janskoda
23.03.12,15:52
Dobrý deň,

včera moja starká podpísala zmluvu o dodávke elektrickej energie so Slovakia Energy, ako náhle som to videl hneď dnes som posielal odstúpenie od zmluvy.

Napísal som im všetky údaje a odvolal som sa na toto:

Odstupujem od Zmluvy podľa zákona č. 108/2000 Z. z. o ochrane spotrebiteľa pri podomovom a zásielkovom predaji v znení neskorších predpisov.
Zmluva bola podpísaná pri podomovom predaji a v takomto prípade mám právo odstúpiť od zmluvy do siedmich pracovných dní odo dňa uzavretia zmluvy - lehota určená podľa dní začína sa dňom, ktorý nasleduje po udalosti, ktorá je rozhodujúca pre jej začiatok t.j. lehota sedem pracovných dní začína plynúť od dňa, ktorý nasleduje po dni, v ktorom bola zmluva podpísaná (§7 ods. 1 písm. d) zákona č. 108/2000 Z.z., §122 ods. 1 Občianskeho zákonníka).
Lehota na odstúpenie od zmluvy je zachovaná, ak sa písomné odstúpenie od zmluvy odovzdá najneskôr posledný deň lehoty na poštovú prepravu (§7 ods. 2 zákona č. 108/2000 Z.z.).
Zároveň týmto odvolávam splnomocnenie, ktoré som Vám udelil pri uzavretí Zmluvy.

Zároveň som poslal SSE:
- kópiu tejto výpovede ,
- Odvolanie výpovede zmluvy o združenej dodávke elektriny zo SSE,
- Odvolanie splnomocnenia na zrealizovanie procesu zmeny dodávateľa.

Postupoval som podľa toho čo som našiel tu na porade, chcel sa len opýtať či som postupoval vo všetkom správne, ak by som reku spravil nejakú chybu aby som to ešte stihol do tých 7 pracovných dní napraviť.

Ďakujem za pomoc.
pavol36
23.03.12,18:14
Máte to za 1 z hviezdičkou. Rýchlo a efektívne. Dúfam, že ste to Slovakia Energy zaslal minimálne doporučene.
kubo131
23.03.12,18:23
naozaj 1** ako podľa učebnice... tiež súhlasím že najlepšie by bolo doporučene...
pavol36
23.03.12,18:24
Ešte lepšie služba "doručenka" - pošta potom do schránky vráti listom druhej triedy potvrdenú návratku.
janskoda
23.03.12,18:47
Dobrý večer, tak to ste ma potešili.
Zabudol som to tu uviesť, áno poslal som to doporučene o tej doručenke som nevedel, ale myslím že doporučene by malo stačiť keďže mi ostalo potvrdenie o podaní na pošte.
janskoda
06.04.12,08:24
Včera prišla doporučene odpoveď, že výpoveď akceptujú nakoľko sa to stihlo podať vo výpovednej lehote.
A v budúcnosti ak budeme chcieť niekedy ku nim prejsť, že nemáme váhať a máme sa ozvať. :-D
Jan Huraj
28.06.14,23:37
Chcel by som sa opytat ci Vám prisla poplatok za odstupenie od zmluvy