hobby2
23.03.12,17:34
Poberám rodičovský príspevok a okrem toho mám príjem z prenájmu, ktorý si delím s manželom. Môj príjem za rok 2011 je 1500 eur-500 NČ, môj pomer výdavkov je vypočitaný na 700 eur. Ostatný prijem a výdavky si priznáva manžel. Ako správne vyplniť DP ? Zrejme mi nevznikne danova povinnost-ale som registrovaná na prijem z prenájmu-teda musim DP podať.
Mila123
23.03.12,16:59
ak podáš DP zaplatíš daň, nepodávaj, nemáš povinnosť, daň nezaplatíš....
hobby2
23.03.12,21:03
ak podáš DP zaplatíš daň, nepodávaj, nemáš povinnosť, daň nezaplatíš....

a ked ma DÚ vyzve?? Nemôžem radšej sama teraz podať a iba vzadu do poznamok napisat môj prijem a že mi nevznikla DP??
hobby2
23.03.12,21:10
a ešte mi nie je jasné toto: k môjmu prijmu 1000 eur prisluchaju aj pomerné výdavky 700eur-ked ja nepodam DP manžel si uplatní vydavky celé alebo minus moje??
babi2
23.03.12,21:22
a ešte mi nie je jasné toto: k môjmu prijmu 1000 eur prisluchaju aj pomerné výdavky 700eur-ked ja nepodam DP manžel si uplatní vydavky celé alebo minus moje??
akým pomerom si delíte príjem, takým pomerom si delíte výdavky
Kvaka
23.03.12,21:34
Hobby, môžete si príjem z prenájmu rozdeliť aj tak, že ty budeš mať (1779,65+500)=2279,65€ a manžel zvyšok. Vtedy ty nemusíš ešte stále podať DP, lebo tvoj zdaniteľný príjem nepresiahne za rok 2011 sumu 1779,65€.
hobby2
23.03.12,22:21
[QUOTE=babi2;2023252]akým pomerom si delíte príjem, takým pomerom si delíte výdavky[/QU
OK-tak ako podam to DP??
hobby2
23.03.12,22:27
Hobby, môžete si príjem z prenájmu rozdeliť aj tak, že ty budeš mať (1779,65+500)=2279,65€ a manžel zvyšok. Vtedy ty nemusíš ešte stále podať DP, lebo tvoj zdaniteľný príjem nepresiahne za rok 2011 sumu 1779,65€.

ano-máš pravdu-ale - asi musi manžel od NČ na mňa si odratať môj prijem....
Kvaka
23.03.12,22:28
OK-tak ako podam to DP??Nepodaj, ak si podelíte príjem tak, ako som ti napísala. Ak si uplatňuje na teba NČZD, tak si vypočítaj sama, ako vám vyjde nižšia daň. Nepoznám výšku výdavkov. Rozdeľte si príjem tak, aby ste mali čo najnižšiu daň.
Katy a R
23.03.12,22:40
Hobby, môžete si príjem z prenájmu rozdeliť aj tak, že ty budeš mať (1779,65+500)=2279,65€ a manžel zvyšok. Vtedy ty nemusíš ešte stále podať DP, lebo tvoj zdaniteľný príjem nepresiahne za rok 2011 sumu 1779,65€.
a ja by som veru poradila iný pomer :D
... ona 500 .. nemusí podať DP (stačí oznámenie jednou vetou o nepodaní z dôvodu nízkeho príjmu)
.. a manžel zvyšok ..
Z toho dôvodu, že si na ňu môže uplatniť NČZD ... má len RP . takto to výjde lepšejšie ;)
hobby2
23.03.12,22:47
čím viac si dám do príjmu-tým viac si manžel musi odratať z nezdanitelnej čiastky na mňa
Katy a R
24.03.12,08:26
NČZD na manž = 3059
hobby2
24.03.12,09:22
Nepodaj, ak si podelíte príjem tak, ako som ti napísala. Ak si uplatňuje na teba NČZD, tak si vypočítaj sama, ako vám vyjde nižšia daň. Nepoznám výšku výdavkov. Rozdeľte si príjem tak, aby ste mali čo najnižšiu daň.

Ano-až pri viacerých prepočtoch to vyšlo-je potrebné brať ohľad aj na výšku ZD manžela zo ZČ /nedosahuje 7118,60 /a na výšku čiastky po odpočítaní jeho NČ-ten rozdiel si potom uplatní na mna. Takže AJ podľa toho som prispôsobila rozdelenie prijmov.

Ale chcela som si tu s vami overiť, či je správne-potrebné, podať DP nulové a do poznamok napisať, že mi nevznikla danova povinnosť. Uvažujem takto vzhľadom k tomu,
že mám registráciu - DIČ na prijem z prenájmu.


Ďakujem pekne za všetky snaživé odpovede.
Katy a R
24.03.12,09:35
naozaj stačí to oznámenie - treba šetriť naše lesy!
Kvaka
24.03.12,10:32
Ano-až pri viacerých prepočtoch to vyšlo-je potrebné brať ohľad aj na výšku ZD manžela zo ZČ /nedosahuje 7118,60 /a na výšku čiastky po odpočítaní jeho NČ-ten rozdiel si potom uplatní na mna. Takže AJ podľa toho som prispôsobila rozdelenie prijmov.

Ale chcela som si tu s vami overiť, či je správne-potrebné, podať DP nulové a do poznamok napisať, že mi nevznikla danova povinnosť. Uvažujem takto vzhľadom k tomu,
že mám registráciu - DIČ na prijem z prenájmu.


Ďakujem pekne za všetky snaživé odpovede.
Hobby, nemusíš nič, to rozdelenie príjmov z prenájmu uvedie manžel v pomocných výpočtoch vo svojom DP, rovnako tam uvedie výšku tvojich príjmov v riadku 31 pre uplatnenie NČZD na manželku, takže bude jasné, že si nebola povinná podať DP.
psps
24.03.12,17:36
Mám príjem z prenájmu 7000,- E. Ako to správen vypísať do tabuľky č. 1 ?
Do riadku 10 do stlpca príjmov dám sumu 7000,- alebo 7000,- mínus 500 teda 6500 ?
alebo inak dám do príjmov 7000 do výdyvkov dám 7000,- mínus 40% a mínus 500 alebo 7000,- mínus 500 mínus 40% ?
Prosím poradťe ako to tam všetko zadať.
A ešte jedna otázočka. Mám len tento píjem som nezametnaný doživnosť mám pozastavenú ale DIČ mi nechali, do počtu mesiacov vykonávania činnosti - údaj pre SP dám 0 mesiacov alebo 12 mesiacov?
Mila123
24.03.12,17:38
údaje pre SP nedávaj žiadne....

a príjem je po odpočítaní oslob. sumy 500 €
t.j. 6500
a výdavky sú z neho 40% 2600 €....
daň bude vo výške 741 €
psps
24.03.12,17:54
údaje pre SP nedávaj žiadne....

a príjem je po odpočítaní oslob. sumy 500 €
t.j. 6500
a výdavky sú z neho 40% 2600 €....
daň bude vo výške 741 €

Alle mne až taká daň nevychádza. Môžem si z toho ešte odpočítať nezdaniteľnú čiastku? A ešte som platil dobrovoľné zdravotné a socialne poistenie, aj toto si môžem odpočítať?
Mila123
24.03.12,17:56
už sa nčzd nedá odpočítať.....
a poistné?ja by som si neodpočítala.....ale bude tu viac názorov pre a proti....
psps
24.03.12,18:01
už sa nčzd nedá odpočítať.....
a poistné?ja by som si neodpočítala.....ale bude tu viac názorov pre a proti....
Prečo sa nezdaniteľná čiastka nedá odpočítať? Nerozumiem.
Mila123
24.03.12,18:04
zmena zákona , podľa § 6 ods. 3 už od 01 01 2011 nie je možné odpočítať nčzd.....
aj DP ak si budeš vypisovať, nedokážeš odpočítať....
psps
24.03.12,18:09
zmena zákona , podľa § 6 ods. 3 už od 01 01 2011 nie je možné odpočítať nčzd.....
aj DP ak si budeš vypisovať, nedokážeš odpočítať....
ano už to vidím v zákone, bože to mi ušlo. No to je šok, to znamená že zaplatím cez 700 eur ? Nedá sa to nejako znížiť? A čo to poistenie?
Kvaka
24.03.12,18:20
ano už to vidím v zákone, bože to mi ušlo. No to je šok, to znamená že zaplatím cez 700 eur ? Nedá sa to nejako znížiť? A čo to poistenie?
Pri rozhodovaní ti možno pomôže aj tento príspevok http://www.porada.sk/t158895-vydavky-percentom-z-prijmov-a-dobrovolne-poistne.html#post1984983
psps
24.03.12,19:14
Pri rozhodovaní ti možno pomôže aj tento príspevok http://www.porada.sk/t158895-vydavky-percentom-z-prijmov-a-dobrovolne-poistne.html#post1984983

Pozerám do tých mojich papierov a platil som len minimum na zdravotné poistenie. Podľa týchto príspevkov si to môžem odpočítať, ale skúšal som to nahodiť do tlačiva na DP (mám na to program, ktorý mi ho vyráta) a vôbec mi to poistenie tlačivo nezarátalo. Keď som pozrel bližšie tak vlastne tam nie je na to ani riadok. Je tam len preukázateľne zaplatené ZP z príjmov podľa § 6 ods.1 a 2 alebo preukázateľne zaplatené ZP z príjmov podľa § 6 ods.3 od 1.1. do 30.4. - ani sem to nemôžem dať veď som to platil celý rok nie len časť roka. A keď to pripočítam rovno k výdavkom, tak zas pod tou tabuľkou čo sa to tam zašktáva, tam mi tam nesedí ani jedna možnosť. Mala by tom byť možnosť, že pri píjmoch podľa § 6 ods 3 uplatňujem výdavky percentom a skutočne zaplatené poistenie. Ale to tam nie je.
Prosím pomóc! Platil som mesačne 46,06 E x 11 mesiacov teda 506,66, kde to môžem zadať???
hobby2
24.03.12,19:37
Hobby, nemusíš nič, to rozdelenie príjmov z prenájmu uvedie manžel v pomocných výpočtoch vo svojom DP, rovnako tam uvedie výšku tvojich príjmov v riadku 31 pre uplatnenie NČZD na manželku, takže bude jasné, že si nebola povinná podať DP.

Ano -v pomocných výpočtoch manželovho DP som uviedla celkové ročné príjmy aj preukazateľné výdavky, aj percentuálne rozdelenie prijmov na oboch, takže je z toho jasné koľko bol môj prijem.

Ale stále sa nemôžem zbaviť myšlienky, že mám povinnosť podať nulové DP za seba , kvôli tomu DIČU a do poznámok vzadu napísať, že mi nevznikla daňova povinnost vzhľadom k tomu, že moje zdaniteľné príjmy nepresiahli 50% sumy podľa §11 ods.2 písm. a). zákona o daniach z príjmov.

Dobre, tak nepodám-presvedčila si ma...:-)) prinajhoršom ma DÚ vyzve.

Ďakujem ti Kvaka ? :-)) veľmi pekne-si fajn ! Ako ťa napadla taká prezývka-kvaka kváka... :-)) ale ty hovoríš rozumne...
hobby2
24.03.12,19:44
Hobby, nemusíš nič, to rozdelenie príjmov z prenájmu uvedie manžel v pomocných výpočtoch vo svojom DP, rovnako tam uvedie výšku tvojich príjmov v riadku 31 pre uplatnenie NČZD na manželku, takže bude jasné, že si nebola povinná podať DP.

Ano -v pomocných výpočtoch manželovho DP som uviedla celkové ročné príjmy aj preukazateľné výdavky, aj percentuálne rozdelenie prijmov na oboch, takže je z toho jasné koľko bol môj prijem.

Ale stále sa nemôžem zbaviť myšlienky, že mám povinnosť podať nulové DP za seba , kvôli tomu DIČU a do poznámok vzadu napísať, že mi nevznikla daňova povinnost vzhľadom k tomu, že moje zdaniteľné príjmy nepresiahli 50% sumy podľa §11 ods.2 písm. a). zákona o daniach z príjmov.

Dobre, tak nepodám-presvedčila si ma...:-)) prinajhoršom ma DÚ vyzve.

Ďakujem ti Kvaka ? :-)) veľmi pekne-si fajn ! Ako ťa napadla taká prezývka-kvaka kváka... :-)) ale ty hovoríš rozumne...
Kvaka
24.03.12,20:02
Ano -v pomocných výpočtoch manželovho DP som uviedla celkové ročné príjmy aj preukazateľné výdavky, aj percentuálne rozdelenie prijmov na oboch, takže je z toho jasné koľko bol môj prijem.

Ale stále sa nemôžem zbaviť myšlienky, že mám povinnosť podať nulové DP za seba , kvôli tomu DIČU a do poznámok vzadu napísať, že mi nevznikla daňova povinnost vzhľadom k tomu, že moje zdaniteľné príjmy nepresiahli 50% sumy podľa §11 ods.2 písm. a). zákona o daniach z príjmov.

Dobre, tak nepodám-presvedčila si ma...:-)) prinajhoršom ma DÚ vyzve.
.....
Ak chceš predísť tomu, aby ťa DÚ vyzval na podanie DP, stačí im listom oznámiť, že si nebola povinná podať DP z dôvodu výšky príjmu. Nie je to však povinnosť, je to dobrovoľné oznámenie.
hobby2
24.03.12,20:05
[QUOTE=Kvaka;2023629]Pri rozhodovaní ti možno pomôže aj tento príspevok http://www.porada.sk/t158895-vydavky-percentom-z-prijmov-a-dobrovolne-poistne.html#post1984983[/QU
hobby2
24.03.12,20:11
Ano-už mám pripravene oznámenie, že mi nevznikla daňova povinnost,vzhľadom k tomu,že moje príjmy nepresiahli 50% sumy podľa § 11 ods.2 písm.a) zákona...

Dakujem
hobby2
24.03.12,20:22
Pozerám do tých mojich papierov a platil som len minimum na zdravotné poistenie. Podľa týchto príspevkov si to môžem odpočítať, ale skúšal som to nahodiť do tlačiva na DP (mám na to program, ktorý mi ho vyráta) a vôbec mi to poistenie tlačivo nezarátalo. Keď som pozrel bližšie tak vlastne tam nie je na to ani riadok. Je tam len preukázateľne zaplatené ZP z príjmov podľa § 6 ods.1 a 2 alebo preukázateľne zaplatené ZP z príjmov podľa § 6 ods.3 od 1.1. do 30.4. - ani sem to nemôžem dať veď som to platil celý rok nie len časť roka. A keď to pripočítam rovno k výdavkom, tak zas pod tou tabuľkou čo sa to tam zašktáva, tam mi tam nesedí ani jedna možnosť. Mala by tom byť možnosť, že pri píjmoch podľa § 6 ods 3 uplatňujem výdavky percentom a skutočne zaplatené poistenie. Ale to tam nie je.
Prosím pomóc! Platil som mesačne 46,06 E x 11 mesiacov teda 506,66, kde to môžem zadať???

myslim si,že to poistné prirátaš k výdavkom a dolu napiseš sumu poistneho
Kvaka
24.03.12,20:29
Hobby, dúfam, že si nezabudla tie výdavky prislúchajúce manželovi ešte upraviť do manželovho DP v pomere k zdaniteľnému príjmu. Písala si len o pomernom rozdelení výdavkov, tak len preto.
psps
24.03.12,20:58
Ešte jedna vec ma napadla. Ja poberám za nájom mesačne 700,- Eur. Moja exmanželka tiež z tohto nájmu poberá rovnakú čiastku. Ja platím do tej nehnuteľnosti všetko- vodu, plyn, elektrinu atď. Ona mi z toho dáva akože polovicu. Sú mojimi príjmami aj tieto príjmy od nej ? Ak by som si uplatnil skutočné výdavky, mohol by som to započítať, lebo všetko to čo mi ona pošle za energie, hneď dávam preč, ale ja si chcem dať 40% výdavky a tým pádom ten jej príjem za energie bude mojím príjmom k daniam?

Podľa odpovedí z iných tém, som sa dozvedel, že ZP z prenájmu sa zrušilo a mal som sa odhlásiť ako samoplatiteľ do 31.5.2011. Neurobil som tak a platil som naďalej celý rok. Poisťovňa mi teraz to poistenie vráti?
Koľko mi vráti? do 30.4. som zaplatil 46,06 x 2 a do konca roka ešte 46,06 x9 spolu teda 11krát sumu 46,06E.

Môžem si dať do DP do výdavkov celú sumu ZP teda 46,06x11 alebo len to čo som zaplatil do 30.4.teda 46,06 x2 ?
V tlačive je zaplatené poistenie od 1.1. do 30.4 ale ja som ho platil celý rok. Tak čo by som tam mal dať?
Katy a R
25.03.12,11:22
Ešte jedna vec ma napadla. Ja poberám za nájom mesačne 700,- Eur. Moja exmanželka tiež z tohto nájmu poberá rovnakú čiastku. Ja platím do tej nehnuteľnosti všetko- vodu, plyn, elektrinu atď. Ona mi z toho dáva akože polovicu. Sú mojimi príjmami aj tieto príjmy od nej ? Ak by som si uplatnil skutočné výdavky, mohol by som to započítať, lebo všetko to čo mi ona pošle za energie, hneď dávam preč, ale ja si chcem dať 40% výdavky a tým pádom ten jej príjem za energie bude mojím príjmom k daniam?

Podľa odpovedí z iných tém, som sa dozvedel, že ZP z prenájmu sa zrušilo a mal som sa odhlásiť ako samoplatiteľ do 31.5.2011. Neurobil som tak a platil som naďalej celý rok. Poisťovňa mi teraz to poistenie vráti?
Koľko mi vráti? do 30.4. som zaplatil 46,06 x 2 a do konca roka ešte 46,06 x9 spolu teda 11krát sumu 46,06E.

Môžem si dať do DP do výdavkov celú sumu ZP teda 46,06x11 alebo len to čo som zaplatil do 30.4.teda 46,06 x2 ?
V tlačive je zaplatené poistenie od 1.1. do 30.4 ale ja som ho platil celý rok. Tak čo by som tam mal dať?
No čo sa týka toho delenia ... s manželkou ste fifty fifty ... každý si porieši DP za seba. A uplatní si buď paušálne, alebo skutočné výdavky (ktoré sú lepšie)
A čo sa týka odvodov ... nemal si platiť - ja by som na tvojom mieste nabehla do ZP a dala to nejako do poriadku - lebo do apríla platené môže ísť do RZZP - vrátia - ale to neskoršie je zaplatené bez právneho dôvodu predpokladám - to treba osobitne žiadať. Ale v každej ZP to môže byť inak!!!!
Samozrejme - ak nie si poistený ako zamestnanec - tak to poistné tak či tak musíš platiť . Nevrátia nič. Ale to odhlásenie z dôvodu prenájmu urob (hádam sankcia nembude :confused:)
psps
25.03.12,11:52
No čo sa týka toho delenia ... s manželkou ste fifty fifty ... každý si porieši DP za seba. A uplatní si buď paušálne, alebo skutočné výdavky (ktoré sú lepšie) tu ma ešte trápi, čo urobiť z príjmom od exmanželky, ktoré mi dáva za energie, ktoré ja potom hneď platím ? Zdaniť ?
A čo sa týka odvodov ... nemal si platiť - ja by som na tvojom mieste nabehla do ZP a dala to nejako do poriadku - lebo do apríla platené môže ísť do RZZP - vrátia - ale to neskoršie je zaplatené bez právneho dôvodu predpokladám - to treba osobitne žiadať. Ale v každej ZP to môže byť inak!!!!
Samozrejme - ak nie si poistený ako zamestnanec - tak to poistné tak či tak musíš platiť . Nevrátia nič. Bol som nezamestnaný a platil som dobrovoľne, už neviem, ale myslím, že som sa na dobrovoľné poistenie prihlásil len kvôli tomu nájmu. Aj tak mi nič nevrátia?
A môžem si dať do DP priznania celú sumu alebo zaplatenú len do 30.4.
Ale to odhlásenie z dôvodu prenájmu urob (hádam sankcia nembude :confused:)

???
Katy a R
25.03.12,11:59
pre psps .. no veruže nevrátia zo ZP nič (platiť musíš tak, či tak - každý - nielen ty!!)
A čo chceš s tým nájmom :confused: - platíš polovicu výdavkov, ex takisto , tiež polovicu príjmu dostávaš, ex takisto .
psps
25.03.12,12:09
pre psps .. no veruže nevrátia zo ZP nič (platiť musíš tak, či tak - každý - nielen ty!!)
A čo chceš s tým nájmom :confused: - platíš polovicu výdavkov, ex takisto , tiež polovicu príjmu dostávaš, ex takisto .

Akože nevrátia? Ja som predsa ako nezamestnaný bol poistencom štátu, nie? a štát mal za mňa počas tohto obdobia platiť poistenie. Ja som platil len kvôli prenájmu a to som sa dočítal na stránke ZP, že budú tieto preddavky na ZP poisťovne vracať. Akurát, že tam bolo písané, že vrátia preddavky zaplatené v období 1.1. do 30.4, ale ja dúfam, že to bude všetko čo mi vrátia.

A tými výdavkami s mojou ex, som to myslel tak, že ja platím všetky výdavky a ona mi sem tam z týchto výdavkov zaplatí čosi, snaží sa aby to bola polovica ale nie je. Vieš, na mojom účte to potom vyzerá dosť divne. Firma, ktorej prenajímam priestor, mi posiela mesačne 700 E jej tiež 700 E a potom tam mám ďalší príjem za energie od nej. Ako som správne pochopil, tak tento príjem za energie nejde do môjho príjmu? Dám do príjmu len tých 700 E z firmy, ktorej prenajímam? Veľmi pekne ďakujem za trpezlivosť.
Katy a R
25.03.12,12:15
Akože nevrátia? Ja som predsa ako nezamestnaný bol poistencom štátu, nie?
. aký nezamestnaný :confused: iba ak dobrovoľne nazamestnaný - a za dobrovoľne nezamestnaných štát určite poistné neplatí. Pekne si ho musia zaplatiť sami :mee: .. veď predsa prenajímaš:confused: či?
Ex má platiť polovicu nákladov na byt - ak neplatí - to už si musíš len s ňou vyriešiť ;) A ešte k tomu píšeš, že si chceš uplatniť paušálne výdavky - tak ozaj nie je čo riešiť :D
Bóžinku .. a teraz pozerám ten príjem - a ak iný naozaj nemáš (si mal hneď napísať!!)... tak neviem, čo tu riešime :confused:(netreba ani DP) :eek:
- idem sa radšej ozaj "vyvenčiť" ;)
psps
25.03.12,12:25
. aký nezamestnaný :confused: iba ak dobrovoľne nazamestnaný - a za dobrovoľne nezamestnaných štát určite poistné neplatí. Pekne si ho musia zaplatiť sami :mee: .. veď predsa prenajímaš:confused: či?
Ex má platiť polovicu nákladov na byt - ak neplatí - to už si musíš len s ňou vyriešiť ;)

V roku 2011 - od 2/2011 som mal pozastavenú živnosť a som sa prihlásil na úrad práce a dostával som podporu (poistenie v nezamestnanosti som si predtým platil) a z toho usudzujem, že som nebol dobrovoľne nezamestnaný ale tak normálne (neviem ako sa tomu hovorí)
ano stále prenajímam, bol som sa na začiatku roku prihlásiť na ZP dobrovoľne, len preto, že som mal tento príjem a musel som platiť, ale potom to zrušili a nemuselo sa platiť ZP z prenájmu, len ja som sa zabudol odhlásiť do 31.5. a platil som ďalej. Asi som mal teda platiť dobrovoľne poistenie a asi aj do SP (zatiaľ stále neplatím), ale až ako dobrovoľne nezametnaný teda po deviatich mesiacoch nezamestnanosti. Prosím usmerni ma.
Katy a R
25.03.12,12:32
V roku 2011 - od 2/2011 som mal pozastavenú živnosť a som sa prihlásil na úrad práce a dostával som podporu (poistenie v nezamestnanosti som si predtým platil) a z toho usudzujem, že som nebol dobrovoľne nezamestnaný ale tak normálne (neviem ako sa tomu hovorí)
ano stále prenajímam .........
No tak k tomuto - to fakt neviem, čo by som dodala :eek::eek: - ty si toho zabudol oveľa, oveľa viac :mee:
- len aby si nemusel tú dávku v nezamestnanosti vrátiť !!! (padám radšej )
psps
25.03.12,12:38
No tak k tomuto - to fakt neviem, čo by som dodala :eek::eek: - ty si toho zabudol oveľa, oveľa viac :mee:
- len aby si nemusel tú dávku v nezamestnanosti vrátiť !!! (padám radšej )

No vidím, že toho budem musieť zajtra pobehať viacej. &myslel som, že len na daňový úrad, ale radšej pôjdem všade, čo kde mám v neporiadku. Som asi fakt veľký lajdák:rolleyes:
Teraz potrebujem dokončiť to DP. Už všetko viem, len mi ešte nie je jasné, či môžem do tých výdavkov (k 40% výdavkom z nájmu) pripočítať celé zaplatené ZP ???
psps
25.03.12,12:47
Tých 700,-Eur je mesačný príjem, nie ročný.
psps
26.03.12,09:11
No vidím, že toho budem musieť zajtra pobehať viacej. &myslel som, že len na daňový úrad, ale radšej pôjdem všade, čo kde mám v neporiadku. Som asi fakt veľký lajdák:rolleyes:
Teraz potrebujem dokončiť to DP. Už všetko viem, len mi ešte nie je jasné, či môžem do tých výdavkov (k 40% výdavkom z nájmu) pripočítať celé zaplatené ZP ???

Tak som to obehal a zistil som k tomu zdravotnému poisteniu, že:
že takéto zdravotné poistenie, ktoré som si platil ako nezamestnaný sa nedá uplatniť ako daňový výdavok, a hlavne nie ako výdavok k príjmu z prenájmu, pretože to nebol výdavok potrebný na udržanie príjmov z prenájmu. Len ak by som mala otvorenú ešte živnosť, mohol by som si to dať do výdavkov zo živnosti a tým by mi vznikla daňová strata.