odp. položku, použiješ metódu vyňatia
obecbracovce
24.03.12,18:35
Anik-díky moc, a čo je to ta metóda vyňatia?
Mila123
24.03.12,18:52
Anik-díky moc, a čo je to ta metóda vyňatia?
odporúčam naštudovať § 45 ZDP.....
rimbaba
26.03.12,06:59
Veronika, vyhlasenie k zdanovaniu prijmov bolo podpisane aj v SR aj v CR,,,to je prva otazka, ci je to v poriadku, ze mal podpisane vyhlasenie aj tam, aj tam...
Co sa tyka DP, bolo urobene tak, ze dievcina, co robila DP spocitala prijmy v SR aj CR a vyslo doplatit dan cez 200 eur. Lenze mne sa to nezda, myslim si, ze pri metode vynatia prijmov, vyjmem prijmy z CR a pocitam iba s prijmami v SR, cize ak zaplatila nejaku dan v sR a nemala zaplatit, tak sa jej vrati...Mne ide iba o to, ze dievcina, co robila DP, tak zapocitala prijmy zo SR aj z CR a vypocitala doplatok dane cez 200 eur, co sa mi nezda spravne...!????
veronikasad
26.03.12,08:11
Veronika, vyhlasenie k zdanovaniu prijmov bolo podpisane aj v SR aj v CR,,,to je prva otazka, ci je to v poriadku, ze mal podpisane vyhlasenie aj tam, aj tam...
Co sa tyka DP, bolo urobene tak, ze dievcina, co robila DP spocitala prijmy v SR aj CR a vyslo doplatit dan cez 200 eur. Lenze mne sa to nezda, myslim si, ze pri metode vynatia prijmov, vyjmem prijmy z CR a pocitam iba s prijmami v SR, cize ak zaplatila nejaku dan v sR a nemala zaplatit, tak sa jej vrati...Mne ide iba o to, ze dievcina, co robila DP, tak zapocitala prijmy zo SR aj z CR a vypocitala doplatok dane cez 200 eur, co sa mi nezda spravne...!????
Aká bola celkový výška príjmov ? Nedoplatok môže vyjsť len v prípade tzv.milionárskej dane, kedy je krátená NČZD a príjmy zo Slovenska sa "dodania".

Pri spracovaní DP bola uplatnená metoda vyňatia príjmov z ČR?

Pri takejto výške príjmov

http://www.porada.sk/t190800-prijem-v-sr-aj-cr-a-nezdanitelne-polozky.html#post2022943

bolo DP zle spracované.
rimbaba
26.03.12,09:44
Veronika, vyhlasenie k zdanovaniu prijmov bolo podpisane aj v SR aj v CR, v SR bola zaplatena dan 3,36 EUR, v CR nebola zaplatena ziadna dan. V prvom rade otazka je, ci je spravne, ze mal podpisane vyhlasenie na nezdanitelnu polozku aj v SR aj v CR? Druha otazka znie, ci dievcina, ktora robila DP, urobila spravne, ze v DP spocitala prijmy zo SR a prijmy z CR, pouzila vraj metodu vynatia prijmov, ale tie prijmy spocitala a vyrubila dan cez 200 EUR, ktore musi vraj dotycny zaplatit. To sa mi nezda ako spravne, ze ma platit, ked v CR nezaplatil ziadnu dan, mal podpisane vyhlasenie o nezdanitelnej polozke, cize ani nemusel platit dan. Podla mna by bolo spravne podat DP, vynat prijmy z CR, a vysledok by bolo vratenie dane 3,36 zaplatenych v SR..V podstate iba rozmyslame, ci dievcina, co robila DP, ci ho urobila spravne..., ked ma tolko dotycny zaplatit dan teraz..hm,,,,!!!????
veronikasad
26.03.12,09:47
Veronika, vyhlasenie k zdanovaniu prijmov bolo podpisane aj v SR aj v CR, v SR bola zaplatena dan 3,36 EUR, v CR nebola zaplatena ziadna dan. V prvom rade otazka je, ci je spravne, ze mal podpisane vyhlasenie na nezdanitelnu polozku aj v SR aj v CR? Druha otazka znie, ci dievcina, ktora robila DP, urobila spravne, ze v DP spocitala prijmy zo SR a prijmy z CR, pouzila vraj metodu vynatia prijmov, ale tie prijmy spocitala a vyrubila dan cez 200 EUR, ktore musi vraj dotycny zaplatit. To sa mi nezda ako spravne, ze ma platit, ked v CR nezaplatil ziadnu dan, mal podpisane vyhlasenie o nezdanitelnej polozke, cize ani nemusel platit dan. Podla mna by bolo spravne podat DP, vynat prijmy z CR, a vysledok by bolo vratenie dane 3,36 zaplatenych v SR..V podstate iba rozmyslame, ci dievcina, co robila DP, ci ho urobila spravne..., ked ma tolko dotycny zaplatit dan teraz..hm,,,,!!!????
Podpísanie vyhlásenia v ČR nerieš ...

V ktorom riadku máš uvedený nedoplatok dane ? Ak len v r.41, a následne vyplnené r.46-47, tak si ho nevšímaj.
rimbaba
26.03.12,09:48
celkova vyska prijmov: 3384,38 EUR v SR + 35 000 CZK v CR, dan zaplatena v SR = 3,36 EUR, v CR zaplatena dan = 0, v SR aj v CR podpisane vyhlasenie o nezdanitelnej polozke
veronikasad
26.03.12,09:49
celkova vyska prijmov: 3384,38 EUR v SR + 35 000 CZK v CR, dan zaplatena v SR = 3,36 EUR, v CR zaplatena dan = 0, v SR aj v CR podpisane vyhlasenie o nezdanitelnej polozke
Príjmy z ČR je potrebné prepočítať kurzom ECB