zivnostnik123
23.03.12,14:50
Prosim vas, nevie niekto, ci je poistne plnenie za uraz PNZD? Predpokladam, ze vydavky spojene s urazovym poistenim....komercnym su VNZD. Takze ked mi nabehli na ucet peniaze z poistovne za uraz ako plnenie, mam to v JU dat v PD ako PNZD ostatne? Ci?:)
Marína
23.03.12,15:05
ZDP § 9 ods. 2
(2) Od dane sú oslobodené aj

a) dávky, podpory a služby z verejného zdravotného poistenia, 20) individuálneho zdravotného poistenia, 20) sociálneho poistenia, 21) nemocenského zabezpečenia a úrazového zabezpečenia, 40) dôchodky zo starobného dôchodkového sporenia40a) vrátane plnenia z tohto sporenia podľa osobitného predpisu40b) a plnenia z povinného zahraničného poistenia rovnakého druhu,

20)Napríklad zákon č. 580/2004 Z. z. o zdravotnom poistení a o zmene a doplnení zákona č. 95/2002 Z. z. o poisťovníctve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov.
zivnostnik123
23.03.12,15:16
Dakujem, musim sa viac ucit orientovat v zakonoch...
erzet
23.03.12,18:45
Nerozumiem tým skratkám