Tinka.ba
23.03.12,15:20
Sestra kupila pred 2 mesiacmi od autorizovaneho predajcu auto-mala to byt predvadzacka, neburana s najazdenymi do 1000 kilometrov. Pri predaji jej povedali, ze sa muselo lakovat, ze sa trochu oskrelo pri prevoze a najazdenych malo 280km. Sestra bola auto uz 2x reklamovat pre hrkot, cudne spravanie motoru. Minuly tyzden jej prasklo same od seba sklo, co sla reklamovat. Ked sa na to pozeral frajer, tak prisiel na to, ze celne sklo je inej znacky ako ostatne skla a ze auto bolo dost naburane(pri vystreleni airbagu na palubovke pri tomto type auta sa rozbije vzdy celne sklo-miesto neho dali nejake nekvalitne cinske, su strhane zavity, narovnavane nosniky, podla vsetkeho teda boli buchnute airbagy, rozbusky pasov a ktovie co este, mozno pokrivena karoseria, ked sklo z nicoho nic prasklo). V servise jej sklo nechceli najprv vyreklamovat, ze to ma od kamena, aj ked ryha bola jasne vo vnutri skla, no potom vymenu uznali. Teraz som sa pozerala na jej technicak a to auto bolo 1.krat prihlasene v auguste 2011, cize aj kilometre museli byt pretocene(neexistuje, aby predvadzacka za polrok najazdila len 250km). Co sa da teraz robit? Ake (pravne) kroky ma podniknut proti predajcovi? Auto nie je v 100% technickom stave, stale blbne akoby prevodovka, nemala by si ho nechat.
misoft
23.03.12,14:29
Odstúpenie od zmluvy -predajca zatajil fakty, resp. uviedol do omylu nepravdivým tvrdením. Ak by sa šprajcoval - súd.
Tinka.ba
23.03.12,14:35
dakujem za reakciu, len ako sestra dokaze predajcovi, ze jej havariu zamlcal a ze nehavarovala ona sama a nedala si to opravit v inom servise? Kedze su to uz 2 mesiace... Lebo na sude treba dokazovat... Dalsia vec je, ze to auto je na leasing:(
Ice dive
23.03.12,15:44
ak chceš pošli mi do SS vin číslo auta, ak je to od autorizovaného predajcu, tak s najväčšou pravdepodobnosťou to auto bolo aj poistené, a v centrálnom registri poistných udalostí bude záznam o tom, či bolo resp. nebolo nabúrané... na súde sa potom bude dať ľahko dokázať, že auto bolo búrané pred tým, každý predajca predsa vedie záznam... ak je auto na leasing, tak v prospech sestri by bola aj výpoveď zástupcu leasingovky, že auto počas leasingového vzťahu nenabúrala, keďže každá poisťovňa musí žiadať od leasingovky povolenie na uvoľnenie poistného plnenia...
Tinka.ba
23.03.12,17:50
Ice dive-poslala som Ti SS, dakujem Ti velmi pekne za ochotu, ak by tam boli napisane aj km, pri ktorych sa to stalo, mohol by si mi prosim pozriet aj to, lebo tachometer bol podla mna pretoceny urcite. A je to velmi dobry napad s tou leasingovkou, to ma vobec nenapadlo, ze by im to musela oznamit.
Indeed-nad medializaciou sme uvazovali, ale bojime sa, ze bez dokazov z toho vzide ako debilka, ze predajca to hodi na nu, ze si to sama naburala a dala si to niekomu opravit a teraz sa chodi rozkrikovat... Bohuzial zenu v servisoch, v bazaroch a dokonca uz aj u autorizovanych predajcoch oklamu... Nebudes mi verit, ale Omegu uziva:D
Tinka.ba
24.03.12,14:44
Ice dive tak dnes, ako sme pozerali do auta, tak nas zastavil sused, co robil vela rokov automechanika, ze co sa deje, ked nad nim cela rodina stojime. Pozrel sa na auto a skonstatoval, ze to auto bolo burane nielen zboku, co si mi dal vediet, ale aj predok musel byt poriadne rozsalatovany, cize je mozne, ze auto ma za sebou uz aj 2 nehody. Chystame sa oskusat hrubku laku a budeme mudrejsi. No cim dalej, tym viac som znechutena, ako dokazu tuzemski podnikatelia oklamat zakaznika.
andrikamac
09.11.12,18:10
mozno neskoro, ale pre tych, ktori najblizsie budu kupovat auto - toto stoji za precitanie:
http://www.autocon.xf.cz/index.php?lng=0&p0=2&p5=showp&p6=66 , ked som kupovala auto ja, bol som mnou znamy mechanik a mal so sebou pristroj, ktory preveril auto aj po elektronickej stranke, nie len po mechanickej.